Ekonomia - Poznań

Ekonomia - Poznań

Ekonomia - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

ekonomia 

Odkryj kierunek ekonomia w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Ekonomia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Henry Hazlitt napisał: „Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko na bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.” Sens zawarty w słowach amerykańskiego myśliciela perfekcyjnie opisuje zadania, przed jakimi stawać będą absolwenci studiów ekonomicznych. Ekonomia to nie tylko zdobycie wiedzy na temat gospodarowania zasobami, to także nabycie umiejętności przewidywania ruchów, działań i konsekwencji wprowadzanych w życie założeń.
Kierunek Ekonomia w Poznaniu to nowoczesność. Nowoczesne pozyskiwanie nowoczesnej wiedzy, którą potem można wykorzystać w praktyce gospodarowania, czyli w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych, jednostkach samorządowych i rządowych. Ekonomia globalna i menedżerska, Gospodarka żywnościowa, Polityka gospodarcza w warunkach globalizacji – studenci Ekonomii w Poznaniu poznają odpowiedzi na pytania czym różnią się od siebie wymienione specjalności tej dziedziny.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK EKONOMIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Ekonomia w Poznaniu? 

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Ekonomia w Poznaniu? Krokiem ku studiowaniu jest, oczywiście, przystąpienie do konkursu świadectw, w którym pierwszoplanową rolę odgrywa matematyka. Do niej, w dalszych choć także istotnych rolach dołączyć mogą: język obcy nowożytny, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie. Warto dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Wymagania na kierunek Ekonomia w Poznaniu są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: matematyka, integracja gospodarcza, analiza ekonomiczna, inwestycje alternatywne, rynki finansowe, zarządzanie projektem, gospodarka publiczna, psychologia w biznesie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W POZNANIU

Jaka praca po studiach na kierunku Ekonomia w Poznaniu?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Ekonomia w Poznaniu? Absolwent znajdzie zatrudnienie jako menedżer firmy, specjalista do spraw rozwoju przedsiębiorstwa, specjalista do spraw finansowych, analityk finansowy, doradca inwestycyjny.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Ekonomia w Poznaniu? 

Wybrać kierunek kształcenia to niełatwa sprawa, ale połowa sukcesu. Następnie trzeba zastanowić się, gdzie nauka będzie nas najmocniej satysfakcjonować. Zostać, czy wyjechać? Jeśli wyjechać, to które miasto wybrać? W takich chwilach warto zadać sobie jak najwięcej pytań, a jedno z nich może brzmieć: Jakie ma kierunek Ekonomia w Poznaniu opinie? Dominika, studentka Ekonomii mówi:
„Przeprowadziłam się na studia do Poznania z Elbląga, i chociaż kocham swoje rodzinne miasto i bardzo za nim tęsknie, to w mieście koziołków czuję się świetnie. Jestem bardzo zadowolona ze studiów. Oczywiście, czasami narzekam, zwłaszcza na spore ilości materiałów, ale jeśli chce się być specjalistą w jakiejś dziedzinie, to trzeba się starać, ciężko pracować i nie marudzić. Wiem, że mój wysiłek nie pójdzie na marne. „

KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W POZNANIU

 

 

Komentarze (0)