Kierunek lekarsko - dentystyczny w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Kierunek lekarsko - dentystyczny w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Kierunek lekarsko - dentystyczny w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku lekarsko - dentystycznym można podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny). Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Lekarsko-Stomatologiczny)

Kierunek studiów lekarsko -dentystyczny oferowany przez Wydział Lekarsko-Stomatologiczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizowany jest w systemie jednostopniowym jako pięcioletnie jednolite studia magisterskie, które kończą się tytułem lekarza dentystyczny.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarne

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu nauk medycznych, a w przyszłości chciałbyś zajmować się leczeniem zębów i chorób, które mogą pojawić się w obrębie szczęki to kierunek studiów lekarsko-dentystyczny może cię zainteresować. Ważne, aby kandydaci na ten kierunek studiów nie mieli problemów z naukami ścisłymi i biologiczno-chemicznymi, ponieważ to właśnie na nich opiera się ten kierunek studiów i aby dostać się na ten kierunek, niezbędne są wysokie wyniki maturalne właśnie z tych przedmiotów.

Będąc studentem kierunku studiów lekarsko-dentystycznych w Warszawie, zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu nauk ścisłych i biologiczno-chemicznych. Jako student zdobędziesz rozległą wiedzę m.in. z anatomii ludzkiego ciała, a zwłaszcza całego stawu skroniowo-żuchwowego, na którym skupia się praca stomatologa. W czasie studiów w trakcie zajęć praktycznych dowiesz się, jak wykonywać specjalistyczne zabiegi w obrębie jamy ustnej pacjenta, a także jak przestrzegać profilaktyki. Dodatkowo będziesz również zobowiązany do uczęszczania na lektorat z wybranego przez ciebie języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym, co pozwoli ci na swobodną komunikację na arenie międzynarodowej.

W programie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów teoretycznych i praktycznych, niektóre z nich to m.in. immunologia, biochemia z elementami chemii, neurobiologia, fizjologia, fizjologia narządu ruchu, język obcy, a także profilaktyka stomatologiczna. Dużą część godzin w programie przeznaczono również na praktyki, które studenci odbywają m.in. w szpitalach pod okiem specjalistów.

Po ukończeniu studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym absolwenci jako stomatolodzy mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w szpitalach, klinikach, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach naukowych, koncernach stomatologicznych, a także w klinikach medycyny estetycznej.

Dowiedz się więcej 

Sprawdź

Studia medyczne w Warszawie

Studia medyczne

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY - WARSZAWA

Komentarze (0)