Ekomiasto

Ekomiasto

Studia na kierunku ekomiasto możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Ekomiasto +

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ  stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ  stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

Ekomiasto studia - kierunek studiów

Studia na kierunku ekomiasto to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku ekomiasto
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku ekomiasto możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | ekomiasto - uczelnie >

Opis kierunku

Jak powinien wyglądać zrównoważony rozwój miast? Między innymi poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie przyświecać będzie nauce na kierunku takim jak ekomiasto. Jego studenci otrzymają interdyscyplinarne wykształcenia z pogranicza ochrony środowiska, nauk społecznych i ekonomiczynych. Studenci nie tylko wzbogacają wiedzę, lecz dbają także o rozwój umiejętności. Uczą się między innymi, jak korzystać z nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania czy sterowania procesami rozwoju.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku ekomiasto najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci ekomiasta przygotowani są do pracy w różnorodnych instytucjach administracji publicznej, które zajmują się między innymi zrównoważonym gospodarowaniem przestrzenią. Czekać na nich będą również przedsiębiorstwa związane z ochroną środowiska oraz zarządzania energią. Interesujące zatrudnienie może przynieść także praca w organizacjach działających na rzecz poprawy klimatu.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku ekomiasto:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • geografia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekomiasto - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku ekomiasto

Program studiów i przedmioty

Jako student nauczysz się zauważać powiązania między ekonomicznymi, społecznymi, środowiskowymi oraz instytucjonalnym aspektami funkcjonowania miasta.

Poznasz zagrożenia czyhające na mieszkańców miast, jakie niesie za sobą nadmierny ruch pojazdów na ulicach, wzmożona aktywność fabryk przemysłowych i brak zieleni.

Pod kątem teoretycznym zagłębisz podstawy chemii pozwalające na analizę składu procentowego zanieczyszczeń miejskich trujących nasze płuca.

Poprzez wybór jednej z pracowni specjalistycznych (Zintegrowany rozwój miasta – profil środowiskowy lub Zintegrowany rozwój miasta – profil społeczno-gospodarczy) nabędziesz kompetencje specjalistyczne odpowiednie dla każdej ze specjalności.

W toku studiów przewidziane są czterotygodniowe praktyki zapewniające studentom odpowiednie przygotowanie praktyczne pod kątem wybranego przez siebie zawodu.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • ekonomii środowiska
 • konfliktów środowiskowych
 • wyceny środowiska
 • marketingu terytorialnego
 • wpływu zanieczyszczeń miasta na zdrowie człowieka
 • systemów zarządzania miastem
 • rewitalizacji przyrodniczej

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKOMIASTO?

1. Tryb i typ studiów

Studia na kierunku ekomiasto możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Dla kogo ten kierunek

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy miejskie powietrze, którym oddychasz na co dzień, jest czyste? Wiesz jakie koszta zdrowotne możesz ponieść w związku z wypełnianiem płuc szkodliwymi substancjami chemicznymi? Myślałeś kiedyś, czy korki sprawiające, że większe miasta w godzinach szczytu są nie przejezdne, dałoby się jakoś zmniejszyć? Obecnie miasta kojarzą się z szarymi blokowiskami bez grama zieleni, gdzie czyste powietrze jest na wagę złota.

Tysiące samochodów przemierzających daną drogę w ciągu godziny produkują ilość spalin niemożliwą do usunięcia przez środowisko pozbawione roślinności. Kwaśne deszcze, zjawisko, które wydaje się tak odległe i obecne tylko w podręcznikach do biologii, staje się miejską codziennością. Interdyscyplinarne studia na kierunku ekomiasto wykształcą w tobie świadomość problemów, jakimi zagrożone są wszystkie miasta.

Zmniejszające się obszary zieleni, degradacja środowiska, czy problemy komunikacyjne to zagadnienia, które zostaną poruszone w toku studiów. Jeśli chciałbyś mieć czynny wkład w procesy prowadzące do poprawy jakością życia mieszczan, studia na kierunku ekomiasto mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

3. Gdzie studiować ekomiasto

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek ekomiasto:

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku ekomiasto

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku ekomiasto? Z otwartymi ramionami przyjmą cię służby ochrony środowiska, sprawdzisz się w branżach związanych z zarządzaniem energią w celu zminimalizowania emisji szkodliwych gazów cieplarnianychBędziesz mógł zając się logistyką miasta pod kątem usprawnienia ruchu pojazdów w godzinach szczytu.

Jeśli czujesz się na siłach i chcesz podjąć dalsze kształcenie po studiach, w zależności od wykonanych kursów będziesz mógł zostać pracownikiem naukowym laboratoriów zajmujących się badaniem składu opadów atmosferycznych na terenie miast, zbieraniem próbek gleby czy powietrza pod kątem analizy zawartych w nich substancji szkodliwych. Zajmiesz się planowaniem ekologicznej rozbudowy, modyfikowania terenów miejskich czy rewitalizacji przyrodniczej.

 

Absolwent kierunku ekomiasto znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • instytucjach samorządu miejskiego i terytorialnego
 • organach kontrolnych i urzędach ochrony środowiska
 • służbach ochrony środowiska
 • biurach planowania przestrzennego
 • ośrodkach masowego przekazu

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekomiasto studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekomiasto studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku ekomiasto

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Ekomiasto

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)