Budownictwo studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Budownictwo studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Budownictwo studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Studia w Warszawie na kierunku budownictwo można podjąć na 2 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Uczelni Techniczno – Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

Budownictwo studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Warszawie

 

1. Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Budownictwo oferowane przez Wydział Inżynieryjny na Uczelni Techniczno - Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie jest realizowane w systemie jednostopniowym jako trzyipółletnie lub czteroletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8600 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 8400 zł)

Jeśli lubisz przedmioty ścisłe oraz techniczne, a także interesujesz się tworzeniem budynków i wszystkimi procesami, jakie zachodzą w trakcie jego powstawania, to kierunek studiów Budownictwo może być właśnie dla ciebie. W ofercie Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały dopasowane do wymagań studentów oraz rynku pracy, są to m.in.:

 • budownictwo ogólne,
 • budowa i eksploatacja dróg,
 • budownictwo kolejowe,
 • bim w budownictwie.

Będąc studentem kierunku studiów Budownictwo w Warszawie, dowiesz się, jak m.in. tworzyć projekty budynków, aby uwzględnić na nich wszystkie niezbędne elementy takie jak np. instalacje. W trakcie studiów nauczysz się również jakie zastosowanie mają poszczególne materiały budowlane, a także zostaniesz przygotowany do samodzielnego pogłębiania wiedzy, ponieważ na rynku budownictwa często pojawiają się nowe rozwiązania i materiały, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Program studiów technicznych na kierunku Budownictwo w Warszawie, może się różnić w zależności od wybranej specjalności przez studenta. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. budownictwo ogólne, materiałoznawstwo, mechanikę, instalacje sanitarne, matematykę, język obcy oraz fizykę. Dodatkowo w ramach studiów studenci są zobowiązani do zaliczenia lektoratu z wybranego języka obcego wraz ze słownictwem specjalistycznym.

Będąc absolwentem kierunku studiów Budownictwo, możesz podjąć zatrudnienie m.in. w biurach projektowych, firmach zajmujących się materiałami budowlanymi i np. ich importem, w urzędach i administracji, a także możesz otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Kierunek studiów Budownictwo oferowany przez Wydział Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7920 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7680 zł)

Budownictwo jest świetnym kierunkiem studiów dla osób, które interesują się kierunkami ścisłymi oraz przedmiotami technicznymi, dlatego, jeśli nie masz trudności z tymi przedmiotami, to odnajdziesz się na tym kierunku. W ofercie Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania możemy znaleźć kilka specjalności, takich jak:

 • architektura w budownictwie,
 • konstrukcje budowlane,
 • energooszczędne technologie w budownictwie.

Studiując na kierunku studiów Budownictwo, będziesz mieć szansę na rozwój w kierunku technologii wykorzystywanych na budowie, nauczysz się również, jak tworzyć projekty np. budynków lub mostów, a także jakie materiały dobrać do budowy. W trakcie studiów będziesz mieć również okazję na praktyczne rozwijanie swoich umiejętności w czasie ćwiczeń oraz praktyk zawodowych.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Budownictwo to m.in. budownictwo podziemne, budownictwo ogólne, matematyka, fizyka, geometria wykreślna oraz język obcy ze słownictwem specjalistycznym. Dodatkowo studenci realizują przedmioty z zakresu wybranej przez siebie specjalności, które mogą różnić się między sobą.

Absolwenci kierunku studiów Budownictwo mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w wytwórniach elementów budowlanych, biurach projektowych, w nadzorze budowlanym, a także w przedsiębiorstwach wykonawczych, Mogą oni również otworzyć własną działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek.

Dowiedz się więcej

 

Sprawdź

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - WARSZAWA

Komentarze (0)