Administracja
Gdańsk, Gdynia, Sopot
POKAŻ
Studia na kierunku prawo w Trójmieście to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku prawo w Gdańsku | Gdyni | Sopocie | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Terminy rekrutacji
Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku prawo w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 4 kwietnia 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | Prawo Gdańsk | Gdynia | Sopot - terminy rekrutacji >
Uczelnie
czytaj dalej wszystko o Prawo - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe
Jak wygląda rekrutacja na kierunek Prawo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Przepustką na studia jest, oczywiście, konkurs świadectw. A z jakich przedmiotów należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami? Z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni.
W procesie rekrutacji na studia na kierunku prawo w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: historia, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna,matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Prawo Uniwersytet Gdański - przedmioty maturalne
Uniwersytet Gdański w roku 2023/2024 w rekrutacji na kierunek prawo uwzględnia trzy przedmioty obowiązkowe – język polski, język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot z następujących: historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język łaciński i kultura antyczna. dowiedz się więcej
Rekrutacja na prawo w uczelniach niepublicznych (prywatnych)
Uczelnie niepubliczne w Trójmieście przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.
* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Prawo w Trójmieście oferowane jest bezpłatnie na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Gdańskim, a także jako specjalność na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.
Prawo w Trójmieście w trybie niestacjonarnym można studiować na: Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.
Studia niestacjonarne niezależnie czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna – są płatne. Bezpłatne można studiować jedynie w trybie stacjonarnym na uczelniach publicznych.
Siatka zajęć i program kształcenia na kierunku prawo w Trójmieście uzależnione są od wybranej uczelni i realizowanej specjalizacji. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu psychologii konfliktu, psychologii rodziny, a także zdobywają postawy prawne mediacji, które będą niezwykle cenne w przypadku konieczności rozwiązywania konfliktu.
W trakcie zajęć będziesz miał/a okazję zapoznać się z podstawami unijnego prawa podatkowego, prawem papierów wartościowych, a także obrotem nieruchomościami. Dowiesz się, na czym polega postępowanie podatkowe oraz czym jest prawo bankowe. Studenci zdobywają wszechstronne wykształcenie, a wszelkiego typu zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych i pracowniach komputerowych.
W programie studiów na kierunku Prawo znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia na kierunku prawo to program edukacyjny skupiający się na nauce prawa, związanych z nim dziedzin i zasad, które regulują społeczeństwo, gospodarkę i instytucje. Studia te przygotowują studentów do pracy w zawodach prawniczych, takich jak adwokaci, radcy prawni, sędziowie, prokuratorzy, notariusze, doradcy prawni, pracownicy administracji publicznej oraz inni specjaliści zajmujący się prawem.
Plan studiów obejmuje zazwyczaj zarówno przedmioty ogólnokształcące, takie jak historia, filozofia, psychologia czy socjologia, jak również przedmioty specjalistyczne z zakresu praw np.: prawo konstytucyjne, prawo cywilne, prawo karne, prawo administracyjne, prawo gospodarcze, prawo międzynarodowe, prawo pracy, prawo europejskie, prawo rodzinne i wiele innych. Studenci poznają również podstawy procesu prawnego, nauki o państwie, teorię prawa oraz etykę prawniczą.
W ramach studiów na kierunku prawo studenci mają również możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, takich jak analiza i interpretacja aktów prawnych, redagowanie pism procesowych, prowadzenie negocjacji, rozwiązywanie sporów czy doradztwo prawne. W programie prawa nie brakuje także przedmiotów poświęconych np. kryminalistyce czy kryminologii.
Gdzie studiować na kierunku prawo w Trójmieście?
Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Gdańskim, jako specjalność na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.
W rekrutacji na studia jednolite na kierunku prawo, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Gdański oferuje 210 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UG oraz uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 5600 zł do 7400 zł za pierwszy rok studiów.
Uczelnie w Trójmieście (Gdańs, Gdynia, Sopot) - kierunek prawo
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście
Każdy z kierunków studiów ograniczony jest limitami miejsc, dzieje się tak również na prawie w Trójmieście. W przypadku Uniwersytetu Gdańskiego jest to 210 miejsc.
Jak dostać się na prawo w Trójmieście? Aby dostać się na prawo, w pierwszej kolejności należy zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym. Kandydaci wybierani są na podstawie listy rankingowej osób, która układana jest na podstawie konkursu świadectw – ważne, aby mieć na uwadze dobre wyniki maturalne, bowiem na studia mogą dostać się tylko najlepsi z kandydatów, których jest wielu każdego roku.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na prawo w Trójmieście to: historia, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka oraz wiedza o społeczeństwie.
Limity miejsc na kierunku prawo w Trójmieście:
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
Studia stacjonarne na kierunku prawo w Trójmieście w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei studia niestacjonarne niezależnie czy uczelnia jest państwowa czy prywatna, studia są płatne, istnieje jednak możliwość rozłożenia czesnego w ratach.
Więcej informacji na temat czesnego i rat można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.
Ceny studiów na kierunku prawo w Trójmieście:
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Kandydaci na prawo w Trójmieście po zarejestrowaniu się w systemie i dokonaniu opłat rekrutacyjnych zwykle muszą czekać kilka tygodni na ogłoszenie wyników rekrutacji bowiem terminy są ustalane indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Trójmieście.
Kandydaci na prawo w Trójmieście informację o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK, gdzie również mogą znaleźć informację o zdobytych punktach, a także o zajętym miejscu.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Proces rekrutacji na studia w Trójmieście opiera się na dwóch etapach. W pierwszym etapie kandydaci na prawo muszą zarejestrować się w systemie oraz uiścić opłatę rekrutacyjną, a następnie po zakwalifikowaniu się na studia muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
W jaki sposób złożyć dokumenty na prawo w Trójmieście? Uczelnie w Trójmieście najczęściej decydują się na złożenie dokumentów osobiście przez kandydata do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
W przypadku, gdyby kandydat nie mógł pojawić się osobiście w wyznaczonym terminie może on wysłać dokumenty pocztą tradycyjną – brana pod uwagę jest data nadania listu.
Kiedy należy złożyć dokumenty na studia? Uczelnie w Trójmieście zazwyczaj rozpoczynają przyjmowanie dokumentów po ogłoszeniu listy rankingowej osób zakwalifikowanych, w tym przypadku na kierunek studiów prawo.
Kandydaci na złożenie kompletu dokumentów mają zwykle około kilku dni, jest to ustalane indywidualnie przez poszczególne uczelnie, dlatego warto uprzednio je sprawdzić.
Jakie dokumenty zabrać? Są to m.in.: świadectwo dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, zaświadczenia o wynikach olimpiad (jeśli takowe liczyły się w rekrutacji), a także podanie i oświadczenie.
Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni.
Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek prawo:
Uczelnia | Forma studiów | Poziom studiów | |
---|---|---|---|
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni (Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich) | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Uniwersytet Gdański (Wydział Prawa i Administracji UG) | stacjonarne, niestacjonarne | studia jednolite | więcej |
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia jednolite | więcej |
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni | stacjonarne, niestacjonarne | studia jednolite | więcej |
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma kierunek Prawo w Gdańsku opinie?
Aleksander, student pierwszego roku Prawa w Trójmieście, mówi:
„Studia prawnicze i miasto Gdańsk to fdla mnie idealnie funkcjonujące połączenie. Zdobywam solidne, poważne wykształcenie, na dodatek w pięknym, mogącym wiele zaoferować, mieście. Świetne połączenie. Przyjechałem na studia z Ełku i wiem, że prędko z Gdańska nie wyjadę, a całkiem prawdopodobne, że zostanę tutaj na zawsze.”
Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.
W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście
#MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia