Budownictwo studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Budownictwo studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)
Budownictwo studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Budownictwo studia we Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia we Wrocławiu na kierunku budownictwo można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytecie Przyrodniczym. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi od 5200 zł do 7400 zł za pierwszy rok studiów.

 
Budownictwo studia - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu 

1. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Kierunek studiów Budownictwo odbywa się na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 80 osób)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5200 zł)

 

Kierunek studiów Budownictwo przeznaczony jest dla osób, które interesują się przedmiotami techniczno-matematycznymi oraz wznoszeniem obiektów budowlanych. Studiując na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, na studiach II stopnia, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności: budownictwo drogowe, budownictwo rolnicze, budownictwo wodne lub konstrukcje budowlane.

Studia techniczne na kierunku Budownictwo, są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą swoją przyszłość związać m.in. z kierowaniem pracami budowlanymi. W trakcie studiów przekazywana jest wiedza z zakresu remontów, projektowania oraz wykonawstwa projektów i konstrukcji. Studenci są przygotowywani do racjonalnego spełniania oczekiwań społecznych w zakresie szeroko pojętego budownictwa.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Budownictwa to m.in. fizyka, geodezja, analiza matematyczna, język obcy, geologia, prawo budowlane, geometria wykreślna i rysunek techniczny, ekonomia, konstrukcje betonowe, technologia robót drogowych oraz instalacje budowlane i sanitarne.

Absolwenci po zdobyciu tytułu magistra inżyniera mogą ubiegać się o uprawnienia budowlane w specjalnościach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej oraz instalacyjnej. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako kierownik budowy, inżynier budowlany, kierownik robót drogowych, projektant konstrukcji budowlanych oraz inspektor nadzoru budowlanego.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Wrocławska

Kierunek studiów Budownictwo odbywa się na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 510 osób)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7400 zł)

 

Kierunek studiów Budownictwo we Wrocławiu przeznaczony jest dla osób, które są zainteresowane przedmiotami ścisłymi, technologią, projektowaniem oraz budownictwem. Studiując na Politechnice Wrocławskiej, na studiach I stopnia możesz wybrać jedną ze specjalności: geotechnika i hydrotechnika, inżynieria lądowa lub inżynieria budowlana i modelowanie. Budownictwo na studiach II stopnia, w swojej ofercie ma takie specjalności jak: inżynieria budowlana i modelowanie, infrastruktura transportu szynowego, konstrukcje inżynierskie i specjalne, budownictwo hydrotechniczne i specjalne, budownictwo podziemne i inżynieria miejsca, inżynieria mostowa, konstrukcje budowlane, drogi i lotniska oraz teoria konstrukcji.

Budownictwo na Politechnice Wrocławskiej to doskonały wybór dla tych, którzy chcą posiąść wiedzę z zakresu wykonywania i projektowania różnego rodzaju konstrukcji budowlanych. Studenci uczą się jak dobierać i stosować poszczególne materiały budowlane, jak wygląda organizacja budownictwa oraz jak wygląda prawo budowlane w Polsce.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Budownictwa to m.in. fizyka, matematyka, język obcy, materiałoznawstwo oraz geometria wykreślna i rysunek techniczny.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako inżynier budownictwa lądowego i wodnego, inżynier instalacji podwodnych, inspektor nadzoru budowlanego oraz kierownik robót drogowych.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - WROCŁAW

Komentarze (0)