Prawo studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Prawo - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Prawo studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku prawo można podjąć na 3 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Prawo będące ofertą Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego odbywa się jako pięcioletnie jednolite studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6300 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5800 zł)

 

Jeśli jesteś zainteresowany zasadami funkcjonowania państwa, systemem karnym oraz gospodarką, to kierunek studiów Prawo może cię zainteresować. Studenci na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego mogą wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to:

  • zakres sądowy,
  • zakres obsługi biznesu,
  • zakres mediacje.

Studiując kierunek studiów Prawo na WSAIB, zdobędziesz szeroką wiedzę, nie tylko z zakresu różnych dziedzin prawa, ale także za jego historii, filozofii czy teorii. Dodatkowo poznasz nauki społeczne, które wiążą się z prawem Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni poza zajęciami teoretycznymi oferuje swoim studentom zajęcia praktyczne, które odbywają się na sali sądowej, która została stworzona na potrzeby studentów na uczelni. Po ukończeniu studiów studenci mogą także podjąć wybraną przez siebie aplikację.

Przedmioty, które czekają na studentów, będą dotyczyć m.in. prawa karnego, rodzinnego, konstytucyjnego, ekonomii, etyki zawodowej, a także prawo morskiego. Dodatkowo studenci będą uczyć się języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w kancelariach prawnych, organizacjach pozarządowych, administracji, a także w sądach. Istnieje również możliwość otworzenia własnej kancelarii.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Studia na kierunku Prawo proponowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku realizowane są w systemie jednostopniowym. Są to pięcioletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pie rwszy rok studiów wynosi 5000 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5000 zł)

 

Jeśli od zawsze pasjonowało cię prawo i chciałeś znaleźć się na rozprawie sądowej i być sędzią, oskarżycielem lub obrońcą to ten kierunek studiów jest właśnie dla ciebie. Prawo opiera się w głównej mierze na przedmiotach humanistycznych, dlatego warto, aby ta dziedzina nauki nie sprawiała ci trudności.

Studiując Prawo na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, będziesz mieć możliwość rozwijania się w wielu dziedzinach prawa i jego historii, a także będziesz mógł wziąć udział w symulacjach rozpraw, dzięki czemu poczujesz się jak na prawdziwej sali sądowej. Mimo że Wyższa Szkoła Bankowa jest uczelnią niepubliczną, to studenci mają możliwość wzięcia udziału w wymianie międzynarodowej i studiów na zagranicznych uczelniach, co jest niezwykle cennym doświadczeniem.

Program studiów przybliża studentom wszystkie dziedziny prawa takie jak m.in. prawo karne, prawo cywilne, finansowe, gospodarcze czy Unii Europejskiej. Dodatkowo w planach zajęć możemy znaleźć takie przedmioty jak np. prawoznawstwo, logika, język obcy oraz historia. Studenci są również zobowiązani do odbycia praktyk np. w kancelariach.

Absolwenci kierunku studiów Prawo mogą podjąć pracę m.in. w administracji, sądach, kancelariach notarialnych czy w prywatnych firmach.

Dowiedz się więcej 

 

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)