Ekomiasto - czas trwania studiów

Ekomiasto - czas trwania studiów

Ekomiasto - czas trwania studiów

Studia I stopnia i jednolite magisterskie przeznaczone są dla osób posiadających świadectwo dojrzałości. Studia I stopnia trwają zazwyczaj od 3 do 4 lat (6-8 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera. Z kolei studia jednolite magisterskie trwają zazwyczaj od 4,5 roku do 6 lat (9-12 semestrów), a ich absolwenci otrzymują tytuł magistra lub równorzędny np. lekarz. Studia II stopnia skierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe minimum licencjackie lub inżynierskie. Program kształcenia trwa od 1,5 roku do 2 lat (3-4 semestry) i kończy się uzyskaniem tytułu magistra lub magistra inżyniera. Absolwenci studiów drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich mogą ubiegać się o przyjęcie do szkoły doktorskiej.

Czas trwania studiów na kierunku ekomiasto na poszczególnych uczelniach

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Poziom studiów
Więcej filtrów
Forma studiów
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Łódzki Uniwersytet Łódzki stacjonarne I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Komentarze (1)

Absolwent 2022 odpowiedz

Jako absolwent z 2022 r. bardzo polecam!! Kierunek daje szeroką wiedzę z zakresu funkcjonowania miasta, jego przyrodniczych uwarunkowań oraz daje praktyczne umiejętności jak wiedzę przekuć w czyn - pracę. Zatrudnienie po studiach: jest obecnie ogromny popyt na specjalistów w tematyce miejskiej, którzy znają się nie tylko na jednej tematyce, ale tak jak po ekomiescie - wieloaspektowo. Studiując na tym kierunku zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu gospodarki przestrzennej, ekonomii, zarządzania środowiskiem, znajomości podstaw funkcjonowania środowiska przytocniczego i wiele wiele innych. Gdybym cofnął się w czasie na pewno jeszcze raz poszedłbym na ten Kierunek!!! PS. To, że studia są organizowane przez Wydział Biologii I Ochrony Środowiska nie oznacza, że musisz być biologiem i umieć tę tematykę- tutaj wszystkiego się nauczysz