-
Uczelnie Gdańsk - kierunek Automatyka i robotyka
Celem jest wykształcenie specjalistów z zakresu analizy sygnałów, regulacji automatycznej, robotyki, algorytmów decyzyjnych i obliczeniowych, oraz projektowania komputerowych systemów sterowania, jak również innych bzastosowań informatyki, a także przygotowywanie ich do pracy w przemyśle chemicznym, budowy maszyn, metalurgicznym, przetwórstwa materiałów, spożywczym, elektrotechnicznym i elektronicznym oraz ochrony środowiska. Celem jest także przygotowanie do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Automatyka i robotyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka
-
Język polski
-
Języ obcy
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Automatyka i robotyka jest średnia ocen z całego toku studiów I stopnia oraz ocena na dyplomie.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gdańsk - kierunek Elektronika i telekomunikacja
Celem jest wykształcenie inżyniera posiadającego wiedzę i umiejętności podstawowe i kierunkowe zarówno w zakresie elektroniki jak i telekomunikacji. Absolwent jest przygotowany do pracy w firmach produkujących sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny oraz wytwarzających specjalistyczne oprogramowanie, może również podejmować pracę u operatorów sieci telekomunikacyjnych w tym sieci następnej generacji, a także w firmach wprowadzających na rynek lub eksploatujących nowoczesne urządzenia i systemy zarówno elektroniczne, jak i telekomunikacyjne. Celem jest także przygotowanie do podjęcia studiów drugiego stopnia
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Elektronika i telekomunikacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka
-
Język polski
-
Język obcy
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Elektronika i telekomunikacja jest ocena na dyplomie oraz średnia ocen ze studiów I stopnia.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gdańsk - kierunek Informatyka
Celem jest wykształcenie inżyniera informatyka, który posiada wiedzę i umiejętności z zakresu matematyczno-fizycznych i ogólnotechnicznych podstaw informatyki oraz z zakresu systemów informatycznych, dobrze zna architektury współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych i systemów wbudowanych, a także posiada podstawową wiedzę w zakresie sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek-komputer. Ponadto jest zorientowany w aktualnych technologiach tworzenia rozproszonych aplikacji internetowych, posiadając umiejętność programowania komputerów z wykorzystaniem różnych środowisk programistycznych i zasad inżynierii oprogramowania. Jest przygotowany do efektywnej pracy w zespołach programistycznych, w firmach informatycznych i teleinformatycznych, a także w szkolnictwie, gdzie swoją wiedzę i umiejętności będzie wykorzystał z zachowaniem zasad prawnych i etycznych oraz ze świadomością społecznych problemów informatyzacji. Jest również przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka
-
Język polski
-
Język obcy
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Informatyka jest ocena na dyplomie oraz średnia ocen ze studiów I stopnia.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gdańsk - kierunek Inżynieria biomedyczna
Celem jest wykształcenie specjalistów znających najnowocześniejszą aparaturę, posługujących się metodami i technikami obliczeniowymi, z umiejętnością pracy w grupie i projektowania, rozwijającym kreatywność, stosujących nowoczesne technologie elektroniczne, informatyczne i materiałowe. Efektem ukończenia studiów jest dobre przygotowanie do samodzielnego formułowania oraz rozwiązywania konkretnych zadań w różnych obszarach zastosowania inżynierii w medycynie. Absolwenci przystosowują się swobodnie do potrzeb rynku wytwórców i eksploatatorów sprzętu medycznego w każdym kraju, do pracy w charakterze inżyniera medycznego (klinicznego) lub fizyka medycznego, a także w jednostkach naukowo-badawczych oraz w sektorze tzw. zaawansowanych technologii (hightech). Celem kształcenia jest także przygotowanie do podjęcia studiów stopnia drugiego.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria biomedyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Jeden przedmiot do wyboru spośrod: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, chemia
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Inżynieria biomedyczna jest ocena na dyplomie oraz średnia ocen ze studiów I stopnia.
Dowiedz się więcej
-
Absolwent kierunku Inżynieria danych jest przygotowany do uczestniczenia w przedsięwzięciach interdyscyplinarnych, związanych z projektowaniem narzędzi informatycznych usprawniających procesy zbierania i przetwarzania informacji, w szczególności dla potrzeb podejmowania decyzji biznesowych. Dysponuje wiedzą z wielu obszarów, a w szczególności z zakresu: matematyki, statystyki, ekonomii, informatyki i zarazem posiada umiejętności analitycznego myślenia. Ponadto posiada predyspozycje do komunikacji pomiędzy osobami zajmującymi się projektowaniem narzędzi IT a kadrą kierowniczą przedsiębiorstwa. Umie przedstawić wyniki prac oraz propozycje osobom zarządzającym i/lub pracownikom działów IT w sposób jasny i zrozumiały za pomocą odpowiednich raportów lub wizualizacji.
Absolwent studiów I stopnia jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria danych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Język polski
-
Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka
-
Język obcy
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Gdańsk - kierunek Technologie kosmiczne i satelitarne
Kierunek jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zaawansowanych technologii kosmicznych i satelitarnych, w tym specjalizacji morskich. Nasz region ma szansę stać się liderem w rozwoju narodowego programu kosmicznego – obecnie w województwie pomorskim działa 20 firm z sektora kosmiczno-satelitarnego. Program studiów będzie miał charakter interdyscyplinarny i będzie łączyć ze sobą treści przedmiotów podstawowych, takich jak np. matematyka, fizyka czy mechanika z wiedzą specjalistyczną z zakresu nawigacji satelitarnej, teledetekcji, komunikacji satelitarnej, robotyki i mechatroniki satelitarnej, analizy i przetwarzania danych przestrzennych. Dlatego właśnie będą to nie tylko studia międzyuczelniane, ale także międzywydziałowe. Na Politechnice Gdańskiej będą one realizowane na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydziale Mechanicznym, Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa.