Prawo europejskie - progi punktowe

Prawo europejskie - progi punktowe

Prawo europejskie - progi punktowe

Progi punktowe na studia to forma rankingu kandydatów ubiegających się o przyjęcie na daną uczelnię wyższą. Liczba punktów uzyskanych przez kandydata zależy od różnych czynników np. wyników z egzaminu maturalnego, dodatkowego egzaminu wstępnego, rozmowy kwalifikacyjnej, czy w przypadku studiów II stopnia ocen na dyplomie ze studiów I stopnia. Każda uczelnia posiada własny przelicznik punktów, jak również zestaw przedmiotów maturalnych, które bierze pod uwagę w procesie kwalifikacyjnym na poszczególne kierunki studiów. Oznacza to, że należy zapoznać się z zasadami punktacji na konkretnej uczelni – tej, w której chcemy studiować. Należy pamiętać, że progi puntowe są zmienne, ponieważ ustalane są dla rekrutacji w danym roku.

Progi punktowe na kierunek prawo europejskie na poszczególnych uczelniach

Wybierz rok

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wydział Prawa i Administracji UAM
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wydział Prawa i Administracji UAM
stacjonarne I stopnia:
67
II stopnia:
zapytaj uczelnię
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestacjonarne I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Komentarze (3)

Przyszła studentka odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Hej, zastanawiam się nad studiami na kierunku prawo europejskie. Widziałam sporo negatywnych opinii na jego temat. Mnie interesowałyby głównie dlatego, że nigdzie nie mogę znaleźć kierunku administracji europejskiej, który nie byłby płatny... Na samo prawo mnie nie ciągnie, zastanawiam się jednak na tym europejskim, zwłaszcza, że nigdzie nie widziałam czegoś podobnego. Chciałabym wiedzieć, czy ktoś ma podobny dylemat bądź czy studiował/studiuje właśnie to i może wypowiedzieć się, czy warto lub czy jednak jest to kierunek zrobiony trochę "na siłę" i już lepiej szukać czegoś innego.

Studenka PE W odpowiedzi do: Przyszła studentka odpowiedz

Hej, studiowałam prawo europejskie i chętnie odpowiem na Twoje pytania :) 

Lena W odpowiedzi do: Studenka PE odpowiedz

Hej mam kilka pytań Czy twoim zdaniem opłaca się studiować Prawo europejskie i czy rzeczywiście przygotowuje ono do pracy w powyższych instytucjach?