Pielęgniarstwo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Pielęgniarstwo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Pielęgniarstwo studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku pielęgniarstwo można podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 7000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Pielęgniarstwo będące w ofercie Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu odbywa się na Wydziale Nauk o Zdrowiu, Studia realizowane są w systemie dwustopniowym, są to trzyletnie studia I stopnia kończące się tytułem licencjata pielęgniarstwa, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra pielęgniarstwa.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 140 osób)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 7000 zł)

Jeśli interesują cię nauki medyczne, odznaczasz się dużą empatią i cierpliwością, a co najważniejsze chciałbyś pracować z ludźmi to kierunek studiów Pielęgniarstwo, może być dla ciebie ciekawą propozycją.

Studiując Pielęgniarstwo we Wrocławiu, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk medycznych np. z mikrobiologii, patomorfologii, onkologii, pediatrii czy fizjologii człowieka i jego budowy. Podczas zajęć klinicznych będziesz uczyć się na różnych oddziałach, aby zostać jak najlepiej przygotowanym do wykonywania zawodu pielęgniarki. Decydując się na wykonywanie tego zawodu, musisz być niezwykle cierpliwy i odporny na stres a widok krwi nie może przyprawiać cię o zawrót głowy. Początkowo będziesz odpowiedzialny za proste zadania jak np. pobranie krwi czy podanie kroplówki, a z czasem twoje umiejętności i zakres wykonywanych obowiązków będzie się poszerzać. Wszystko to będzie wykonywane pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego.

Przedmioty, z jakimi spotkają się studenci Pielęgniarstwa, będą dotyczyć głównie zagadnień z zakresu m.in. morfologii, psychologii, patomorfologii czy mikrobiologii. To, co wyróżnia Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu to właśnie to, że umożliwia on swoim studentom w ramach zajęć udział w sekcjach zwłok.

Absolwenci studiów po otrzymaniu dyplomu i zdaniu egzaminu zawodowego mogą podjąć pracę np. w szpitalach, klinikach, poradniach, laboratoriach lub sanatoriach.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia medyczne

​Studia medyczne we Wrocławiu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU PIELĘGNIARSTWO - WROCŁAW

Komentarze (0)