Dlaczego warto iść na studia na kierunku pedagogika w Szczecinie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku pedagogika w Szczecinie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku pedagogika w Szczecinie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku pedagogika w Szczecinie?

Pedagogika to kierunek, który cieszy się dużą popularnością wśród maturzystów, którym zależy na rozwijaniu wiedzy i kwalifikacji z zakresu nauk społecznych i psychologicznych. Dla osób zainteresowanych powyższymi studiami w Szczecinie powstał poniższy opis, w którym przedstawiono szczegóły na temat kierunku pedagogika w Szczecinie.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek pedagogika w Szczecinie będą miały okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk społecznych, psychologicznych oraz socjologicznych. Program kształcenia zakłada także realizacje ciekawych zajęć o tematyce związanej z poniższymi zagadnieniami:

 

  • socjologia edukacji
  • resocjalizacja
  • polityka społeczna
  • prawo rodzinne
  • kulturoznawstwo
  • psychologia

 

Uzyskana wiedza teoretyczna będzie stanowić podstawę do rozwijania istotnych umiejętności praktycznych, co nastąpi w kolejnych etapach kształcenia.

Kierunek pedagogika w Szczecinie można obecnie realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. W przypadku pierwszej opcji, na naukę trzeba będzie poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie studenci otrzymają tytuł licencjata. Natomiast studia drugiego stopnia będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry i zakończą się nadaniem tytułu magistra.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Decydując się na studia pedagogiczne w Szczecinie trzeba być przygotowanym na rozwijanie cennych umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. Studenci przede wszystkim skupią się na doskonalenie zdolności pedagogicznych i psychologicznych. W ramach kształcenia poznają specyfikę pracy nauczyciela i pedagoga praz nauczą się standardów kształcenia i prowadzenia zajęć wychowawczych i edukacyjnych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Ważnym elementem nauczania będzie rozwijanie zdolności z zakresu stawiania odpowiedniej diagnozy i tym samym wprowadzania indywidualnej terapii pedagogicznej lub psychologicznej. Studenci skupią się także na doskonaleniu warsztatu metodycznego i dydaktycznego, który jest niezwykle ważny w pracy każdego pedagoga. Osoby, które aplikują na powyższe studia dużo czasu poświęcą na rozwijanie kompetencji miękkich, takich jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, które znajdą zastosowania podczas pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z zespołem pracowniczym. Podczas kształcenia, studenci nauczą się wykorzystywania nowoczesnych metod i narzędzi, które wpłyną na uatrakcyjnienie zajęć dydaktycznych.

W planie zajęć na kierunku pedagogika w Szczecinie znajdą się także przedmioty o tematyce związanej z zarządzaniem i organizacją pracy pedagoga. Studenci będą również zobowiązani do wyboru specjalizacji, dzięki której zdobędą wiedzę z wąskiej dziedziny tematycznej.

 

Czy można liczyć na dobrą prace?

Uzyskanie przyszłościowego wykształcenia i tym samym zwiększenie swoich szans na ciekawą i stabilną pracę zawodową, to główna motywacja, dla której studenci decydują się kontynuować naukę na studiach wyższych. Absolwenci studiów pedagogicznych w Szczecinie, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Po ukończeniu studiów mogą związać swoją przyszłość z:

 

  • przedszkolami
  • szkołami podstawowymi
  • świetlicami środowiskowymi
  • ośrodkami wychowawczymi
  • poradniami specjalistycznymi
  • młodzieżowymi ośrodkami wychowawczymi
  • biurami doradztwa pedagogicznego

 

Równie ciekawą opcją może być rozpoczęcie kariery naukowej lub założenie własnej działalności gospodarczej.

Sprawdź

Kierunki studiów w Szczecinie

WSZYSTKO O KIERUNKU PEDAGOGIKA - SZCZECIN

Komentarze (0)