Budownictwo - Warszawa

Budownictwo - Warszawa

Budownictwo - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

budownictwo

Odkryj kierunek budownictwo w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Budownictwo studia Warszawa | woj. mazowieckie

Czy wiesz, że największy budynek świata, Burj Khalifa w Dubaju, został wzniesiony z inicjatywy firmy Samsung, znanej bardziej z produkcji sprzętu elektronicznego? To nie jedyny fakt na temat budownictwa, który z pewnością by cię zaskoczył i jednocześnie potwierdził tezę o tym, jak interesująca jest ta dziedzina techniki.

Budownictwo jest dziedziną, która niezależnie od czasu i miejsca geograficznego, będzie cieszyła się niesłabnącą popularnością. W końcu zapotrzebowanie na budowle, zarówno mieszkaniowe, jak i będące częścią miejskiej architektury, nigdy nie będzie słabło. Zwłaszcza w perspektywie coraz większego zaludnienia niemal wszystkich miast Polski i świata.

Studia inżynierskie w Warszawie na kierunku Budownictwo to jednak nie tylko kwestie związane z projektowaniem, renowacją oraz tworzeniem nowych budynków. To także modernizacja dróg i autostrad, co w perspektywie coraz prężniej rozwijającego się transportu i branży turystycznej odgrywa ogromnie istotną rolę. Bez ciężkiej pracy absolwentów Budownictwa, prawdopodobnie cała ludzkość byłaby narażona na poważne powikłania spowodowane wstrząsami podczas każdej podróży.

 

Dla kogo ten kierunek

Poznanie zagadnień związanych z budownictwem mieszkaniowym, komunalnym, przemysłowym i komunikacyjnym stanowi podstawę kształcenia na tym kierunku studiów. Budownictwo to także nowoczesne techniki komputerowe i umiejętności kierowania zespołami ludzi. Jednym z większych atutów Budownictwa w Warszawie jest chęć wykształcenia w przyszłych absolwentach doskonałej orientacji zarówno w obszarze studiowanego kierunku, jak i codziennego życia. Dlatego kierunek ten jest świetną odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.

Kierunek Budownictwo w Warszawie to wiele aspektów i specjalności; od teorii konstrukcji po inżynierię zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Co ważne, wraz z rozwojem technologicznym, kandydatom na studia oferowane są nowe specjalności, by zdobywana wiedza i umiejętności były dostosowane do wymogów rynku.

Jak pewnie wiesz, nie ma osoby, której predyspozycje pasowałyby do wszystkich kierunków studiów w Warszawie, podobnie jest z Budownictwem. Jak wobec tego wygląda sylwetka idealnego kandydata na te studia w Warszawie? Powinno go charakteryzować przede wszystkim zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, chęć kształcenia się w kierunku technicznym oraz aspiracja do podjęcia bardzo przyszłościowej pracy. Jeśli czujesz, że ten opis idealnie do ciebie pasuje, aplikacja na studia na kierunku Budownictwo w Warszawie z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK BUDOWNICTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Budownictwo w Warszawie?

     Jak wygląda rekrutacja na uczelnie w Warszawie na kierunku Budownictwo? Kierunek ten bazuje na obliczeniach i tworzeniu dokładnych projektów, zatem najważniejszym przedmiotem w procesie kwalifikacyjnym jest matematyka, bez której nauka i wykonywanie przyszłego zawodu byłoby niemożliwe. Oprócz „królowej nauk” warto zadbać o kondycję języka obcego, gdyż może się przydać na ścieżce kariery zawodowej.

     Wymagania na Budownictwo w Warszawie to wysoko postawiona poprzeczka, podobnie jak same studia. Program nauczania można określić mianem bogaty, a znajdują się w nim, między innymi, takie przedmioty jak: geometria wykreślna, chemia budowlana, mechanika konstrukcji, inżynieria komunikacyjna, geotechnika, wytrzymałość materiałów, prawo budowlane.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Harmonogram rekrutacji +

     Harmonogram rekrutacji na studia wyższe w Warszawie obejmuje czas składania kandydatur oraz dokumentów do dziekanatu. Studia budownicze nie są pod tym względem innowacyjne. Kandydaci mogą rejestrować się na nie już w maju za pośrednictwem platform internetowych. Nie liczy się jednak kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów, jaka została uzyskana przez studentów. Warto, byś szczegółowo zapoznał się z harmonogramem rekrutacji poszczególnych uczelni, gdzie możesz rozpocząć studia na kierunku budownictwo. Znajdziesz go na stronach internetowych poszczególnych ośrodków kształcenia wyższego.

     Pierwszy etap rekrutacji obydwa się w lipcu, niedługo po ogłoszeniu wyników maturalnych. Na ogół rekrutacja na studia ma kilka etapów, tak by osoby, które nie dostały się podczas pierwszego z nich, mogły ubiegać się o ponowne przyjęcie wraz z drugą turą osób rekrutowanych. Pamiętaj, że studia na kierunku budownictwo cieszą się dużą popularnością, przez co liczba miejsc jest zawsze dość mocno ograniczona i na studia dostają się wyłącznie najlepsi.

     Jeżeli nie zakwalifikowałeś się na studia w pierwszym etapie rekrutacji, nie musisz od razu załamywać rąk. Uczelnie w Warszawie przygotowują kolejny termin rekrutacji, który odbywa się na przełomie sierpnia oraz września.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     Czas składania dokumentów rekrutacyjnych jest bardzo ważny. Zaniedbanie tego etapu sprawi, że zostaniesz wykreślony z listy osób przyjętych. By nie dopuścić do tego, musisz bardzo skrupulatnie przestrzegać terminów, które związane są z czasem ich składania. W przypadku studiów na kierunku budownictwo musisz na ogół dostarczyć dokumenty takie jak:

     • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
     • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
     • aktualna fotografia;
     • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
     • różnego rodzaju podpisane umowy.

     Zorientuj się, jakie dokumenty musisz dostarczyć w pierwszej kolejności, ponieważ ich brak w systemie uczelni oznaczać będzie rezygnację ze studiów.

     Opłaty rekrutacyjne +

     Jeżeli chcesz być kandydatem na studia na kierunku budownictwo w Warszawie, to obligatoryjnie musisz uiścić opłatę rekrutacyjną. Jej dokładna wysokość zależeć będzie od poszczególnych ośrodków akademickich. Konkretne informacje znajdziesz na poszczególnych stronach internetowych ośrodków akademickich. Na ogół wynosi ona od 85 do 100 zł. Pamiętaj, by dokonać jej odpowiednio wcześnie. Możesz to zrobić przy pomocy płatności elektronicznych, przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Zachowaj jedynie potwierdzenie takiego przelewu, ponieważ będziesz musiał je dostarczyć wraz z zestawem dokumentów rekrutacyjnych.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     Studia budownicze należą do grona inżynieryjnych kierunków kształcenia. Jak zapewne się domyślasz, to bardzo wymagający profil, więc studia te zarezerwowane są dla wyjątkowo ambitnych osób, które już na poziomie rekrutacji zaprezentują rozbudowaną wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych. Powinieneś szczególną uwagę przyłożyć do nauki matematyki, fizyki lub fizyki oraz astronomii. Dziś także w procedurze rekrutacyjnej bardzo często uwzględniane są wyniki otrzymane z języka obcego nowożytnego.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Przyszłych studentów najbardziej zawsze interesuje to, w jaki sposób zostaną przeliczone ich punkty. Każda z uczelni w Polsce dowolnie ustala swój przelicznik punktów. Na ogół przedmioty podzielone są na kilka grup, które różnie są punktowane w zależności od rangi przedmiotu. Inaczej też punktuje się poziom podstawowy oraz rozszerzony wybrany na maturze. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że zawsze najbardziej opłacalne jest zdawanie wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Osoby ambitne mogą pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Trzeba od razu jednak pamiętać, że przygotowania do niej wiązać się będą z bardzo intensywnym intelektualnie czasem. Wiedza uczniów szkół średnich, którzy decydują się na wystartowanie w takiej olimpiadzie, musi znacznie wykraczać poza ramy szkoły średniej. Studia budownicze to idealna okazja, by pomyśleć o tego typu konkursie i sprawdzić swoje uzdolnienia z zakresu przedmiotów ścisłych. Jeżeli czujesz, że takie wyzwanie intelektualne jest dla ciebie, to rozważ olimpiady takie jak:

     • Olimpiada Matematyczna;
     • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
     • Olimpiada Fizyczna;
     • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości itd.

     Musisz mieć jednak świadomość, że nawet bycie laureatem lub finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do matury, jeżeli chcesz aplikować na studia wyższe.

     Jak wyglądają studia na kierunku Budownictwo w Warszawie?

     Studia w Warszawie na kierunku Budownictwo, podobnie jak w przypadku innych inżynierskich kierunków studiów w Warszawie, to nauka stosowania modeli obliczeniowych, organizowania i nadzorowania produkcji elementów budowlanych, doboru i stosowania materiałów budowlanych, tworzenia i odczytywania rysunków technicznych, czy też wykorzystywania nowoczesnych technik komputerowych. Wszystkie zagadnienia stanowią proces kształcenia specjalistów.

     Jednak zanim zgłębisz wszystkie specjalistyczne dla tego kierunku umiejętności, zmierzysz się z powtórką wiadomości wyniesionych z poprzednich etapów edukacji. Ponieważ Budownictwo bazuje na naukach ścisłych, matematyka będzie podstawową dziedziną, która będzie ci towarzyszyć przez cały proces kształcenia.

     Nie bez znaczenia pozostaną wiadomości z pogranicza fizyki i chemii, formujące dokładny kształt materiałoznawstwa z dziedziny budownictwa, dzięki któremu poznasz dokładne zastosowanie poszczególnych materiałów stosowanych podczas wszystkich procesów konstrukcyjnych oraz ich odporność na poszczególne warunki.

      

     Czego nauczysz się podczas studiów

     Nauczysz się pisma technicznego, które jest niezbędne przy wykonywaniu projektów i makiet w sposób czytelny i zrozumiały dla innych pracowników z branży budowniczej oraz inżynierów, zlecających realizację planów przez swoich podwładnych.

     Pomimo tego, że Budownictwo jest nauką interdyscyplinarną, łączącą w sobie kilka nauk ścisłych, to zgłębienie nauk ze spektrum zarządzania, aby stać się świadomym zleceniodawcą wykonywanych przez siebie projektów budowlanych. Podstawy nauk społecznych udoskonalą twoje umiejętności interpersonalne, a praca w grupach poszerzy horyzonty każdego studenta o rozumienie i szanowanie odmiennych poglądów i wizji projektowych kolegów z grupy.

     Po przeczytaniu tego akapitu już pewnie wiesz, że studia inżynierskie na kierunku Budownictwo rozwijają nie tylko wiedzę i umiejętności kierunkowe, ale poprzez teoretyczne wykłady z pogranicza nauk społecznych, ekonomicznych, a nawet prawnych, czynią z każdego absolwenta świadomego pracownika współczesnego rynku pracy.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     BUDOWNICTWO WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

     BUDOWNICTWO WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

      

     budownictwo studia Warszawa

      

     Ile trwają studia na kierunku Budownictwo w Warszawie?

     Zastanawiasz się, ile czasu będziesz musiał poświęcić na zgłębienie wystarczającej ilości informacji, która pozwoli ci na zdobycie uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie? Spieszymy z odpowiedzią.

     Studia na kierunku Budownictwo w Warszawie dzielą się na inżynierskie studia pierwszego stopnia, na ukończenie których będziesz potrzebował trzech i pół roku oraz studia drugiego stopnia, trwające półtora roku, dzięki którym będziesz mógł pochwalić się tytułem magistra i podjąć jeszcze lepszą zarobkowo pracę.

     Nie warto jednak poprzestawać na dziesięciu semestrach nauki, gdyż wykonanie specjalistycznych kursów dokształcających znacznie rozszerza możliwości zawodowe absolwentów warszawskiego Budownictwa.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     BUDOWNICTWO WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

     BUDOWNICTWO WARSZAWA STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Budownictwo w Warszawie?

     W związku z faktem, że Budownictwo jest jednym z najbardziej obleganych kierunków technicznych na warszawskich uczelniach, należy bardzo dobrze przygotować się do zdawania wiodących dla tego kierunku przedmiotów maturalnych odpowiednio wcześnie. Nikogo nie zdziwi fakt, że matematyka jest najważniejszą dla Budownictwa dziedziną – w końcu jako nauka ścisła musi bazować na ustaleniach królowej wszystkich nauk.

     Aplikanci na Budownictwo, pewni, że Warszawa jest jedynym polskim miastem, w którym chcieliby spędzić cały okres swoich przyszłych studiów, będą musieli dokonać najwłaściwszego dla nich wyboru w kwestii warszawskiej uczelni, oferującej możliwość podjęcia nauki na Budownictwie.

     Obecnie możliwość podjęcia studiów na kierunku Budownictwo w Warszawie oferuje siedem uczelni zarówno publicznych, jak i prywatnych. Maturzyści aspirujący do rozpoczęcia nauki na niepublicznej warszawskiej uczelni, będą musieli zmierzyć się z koniecznością wnoszenia zapłaty semestralnej w wysokości ustalonej odgórnie przez władze wybranej uczelni.

      

     Proces rekrutacji

     Procedura rekrutacyjna dla większości uczelni będzie wyglądała podobnie – pierwszym krokiem jest elektroniczna rejestracja kandydatów, podczas której należy wypełnić odpowiednie miejsca tabeli, znajdujących się na stronie internetowej każdej z uczelni, o procentowe wyniki znajdujące się na świadectwie maturalnym. Warto pamiętać wówczas o szczerości – kłamstwo ma krótkie nogi i zostanie bardzo szybko zarejestrowane.

     Kiedy zostaną już ogłoszone ostateczne listy przyszłych studentów Budownictwa w Warszawie, a na nich bez trudu znajdziesz swoje nazwisko, będziesz musiał jedynie skompletować kilka dokumentów i dostarczyć je do dziekanatu wybranej uczelni. Przyda ci się kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia o standardowych wymiarach do dokumentów oraz wypełniony formularz aplikacyjny. Prawda, że proste?

      zasady rekrutacji na studia

      

     budownictwo studia w Warszawie

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Budownictwo w Warszawie?

     Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Budownictwo w Warszawie? Jako absolwent będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w biurach projektowych, gdzie wykorzystasz wyniesione ze studiów umiejętności tworzenia projektów konstrukcyjnych, dzięki którym być może zrewolucjonizujesz świat.

     Praca w ośrodkach doradczych zapewni ci ciągły, codzienny kontakt z żądnymi wiedzy klientami. Jeśli tylko nie boisz się najbardziej wymagających klientów i ich trudnych pytań na jeszcze trudniejsze tematy, to mógłby być zawód dla ciebie.

     Absolwent bez trudu znajdą zatrudnienie również w:

     • jednostkach badawczych
     • administracji państwowej
     • międzynarodowych korporacjach

     Będziesz mógł nawiązać współpracę z architektami i inżynierami zaangażowanymi w realizację różnorakich procesów konstrukcyjnych w międzynarodowych korporacjach, o ile tylko bariera językowa nie będzie dla ciebie przeszkodą.

     Szczegółowa wiedza z zakresu materiałoznawstwa otworzy ci furtkę do odpowiedzialnej pracy w przedsiębiorstwach wykonawczych, nadzorze budowlanym, wytwórni materiałów budowlanych, betonu, elementów budowlanych i konstrukcji. Przyszli pracownicy jednostek badawczo-rozwojowych będą musieli się przygotować do odpowiedzialnego zadania w zakresie badania i analizy między innymi składu analitycznego stopów metali i innych substancji, które są stosowane w budownictwie.

     Dla najbardziej niezależnych i chętnych na zrezygnowanie z pozycji podrzędnej względem szefostwa, powstanie możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, opartej na oferowaniu usług z branży budowniczej.

      

     Studia na kierunku budownictwo Warszawa – zaoczne

     Kierunki studiów w Warszawieniezależnie od trybu ich podjęcia, gwarantują uzyskanie pełnych kwalifikacji zawodowych, wynikających ze zdobycia wiedzy i umiejętności praktycznych na studiach. Jednak szczegółowy wygląd nauki na Budownictwie w trybie niestacjonarnym odbiega od charakterystyki studiów dziennych. Studenci decydujący się na studia zaoczne, zobowiązują się do uczęszczania w weekendowych zjazdach, których całodzienny przebieg ma uposażyć ich w obszerną porcję materiału, jaką studenci dzienni zgłębiają przez cały tydzień. Celem takiej organizacji kształcenia jest zapewnienie studentom wolnego tygodnia roboczego, który najczęściej poświęcają na pełnoetatową pracę zawodową

     dowiedz się więcej na temat kierunku budownictwo studia zaoczne w Warszawie

      

     Jakie są ceny za studia na kierunku Budownictwo

     Zdobywanie wykształcenia na studiach w trybie niestacjonarnym, wiąże się z obowiązkiem opłacania czesnego. Koszt każdego semestru edukacji na Budownictwie jest zróżnicowany pomiędzy różnymi warszawskimi uczelniami, dlatego podanie konkretnej kwoty staje się niemożliwe. Celem poznania szczegółów we wspomnianym temacie, warto zgłębić informacje zamieszczone na poszczególnych uczelniach.

     dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku budownictwo - ceny w Warszawie

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Budownictwo w Warszawie?

     Wybraliśmy kierunek kształcenia – Budownictwo. Ale w którym mieście poznawać jego tajniki? Jakie ma kierunek Budownictwo w Warszawie opinie?

     Tomek, student Budownictwa mówi:

     „Budownictwo to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków. Poza tym, obowiązki zawodowe można wykonywać, tak naprawdę, w każdym miejscu na świecie. A studiowanie w Warszawie świetnie do tego przygotowuje.”

      

     KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W WARSZAWIE

     59 Uczelni w Warszawie

     Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

     Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

     Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie     # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

     Jakie studia inżynierskie wybrać

     Studia na kierunku Budownictwo - wszystko co musisz wiedzieć

     Studia inżynierskie w Warszawie

     Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

     Co zdawać na maturze

     Studia na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej 

     Studia na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

     Studia na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW

     Komentarze (0)