Ekonomia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Ekonomia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Ekonomia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Ekonomia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku ekonomia można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Uniwersytecie Przyrodniczym. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 3400 zł za pierwszy rok studiów.

Ekonomia studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu

 

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Kierunek studiów Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – pierwsze są trzyletnie studia licencjackie, a następie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6580 zł)

 

Na kierunku studiów Ekonomia odnajdą się osoby, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu finansów, podatków, rachunkowości, gospodarki w zakresie mikro i makro. Ekonomia przeznaczona jest dla osób myślących analitycznie, a także logicznie, komunikatywnych oraz interesujących się rozwojem technologicznym.

Studiując Ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, poznasz m.in. mechanizmy funkcjonowania gospodarki oraz gospodarki żywnościowej, struktury gospodarki we współczesnym świecie, zagadnienia dotyczące integracji rynków Unii Europejskiej. Zdobędziesz wiedzę także z zakresu elementów systemu finansowego, instytucji i rynków finansowych oraz poznasz narzędzia służące do realizacji zadań polityki gospodarczej i społecznej. Jest to niezbędna wiedza w przyszłej pracy ekonomistów i analityków finansowych. Studenci Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu mają do wyboru kilka specjalności, są to: ekonomia globalna i menedżerska, gospodarka żywnościowa i biobiznes, publicystyka ekonomiczna i public relations, strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji oraz zasoby ludzkie w organizacji.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Ekonomii w Poznaniu to m.in. mikroekonomia, podstawy makroekonomii, ekonometria, statystyka opisowa, podstawy finansów, statystyka opisowa oraz podstawy rachunkowości.

Absolwenci Ekonomii mogą szukać pracy w takich zawodach jak np. analityk finansowy, ekonomista, przedstawiciel handlowy, specjalista ds. ryzyka i analiz kredytowych, a także doradca biznesowy. Musisz pamiętać, że miejsce pracy jest bardzo często uzależnione od realizowanej specjalizacji.

Dowiedz się więcej

 

2. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studia ekonomiczne na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu realizowane są w systemie dwustopniowym – pierwsze są trzyletnie studia I stopnia kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 150 osób)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy tok studiów wynosi 3400 zł).

 

Studia na kierunku Ekonomia przeznaczone są dla osób, które zainteresowane są rozwojem technologi, gospodarką, rachunkowością, finansami oraz podatkami. Na Ekonomii odnajdą się osoby myślące analitycznie oraz logicznie.

Studia ekonomiczne w Poznaniu na kierunku Ekonomia, są świetnym wyborem, dla osób, które chcą zdobyć wiedzę w zakresie mikro i makroekonomii, międzynarodowych stosunków gospodarczych, polityki gospodarczej, prawa gospodarczego oraz zarządzania finansami. Jest to niezbędna wiedza, która cechuje dobrych pracowników m.in. w sektorze usług finansowych.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wykorzystuje najnowsze osiągnięcia naukowe, a także innowacyjne metody dydaktyczne, by wykształcić specjalistów posiadających gruntowną wiedzę i kwalifikacje praktyczne.

Studenci Ekonomii muszą zmierzyć się z takimi przedmiotami jak np. ekonometria, mikroekonomia, podstawy finansów, statystyka opisowa, analiza ekonomiczna, ekonomia integracji europejskiej, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Absolwenci studiów na kierunku Ekonomia mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w instytucjach administracji centralnej i lokalnej, biurach rachunkowych, agencjach płatniczych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych, firmach konsultingowych, a także mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU EKONOMIA - POZNAŃ

Komentarze (0)