Informatyka studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Informatyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Informatyka studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku informatyka można podjąć na 4 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Morskim w Gdyni, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi od 5300 zł do 6600 zł za pierwszy rok studiów. 

1. Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Informatyka jest propozycją Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni i jest realizowana w systemie jednostopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne)
 • niestacjonarnym

 

Informatyka jest przeznaczona dla osób, które interesują się sieciami komputerowymi, oprogramowaniami oraz nowoczesnymi urządzeniami i ich parametrami. W ofercie Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni możemy znaleźć kilka specjalności, które są dostosowane do wymagań i zainteresowań studentów, są to:

 • programowanie aplikacji użytkowych,
 • programowanie robotów mobilnych,
 • sieci komputerowe,
 • biznesowe systemy informatyczne.

W trakcie studiów na kierunku Informatyka zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu m.in. budowy komputerów, urządzeń nawigacyjnych i wielu innych oraz dowiesz się jak tworzyć sieci komputerowe, które będą bezpieczne. Informatyka jest zaliczana do ścisłych kierunków, ponieważ opiera się na zagadnieniach z matematyki czy fizyki, dlatego jest skierowana do osób, które nie mają problemów z tymi dziedzinami nauki. W czasie zajęć będziesz również uczyć się logicznego myślenia.

Program studiów na kierunku Informatyka opiera się na wielu ścisłych przedmiotach, są to m.in. bazy danych, inteligentne systemy interaktywne, język obcy czy matematyka. Dodatkowo studenci w czasie studiów muszą odbyć obowiązkowe praktyki, w wybranej przez siebie firmie lub instytucji.

Absolwenci po ukończeniu studiów mogą podjąć zatrudnienie m.in. w firmach i działach IT, administracji, instytucjach edukacyjnych lub mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Gdańska

Kierunek studiów Informatyka proponowany przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia inżynierskie, a następnie są to półtoraroczne studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5300 zł)

 

Jeśli chcesz rozwijać się w zakresie informatyki, programowania i zawodowo zajmować się sztuczną inteligencją to kierunek studiów Informatyka może być właśnie dla ciebie. Politechnika Gdańska zawarła w swojej ofercie kilka specjalności, są to:

 • sieci komputerowe,
 • inteligentne systemy interaktywne,
 • uczenie maszynowe,
 • aplikacje rozproszone i systemy internetowe,
 • inżynieria systemów informacyjnych,
 • technologie geoinformatyczne i mobilne,
 • algorytmy i technologie internetowe.

Studiując Informatykę, dowiesz się, jak tworzyć oprogramowania oraz sieci komputerowe, co świetnie przygotuje cię do przyszłej pracy. Nauczysz się również jak konstruować komputery oraz inne urządzenia, które oparte są na sztucznej inteligencji. W trakcie zajęć zdobędziesz także wiedzę z zakresu baz danych, a w czasie praktycznych zajęć będziesz mieć okazję do sprawdzenia tej wiedzy i stworzenia własnych projektów.

Zajęcia opierają się na takich przedmiotach, jak m.in. sztuczna inteligencja, matematyka, technologie bezprzewodowe, grafika oraz programowanie. Program studiów obejmuje również obowiązkowe praktyki studenckie.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą podjąć zatrudnienie m.in. jako programiści, specjaliści do spraw IT, informatycy oraz analitycy danych.

Dowiedz się więcej

3. Uniwersytet Gdański

Informatyka jest propozycją Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Informatyka jest realizowana w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są to trzyletnie studia i stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 190 osób)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)

 

Kierunek studiów Informatyka jest skierowany do osób, które chcą rozwijać się w kierunku nauk ścisłych oraz nowych technologii. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany programowaniem i tworzeniem m.in. aplikacji, a także sieci komputerowych, to ten kierunek studiów może być dla ciebie ciekawą propozycją.

Studiując kierunek studiów Informatyka, zdobędziesz wiedzę z nauk ścisłych takich jak matematyka czy fizyka, co da ci solidne podstawy do rozwijania umiejętności z zakresu programowania. W trakcie zajęć poznasz również budowę komputerów i algorytmy oraz najnowocześniejsze i najpopularniejsze języki programowania. Dodatkowo studenci są zobowiązani do nauki języka obcego na poziomie B2.

Program studiów opiera się na takich dziedzinach jak m.in. matematyka, programowanie, bazy danych, grafika komputerowa oraz języki programowania. Studenci uczestniczą także w praktykach studenckich.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako m.in. programiści, informatycy, analitycy baz danych, specjaliści do spraw IT, a także jako przedsiębiorcy, jeśli otworzą własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

4. Uniwersytet Morski w Gdyni

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest realizowany w systemie jednopniowym. Są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne)

 

Informatyka jest kierunkiem studiów przeznaczonym dla osób, które nie mają problemów ze ścisłymi przedmiotami, a także logicznym i analitycznym myśleniem. Dlatego, jeśli dodatkowo interesujesz się programowaniem, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. Na Uniwersytecie Morskim możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności, są to:

 • aplikacje internetu rzeczy,
 • aplikacje internetowe i mobilne.

Studiując Informatykę, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz dowiesz się jak tworzyć aplikacje, oprogramowania, a także jak konstruować nowoczesne urządzenia i programy. W trakcie studiów spora część zajęć będzie opierać się także na praktyce, dzięki czemu uczelnia ma szanse wykształcić specjalistów w dziedzinie informatyki.

Program studiów opiera się na dwóch blokach przedmiotów – jest to blok ogólny oraz specjalnościowy. Zajęcia ogólne dotyczą m.in. matematyki, fizyki, języka obcego, elektroniki, grafiki komputerowej oraz sieci komputerowych. Dodatkowo studenci muszą odbyć obowiązkowe praktyki.

Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu absolwenci mogą podjąć zatrudnienie na różnych stanowiskach, które często uzależnione są od ukończonej specjalności, jednak najczęściej pracują oni np. w firmach i korporacjach z sektora IT, działach IT, a także mogą otworzyć własną działalność.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU INFORMATYKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)