Ratownictwo medyczne studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Ratownictwo medyczne studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Ratownictwo medyczne studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku ratownictwo medyczne można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Kierunek studiów Ratownictwo medyczne znajduje się w ofercie Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia trwają trzy lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 60 osób)

 

Ratownictwo medyczne we Wrocławiu jest kierunkiem studiów, który jest przeznaczony dla osób, które co najważniejsze są odporne na silny stres, a przedmioty przyrodnicze nie sprawiają im trudności. Wybierając Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, będziesz mieć styczność z pacjentami już na drugim semestrze, pierwszego roku studiów.

Będąc studentem Ratownictwa medycznego, zdobędziesz ogólną wiedzę o człowieku, jego budowie, chorobach, a także z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Są to studia medyczne, które są nastawione na praktykę, dlatego już od drugiego semestru masz kontakt z pacjentami. Nowoczesne sale Uniwersytecie Medycznym są zaopatrzone w fantomy i symulatory medyczne, które pozwolą ci na przećwiczenie reakcji, a także udzielanie pomocy, w ramach nauki. W czasie wielu godzin obowiązkowych praktyk dowiesz się również, jak diagnozować chorych. Co ważne, w czasie studiów poznasz również zagadnienia prawne, które dotyczą pracowników służby zdrowia i dowiesz się, jakie grożą konsekwencje za błędy popełnione w czasie pracy, a także jaka spoczywa odpowiedzialność karna za nieudzielenie pomocy.

Pewnie wielu z was zastanawia się, jakie przedmioty czekają na studentów. Poza zajęciami praktycznymi obowiązują również przedmioty kierunkowe, które są z zakresu pierwszej pomocy, anatomii, fizjologii, a także chorób wewnętrznych.

Absolwenci mogą podjąć pracę w szpitalach, służbach ratowniczych, stacjach pogotowia ratunkowego, ośrodkach szkoleniowych, a także w służbach mundurowych. Po kilku latach pracy jako ratownicy absolwenci mogą starać się również o pracę np. w GOPR oraz TOPR.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia medyczne we Wrocławiu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU RATOWNICTWO MEDYCZNE - WROCŁAW

Komentarze (0)