Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Warszawskie ośrodki akademickie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom studentów i przygotowują takie propozycje kształcenia, które będą atrakcyjne również pod względem formalnym i pozwolą na naukę między innymi studentom potrzebującym większej elastyczności w trakcie nauki. Dlatego też przyszli studenci na etapie rekrutacji mogą wybrać, w jakim trybie chcą się kształcić!

W Warszawie na studentów czekają dwa najpopularniejsze z nich, czyli studia stacjonarne i niestacjonarne. Podpowiadamy, co trzeba o nich wiedzieć, by zdecydować się na tryb w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. Zachęcamy do lektury!

Studia stacjonarne

Studia dzienne są wciąż najpopularniejsze. Cechuje je bardzo długa tradycja akademicka, a ich popularność zwiększa fakt, że kształcenie na publicznej uczelni jest bezpłatne – studenci nie muszą uiszczać (często niemałych) opłat za czesne.  To dość komfortowa forma kształcenia dla tych osób, które chciałyby zadbać o oszczędność pieniędzy. Jest to szczególnie ważne na początku akademickiej przygody – wtedy też nie zawsze można pozwolić sobie na regularną pracę, a prócz tego czekają również pierwsze wydatki związane chociażby z wyprowadzką do stolicy czy też samodzielnym utrzymaniem. Należy pamiętać, że bezpłatne kształcenie wiąże się wyłączenie ze studiowaniem w trybie stacjonarnym na uczelniach publicznych. Szkoły wyższe o charakterze niepublicznym mają w swojej ofercie studia dzienne, które są jednak odpłatne.

Studia stacjonarne pozwalają na zdobywanie wiedzy w sposób regularny, czyli w trakcie zajęć i wykładów odbywających się od poniedziałku do piątku. Taka organizacja zajęć uczy często młodych ludzi systematycznego przyswajania kolejnych partii materiału teoretycznego. Czas wolny w weekendy można przeznaczyć za to na inne aktywności, czekają spotkanie w gronie przyjaciół i inne przyjemności!

 

Studia niestacjonarne

Dziś też coraz więcej studentów pochyla się nad trybem niestacjonarnym. Dlaczego? Pozwala on przede wszystkim pogodzić ze sobą różnorodne aktywności – pracę czy równoległe kształcenie na innym kierunku studiów w Warszawie. Daje też szansę kształcenia tym osobom, które z różnych przyczyn nie znalazły się na listach osób przyjętych studiów w trybie stacjonarnym.

Uczelnie organizują najczęściej weekendowe zjazdy, podczas których odbywają się wykłady i ćwiczenia praktyczne. Zajęcia są organizowane wtedy od piątku/soboty do niedzieli w siedzibie uczelni i trwają często przez cały dzień. Jest to niemałe wyzwanie – studenci muszą bowiem część materiału teoretycznego opanowywać we własnym zakresie. W trakcie zjazdów czeka ich z kolei poznanie potężnej dawki nowego materiału.

 

Niektóre z ośrodków akademickich proponują także kształcenie w trybie wieczorowym – wtedy zajęcia są organizowane od poniedziałku do piątku. Wszystkie szczegółowe informacje na temat dostępnych trybów kształcenia można znaleźć na stronach internetowych uczelni. Trzeba pamiętać również o tym, że wykłady i ćwiczenia w trybie wieczorowym często trwają już od godzin przedpołudniowych. Nie można o tym zapominać podczas planowania swoich codziennych aktywności!

Co jest jeszcze ważne? Studia niestacjonarne – czy to w formie weekendowych zjazdów czy to wieczorowe są odpłatne. Dotyczy to zarówno uczelni niepublicznych, jak i publicznych. Przed ich wybraniem warto więc dobrze i świadomie przeanalizować swój budżet.

 

Jak podjąć decyzję?

Czynnikiem, który będzie odgrywać ważną rolą podczas wyboru trybu kształcenia, jest analiza możliwości finansowych. Trzeba wziąć bowiem pod uwagę, że nauka niestacjonarna wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne. Nie każdy więc będzie dysponować wystarczającymi środkami. Część uczelni jednak oferuje swoim studentom atrakcyjne rabaty, promocje czy możliwość uiszczania opłat w systemie ratalnym. Podczas wyboru trybu warto zastanowić się również nad indywidualnymi oczekiwaniami względem preferowanej formy nauki. Studia stacjonarne będą bowiem najlepszym wyborem dla tych osób, które w pełni chciałby poświęcić się nauce.

Sprawdź

Studia w Warszawie

Studia medyczne 

Studia medyczne w Warszawie

Kosmetologia w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - WARSZAWA

Komentarze (0)