Studia z kognitywistyki zostały zaprojektowane tak, aby ich absolwent dysponował nowoczesnym wykształceniem, łączącym elementy nauk humanistycznych i społecznych z wiedzą informatyczną i przyrodniczą, a jednocześnie wykraczającym poza tradycyjne podziały między naukami.
Studia dostarczają unikalnego, spójnego zasobu wiedzy, umiejętności i kompetencji, który obejmuje problematykę kognitywistyczną, rozproszoną do tej pory między kilka dyscyplin: zagadnienia sposobu funkcjonowania umysłów, narzędzi poznawczych, fundamentów komunikowania się między podmiotami (tak ludźmi, jak i maszynami), zarówno z perspektywy fenomenologicznego opisu tych zjawisk, ich podstaw neurofizjologicznych, jak i z perspektywy obliczeniowej (logicznej).
Atuty kierunku
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Kognitywistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Kognitywistyka jest ocena na dyplomie, projekt pracy magisterskiej, wynik rozmowy kwalifikacyjnej.
Na kierunku psychologia studenci początkowo uczą się przedmiotów obligatoryjnych. W kolejnych semestrach student wybiera indywidualną ścieżkę psychologii stosowanych i studia kończy specjalnością w zakresie jednej z wybranych psychologii stosowanych. Student pisze w dwóch ostatnich latach empiryczną pracę magisterską, a w trakcie studiów uczestniczy w około 75 godzinach ćwiczeń terenowych w różnych placówkach i instytucjach.
Atuty kierunku
Absolwenci psychologii uzyskują gruntowną wiedzę z zakresu:
ZWIŃ
Studia jednolite magisterskie stopnia |
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Psychologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite: