Kosmetologia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Kosmetologia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Kosmetologia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Studia w Warszawie na kierunku kosmetologia można podjąć na 5 uczelniach prywatnych - niepublicznych: Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie, Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

Kosmetologia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Warszawie

 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

 

1. Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Studia na kierunku Kosmetologia będące propozycją Społecznej Akademii Nauk w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7120 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6640 zł)

Kosmetologia w Warszawie jest świetną opcją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu pielęgnacji, zabiegów specjalistycznych oraz nauk medycznych. Dlatego, jeśli przedmioty ścisłe nie sprawiają ci trudności, to kierunek studiów Kosmetologia może być właśnie dla ciebie. W ofercie Społecznej Akademii Nauk Medycznych możemy znaleźć jedną specjalność, taką jak:

 • kosmetologia medyczna.

Wybierając kierunek studiów Kosmetologia, zdobędziesz wiele cennych umiejętności z zakresu nauk biologiczno-chemicznych, a także poznasz najnowocześniejsze zabiegi kosmetyczne, które wykorzystywane są w gabinetach kosmetologicznych. Jako student będziesz mieć również szansę do poznania składników aktywnych, które wykorzystywane są m.in. do zabiegów przeciwstarzeniowych.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia możemy znaleźć wiele przedmiotów, które mają na celu przygotowanie specjalistów w dziedzinie kosmetologii. Niektóre z przedmiotów to m.in. podstawy dermatologii, chemia, kosmetologia lecznicza, podstawy receptury kosmetycznej, chemia ogólna, biofizyka, język obcy, a także mikrobiologia. W programie przewidziano również czas na zrealizowanie praktyk studenckich.

Po ukończeniu studiów jako absolwent Kosmetologii możesz znaleźć zatrudnienie m.in. jako kosmetolog, doradca konsumenta, kosmetyczka, trener lub specjalista do spraw kontroli jakości, m.in. w gabinetach kosmetycznych, centrach SPA, laboratoriach, uzdrowiskach, a także w sanatoriach. Absolwenci Kosmetologii są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

Kierunek studiów Kosmetologia będący propozycją Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 6600 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego i wykonywania zabiegów kosmetycznych, a także interesujesz się wizażem, to kierunek studiów Kosmetologia może być dla ciebie ciekawą propozycją. Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oferuje swoim studentom, kilka specjalności, dzięki czemu każdy ze studentów może znaleźć dla siebie interesującą go opcję i rozwijać się w jej zakresie, są to m.in.:

 • kosmetologia bioestetyczna,
 • kosmetologia kliniczna,
 • manager produktu kosmetycznego,
 • podologia.

Będąc studentem Kosmetologii, zdobędziesz wiele cennych umiejętności z zakresu wykonywania zabiegów kosmetycznych, a także kosmetologicznych. W trakcie studiów poznasz tajniki analizy składu kosmetyków oraz wykonywania makijaży na różnego rodzaju okazje, a przy tym do różnych warunków. Dodatkowa wiedza w zakresie jakiej będziesz się rozwijać, jest również uzależniona od wybranej przez ciebie specjalności.

Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku studiów Kosmetologia, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z przedmiotów to m.in. biofizyka, podstawy receptury kosmetycznej, chemia ogólna, dermatologia, podologia, toksykologia kosmetyku, a także wybrany język obcy na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.

Absolwenci Kosmetologii mogą szukać zatrudnienie m.in. w gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetologicznych i kosmetycznych, działach kontroli jakości, laboratoriach firm kosmetycznych, a także w sanatoriach. Studia medyczne również świetnie przygotowują studentów do otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

3. Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie

Kierunek studiów Kosmetologia będący propozycją Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5340 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5200 zł)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu wizażu, zabiegów pielęgnacyjnych, a także chciałbyś dowiedzieć się jak samodzielnie wykonywać preparaty i poznać działanie poszczególnych składników kosmetycznych, to kierunek studiów Kosmetologia może cię zainteresować. W ofercie Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, które pozwalają na rozwinięcie się studentom w zakresie interesującej ich dziedziny. Są to m.in.:

 • kosmetologia stosowana,
 • wizaż i kreowanie wizerunku,
 • kosmetologia estetyczna,
 • kosmetologia medyczna,
 • wizaż i charakteryzacja,
 • zarządzanie salonem kosmetycznym.

Studiując kierunek Kosmetologia, zdobędziesz cenną wiedzę z zakresu nauk biologiczno-chemicznych, a także społecznych. Jako student poznasz składniki kosmetyczne, które wpływają na poprawę np. kondycji skóry, a także dowiesz się jak samodzielnie przygotowywać preparaty, które będą przystosowane do potrzeb klientek. W trakcie studiów będziesz także rozwijać się w zakresie wybranej przez siebie specjalności oraz będziesz rozwijać swoje kompetencje miękkie.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia możemy znaleźć wiele przedmiotów ogólnych, a także specjalnościowych. Niektóre z nich to m.in. chemia kosmetyczna, biofizyka, chemia ogólna, kosmetologia lecznicza, język obcy oraz dermatologia. W planie przewidziano również godziny przeznaczone na praktyki zawodowe, w czasie których studenci mają szanse na sprawdzenie swoich umiejętności.

Po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w centrach odnowy biologicznej, SPA, laboratoriach firm kosmetycznych, działach kontroli, przedsiębiorstwach dystrybuujących kosmetyki, gabinetach kosmetycznych, a także w klinikach zdrowia i urody. Absolwenci Kosmetologii są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

4. Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

Studia na kierunku Kosmetologia będące propozycją Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5000 zł)
 • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5000 zł)

Kosmetologia jest ciekawą propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu nauk biologiczno-chemicznych, a także chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu wykonywania zabiegów leczniczych i pozytywnie wpływających na kondycję m.in. skóry. W ofercie Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka w Warszawie, możemy znaleźć kilka specjalności, które zostały opracowane w taki sposób, aby każdy ze studentów mógł znaleźć coś dla siebie i rozwijać się w zakresie interesującej go dziedziny, są to m.in.:

 • odnowa biologiczna i anti-aging,
 • wizaż,
 • kosmetologia estetyczna.

Studiując Kosmetologię w Warszawie, będziesz mieć wiele możliwości rozwoju. Początkowo będziesz uczyć się od podstaw m.in. analizy składów kosmetyków, działań poszczególnych składników, a także o czynnikach, które negatywnie wpływają na skórę. W czasie studiów będziesz również mieć okazję do rozwijania się w zakresie wybranej przez siebie specjalności, a także wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

Przedmioty, jakie czekają na studentów kierunku Kosmetologia, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z przedmiotów to m.in. biochemia, biofizyka, kosmetologia upiększająca, toksykologia kosmetyku, podstawy receptury kosmetycznej, a także język obcy. Program przewiduje również liczne godziny przeznaczone na realizację praktyk zawodowych.

Po ukończeniu studiów jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako kosmetolog, kosmetyczka, laborant oraz doradca klienta m.in. w gabinetach kosmetologicznych, sanatoriach, uzdrowiskach, a także w SPA.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia medyczne w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - WARSZAWA

Komentarze (0)