Praca po studiach na kierunku architektura w Warszawie

Komentarze (0)

Praca po studiach na kierunku architektura w Warszawie

Komentarze (0)
Praca po studiach na kierunku architektura w Warszawie

Praca po studiach na kierunku architektura w Warszawie

Studia na kierunku architektura co roku wybierane są przez absolwentów szkół średnich, którzy nie boją się wyzwań współczesnej nauki oraz chcą otrzymać rzetelne wykształcenie nastawione na rozwijanie przede wszystkim praktycznych kompetencji. Warto podkreślić, że tego typu kierunki studiów w Warszawie stworzone są z myślą o studentach o wysoce rozwiniętych umiejętnościach plastycznych.

Artystyczna świadomość to jednak dopiero początek. Dla przyszłych architektów znaczenie będzie mieć jednak wiedza, jak nadawać wymiernej wartości swoim projektom. Dlatego też studia architektoniczne obfitować będą w przedmioty ścisłe związane z matematyką, fizyką budowli czy wspomaganiem projektowania. Równolegle do tego studenci uczestniczyć będą w zajęciach poświęconych rzeźbie, rysunkowi i malarstwu. Zakończenie wszystkich etapów kształcenia pozwoli także zdobyć tytuł zawodowy magistra inżyniera i otworzy wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

 

Wiedza i umiejętności po studiach na kierunku architektura w Warszawie

Architektura to jeden z tych kierunków, który pozwala na zdobycie konkretnych umiejętności niezbędnych do wykonywania codziennych zawodowych obowiązków. Najważniejsze będzie jednak to, by szły one w parze z wiedzą dostosowaną do potrzeb nieustannie zmieniającego się świata. Tak holistyczne wykształcenie zagwarantują wyłącznie studia architektoniczne. Przez wszystkie semestry kształcenia wyższego studenci poznają między innymi:

  • zasady projektowania architektonicznego;
  • podstawowe kierunki rozwoju architektury i urbanistyki;
  • zagadnienia techniczne związane z projektowaniem;
  • przemiany zachodzące w architekturze i wiele innych.

Warto przyjrzeć się również praktycznym umiejętnościom, jakie zdobywają studenci architektury w Warszawie. Uczą się oni między innymi, jak:

  • stosować w projektowaniu architektonicznym podstawowe metody analizy matematycznej czy geometrii;
  • uwzględniać w projektowaniu wymagania cieplno-wilgotnościowe;
  • stosować podstawowe zasady ochrony przeciwdźwiękowej;
  • przeprowadzać analizę struktury miasta;
  • wykonywać projekty z poszanowaniem zasad ergonomii itd.

 

Miejsca pracy po studiach na kierunku architektura w Warszawie

Każdy, kto idzie na studia w Warszawie, chciałyby wierzyć, że pozwolą one zdobyć unikalne wykształcenie, a co za tym idzie – znaleźć zatrudnienie odzwierciedlające kompetencje i umiejętności. Czy będzie to możliwe po ukończeniu kształcenia na kierunku takim jak architektura? Jak najbardziej – jest to bowiem jedna z tych propozycji dydaktycznych wybierana przez osoby o unikalnych predyspozycjach plastycznych, których nie posiada każdy absolwent szkoły średniej.

Rozwój pasji, zaangażowanie i chęć nieustannego poszerzania swoich umiejętności – to one będą kluczem do sukcesu w sektorze związanym z architekturą. Czekają między innymi miejsca pracy takie jak:

  • firmy projektowe;
  • biura architektoniczne;
  • firmy budowlane;
  • instytucje związane z nadzorem budowlanym;
  • instytucje związane z gospodarowaniem przestrzenią itd.

Absolwenci studiów architektonicznych w Warszawie mogą również śmiało pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej, która pozwoli na realizację indywidualnych projektów i pracę z wybranymi klientami.

 

Stanowiska absolwentów kierunku architektura w Warszawie

Przyszłych architektów ciekawi zapewne, jakie stanowiska będą mogli obejmować po zakończeniu nauki wyższej. Wszystko zależeć będzie oczywiście od posiadanego przez nich doświadczenia. Dlatego też już w trakcie studiów warto pomyśleć o odbyciu nadprogramowych praktyk oraz staży dających szansę na wzbogacenie swoich zawodowych kompetencji.

Po zakończeniu studiów większość absolwentów może swoją karierę rozpocząć od obejmowania stanowisk takich jak asystent projektanta, który zajmuje się przygotowywaniem dokumentacji projektowej. Architekci w początkowej fazie zawodowego rozwoju mogą planować również jako kosztorysnaci wyceniający konkretne projekty.

Studia przygotowują jednak do wykonywania zawodu architekta odpowiadającego za realizację konkretnych projektów. Sama nazwa tego stanowiska jest jednak bardzo ogólna, ponieważ w jego obrębie można wyróżnić zarówno kierowników budowy, urbanistów czy nawet głównych projektantów pełniących funkcje kierownicze w biurze projektowym.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA - WARSZAWA

Komentarze (0)