Dietetyka studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Dietetyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Dietetyka studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku dietetyka można podjąć na 2 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Dietetyka proponowana przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku realizowana jest w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne
  • niestacjonarne

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działa ludzki organizm, jaki wpływ ma na niego żywienie oraz chcesz poznać różne diety i metody ich układania to kierunek studiów Dietetyka, może cię zainteresować.

Studiując Dietetykę na Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, dowiesz się jaki wpływ ma dieta i odżywianie na nasz organizm i nasze samopoczucie oraz jak powinny odżywiać się osoby chore. Aby lepiej móc pomóc swoim pacjentom poznasz różne choroby, a także alergeny, po to, aby układać diety dostosowane do poszczególnych pacjentów. W trakcie studiów dowiesz się również, jak tworzona jest żywność i jakim procesom jest poddawana na produkcji. Dodatkowo nauczysz się układać nowe przepisy i jadłospisy tak, aby dieta była urozmaicona. Kierunek studiów Dietetyka nastawiony jest na prowadzenie zajęć praktycznych, aby studenci już od samego początku przygotowywali się do wykonywania pracy dietetyka. Dodatkowo obowiązują studentów praktyki zawodowe, które student musi odbyć w wybranej przez siebie placówce.

Program studiów obejmuje wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, żywienia, alergenów, farmakologii i języka obcego na poziomie B2.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie np. jako dietetycy, specjaliści do spraw ochrony zdrowia lub dietoterapeuci m.in. w szpitalach, placówkach ochrony zdrowia lub we własnych działalnościach gospodarczych.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Kierunek studiów Dietetyka oferowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku, realizowany jest w systemie dwustopniowym. Są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4100 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4100 zł)

 

Dietetyka jest kierunkiem studiów, dla tych, którzy interesują się zdrowym odżywieniem i trybem życia oraz chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku ma w swojej ofercie takie specjalności jak:

  • dietetyka w sporcie i rekreacji,
  • psychodietetyka,
  • gastronomia i żywienie w turystyce i rekreacji,
  • dietetyka medyczna.

Dzięki wybranej specjalności będziesz mógł rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku i przygotować się do wykonywanego w przyszłości zawodu.

W trakcie studiów będziesz uczyć się o odżywianiu i jego wpływie na nasz organizm oraz stan zdrowia. Poznasz jakie choroby mogą mieć podłoże w złej diecie, a także jak je leczyć. Studiując Dietetykę, poznasz również alergie pokarmowe i jak się one objawiają. Jako student zdobędziesz wiedzę również z zakresu komunikacji z pacjentem, przeprowadzania konsultacji, a także prowadzenia własnego biznesu z zakresu usług dietetycznych.

W czasie studiów studenci mogą stykać się z wieloma różnymi przedmiotami, które często uzależnione są od wybranej specjalności. Do niektórych przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć np. żywność funkcjonalna, dietetyka pediatryczna, podstawy genetyki, fizjologię, język obcy, biochemię oraz promocję zdrowia.

Absolwenci kierunku studiów Dietetyka są świetnie przygotowani do podjęcia pracy m.in. w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, klubach sportowych, domach opieki, a nawet w szpitalach.

Dowiedz się więcej 

 

WSZYSTKO O KIERUNKU DIETETYKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)