Mechatronika studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Mechatronika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Mechatronika studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie publiczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku mechatronika można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz Politechnice Gdańskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne.

 

1. Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Mechatronika oferowana przez Wydział Mechaniczno – Elektryczny Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni realizowana jest w systemie dwustopniowym – jako pierwsze realizowane są trzyipółletnie studia inżynierskie, na następnie półtoraroczne studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym.

 

Jeśli interesujesz się nowymi technologiami i programowaniem oraz chciałbyś zdobyć tytuł inżyniera, to studia na kierunku Mechatronika mogą być dla ciebie interesującym wyborem. W ofercie Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni możemy znaleźć dwie specjalności, przygotowanych specjalnie pod preferencje studentów, są to:

  • techniki komputerowe w mechatronice,
  • eksploatacja systemów mechatronicznych.

 

Kierunek studiów Mechatronika to prężnie rozwijająca się dziedzina, która opiera się na matematyce, informatyce oraz fizyce. Studiując Mechatronikę, rozwiniesz swoją wiedzę w tych dziedzinach, a także nauczysz się projektować systemy informatyczne, które będziesz mógł wykorzystać np. w robotyce. Poza przedmiotami teoretycznymi będziesz pracować w grupach na zajęciach praktycznych, gdzie z czasem nauczysz się jak samemu skonstruować maszyny.

Studenci Mechatroniki poza przedmiotami ogólnymi będą uczęszczać na zajęcia z bloku ogólnego. Niektóre z przedmiotów, jakie czekają na studentów to m.in. matematyka, robotyka, równania różniczkowe, wytrzymałość materiałów, język obcy oraz programowanie.

Po uzyskaniu tytułu inżyniera absolwenci mogą podjąć pracę m.in. jako automatycy, mechatronicy czy informatycy np. w międzynarodowych firmach zajmujących się podzespołami elektronicznymi.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Gdańska

Studia na kierunku Mechatronika, które znajdują się w ofercie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)

 

Mechatronika jest świetną opcją dla osób, które zainteresowane są maszynami i robotami, a także ich budowaniem i sterowaniem. Na studiach II stopnia Politechnika Gdańska oferuje swoim studentom dwie specjalności do wyboru, są to:

  • systemy mechatroniczne,
  • projektowanie mechatroniczne.

 

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę od podstaw – zaczniesz od budowy maszyn, mechatroniki, informatyki czy matematyki, a następnie stopniowo, w kolejnych latach będziesz wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce, aż będziesz w stanie samodzielnie skonstruować np. robota przemysłowego. Dodatkowo dowiesz się, z jakimi problemami mogą zmagać się osoby odpowiedzialne za programowanie czy obsługę tych maszyn – przygotuje cię to świetnie do wykonywania przyszłej pracy.

Program studiów poza przedmiotami ze specjalności przewiduje również zajęcia z bloku zajęć ogólnego i są to m.in. podstawy konstrukcji maszyn, podstawy napędów hydraulicznych, maszyny robocze, język obcy czy równania różniczkowe. Studenci są również zobowiązani do odbycia praktyk studenckich.

Jako absolwent kierunku studiów Mechatronika będziesz mógł szukać zatrudnienia m.in. w międzynarodowych firmach i korporacjach zajmujących się projektowaniem maszyn i programowaniem, a także będziesz mógł otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU MECHATRONIKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)