Kierunek Lekarski studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Kierunek Lekarski - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kierunek Lekarski studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku lekarskim można podjąć na 1 uczelni publicznej: Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi 34000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny

Kierunek Lekarski jest ofertą Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i jest realizowany w systemie jednostopniowym. Są to jednolite studia magisterskie, które trwają sześć lat i kończą się tytułem lekarza, po zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego, potocznie nazywanym LEKiem.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 34000 zł)

 

Kierunek Lekarski jest jednym z najtrudniejszych kierunków i co roku na jedno miejsce przypada wielu chętnych, dlatego, jeśli interesuje cię ten kierunek, musisz zdać bardzo dobrze maturę. Na tym kierunku odnajdą się z pewnością osoby, które interesują się ludzkim organizmem, chorobami, a także pomaganiem ludziom. Atutem będzie także odporność na stres i widok krwi, który jest częsty w zawodzie lekarza.

Studiując medycynę, zdobędziesz rozległą wiedzę z budowy ludzkiego organizmu, teorię będziesz mógł szybko sprawdzić na zajęciach praktycznych w prosektorium, gdzie dokładnie poznasz wszystkie układy, które wchodzą w skład ciała człowieka. Dowiesz się również jakie procesy zachodzą w organizmie i jaki mają wpływ na pracę poszczególnych narządów. W czasie zajęć będziesz uczyć się również o chorobach ich przyczynach, skutkach, a także profilaktyce. Jako student będziesz również zobowiązany do odbywania praktyk w szpitalach i klinikach, gdzie będziesz zdobywać wiedzę u boku doświadczonych lekarzy.

Przedmioty, które czekają na przyszłych lekarzy, będą uzależnione również od wybranej specjalizacji. Niektóre z przedmiotów będą dotyczyć np. morfologii, patomorfologii, histologii, epidemiologii, anatomii lub etyki zawodowej. Program studiów przewiduje naukę języka obcego na poziomi B2, dzięki czemu studenci poznają słownictwo specjalistyczne.

Absolwenci kierunku Lekarskiego mogą podjąć pracę np. w szpitalach, zakładach opieki zdrowotnej i poradniach m.in. jako lekarz ogólny, chirurg, pediatra, kardiolog lub psychiatra. Poszczególne stanowiska uzależnione są od ukończonych specjalizacji.

Dowiedz się więcej 

 

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKI - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)