Psychologia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Psychologia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Psychologia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Psychologia studia w Poznaniu - uczelnie publiczne

Studia w Poznaniu na kierunku psychologia można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 6000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kierunek studiów Psychologia odbywa się na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia realizowane są w systemie jednostopniowym – są to jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 120 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6000 zł)

 

Psychologia przeznaczona jest dla osób, które interesują się przedmiotami humanistycznymi, a także dla tych którzy chcą zrozumieć motywy postępowania człowieka i jego psychikę. Studiując na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, możesz wybrać jedną ze specjalności, są to: psychologia społeczna, psychologia kliniczna człowieka dorosłego, psychologia pracy i organizacji i psychologia edukacji.

Wybierając kierunek studiów Psychologia, zdobędziesz wiedzę m.in. z zakresu psychologii ogólnej, metodologii badań i psychopatologii. W czasie studiów nabędziesz umiejętności, które są potrzebne podczas udzielania wsparcia osobom, które są w ciężkich sytuacjach. Poznasz także zasady negocjacji, mediacji oraz rozwiązywania konfliktów, które są niezbędne w pracy np. w policji lub innych służbach. 

Przedmioty, jakie czekają na studentów Psychologii to m.in. psychologia ogólna, metodologia badań, diagnoza psychologiczna, psychometria, filozofia z elementami logiki, prawo karne dla psychologów czy zdrowie publiczne.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako psycholog kliniczny, psychoterapeuta, psycholog dziecięcy, psycholog sportu, psycholog transportu, szkoleniowiec oraz psycholog pracy.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia psychologiczne w Poznaniu

Studia psychologiczne

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - POZNAŃ

Komentarze (0)