Informatyka w Poznaniu - terminy rekrutacji

Informatyka w Poznaniu - terminy rekrutacji

Informatyka w Poznaniu - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Collegium Da Vinci w Poznaniu Collegium Da Vinci w Poznaniu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 16.01.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 16.01.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 16.01.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 16.01.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024
do 11.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 27.03.2024
do 16.10.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 27.03.2024
do 16.10.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 27.03.2024
do 16.10.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 27.03.2024
do 16.10.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Politechnika Poznańska Politechnika Poznańska Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Każdy przyszły student swoją przygodę z rekrutacją powinien rozpocząć od zapoznania się z harmonogramem rekrutacji. Odnajdzie w nim bowiem wszystkie niezbędne terminy związane z końcem rekrutacji, dokonywaniem opłat rekrutacyjnych, czy czasem składania dokumentów do dziekanatu. Wszystkie uczelnie w Poznaniu ustalają go indywidualnie, więc informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich w zakładkach rekrutacyjnych. Rekrutacja na studia przebiega jednak na każdej uczelni bardzo podobnie.

Maturzyści na studia na kierunku informatyka mogą rejestrować się już w maju za pośrednictwem platform internetowych. Liczy się jednak wyłącznie liczba uzyskanych punktów podczas egzaminów dojrzałości, a nie kolejność zgłoszeń. Pierwszy etap naboru zostaje zamknięty na ogół tuż po ogłoszeniu wyników maturalnych, czyli w lipcu.

Uczelnie w Poznaniu bardzo często otwierają także dodatkowy etap rekrutacji, który odbywa się na początku sierpnia. Dotyczy on również tych kierunków, na które nie zostały wypełnione limity miejsc podczas pierwszego etapu kwalifikacji na studia. Pamiętaj, że studia informatyczne cieszą się od wielu lat ogromną popularnością, więc na ogół uczelnie wychodzą naprzeciw oczekiwań maturzystów.

Dokumenty rekrutacyjne +

Pamiętaj, że jeżeli decydujesz się wziąć udział w rekrutacji na studia, to do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni musisz złożyć zestaw podstawowych dokumentów. Każdy ośrodek akademicki indywidualnie ustala, co konkretnie musi się wśród nich znaleźć, lecz trzon pozostaje taki sam. Zapoznaj się z wymogami uczelni (informacje znajdziesz na stronach internetowych), a kompletując dokumenty szczególnie pamiętaj o:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;
  • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);
  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy itd.

Pamiętaj, że dostarczane przez ciebie dokumenty powinny się na ogół znaleźć w teczce, która opisana będzie twoim imieniem i nazwiskiem.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne stanowią obligatoryjny punkt każdej rekrutacji na studia. Wahają się one w zależności od kierunku od 85 do 150 zł. Pamiętaj, że uczelnie prywatne wymagają także uiszczenia opłaty za tzw. „wpisowe”. Opłata rekrutacyjna może obejmować jeden lub pulę kierunków. Dokonasz jej za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Weź pod uwagę, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go odpowiednio wcześnie, a potwierdzenie wpłaty przedłóż w dziekanacie wybranej uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Przedmioty, które otworzą ci drogę do studiów informatycznych, to przede wszystkim: matematyka, informatyka, czy nawet fizyka oraz chemia. Zastanów się, które z nich warto zdawać na poziomie rozszerzonym. Pamiętaj, że studia w Poznaniu na kierunku informatyka od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością i mimo wielu otwartych miejsc, szansę na studia mają i tak najlepsi absolwenci szkół średnich.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych musi zapoznać się każdy kandydat na studia wyższe. To od niego zależy bowiem, ile punktów ostatecznie zostanie przyznanych w procesie rekrutacji. Każda uczelnia ustala swój indywidualny przelicznik, informacji na jego temat szukaj na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Pamiętaj, że uwzględnia on przede wszystkim przedmioty wyróżnione w kwalifikacji na dany kierunek oraz poziom, na jakim były zdawane.

Olimpiady oraz konkursy +

Jeżeli uwielbiasz przedmioty ścisłe, a nauka jest twoją pasją, to śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To ambitna propozycja dla najlepszych, warto ją jednak wziąć pod uwagę, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Studia na kierunku informatyka mają profil ścisły, więc musisz pomyśleć o olimpiadach o tej tematyce. Rozważ:

  • Olimpiadę Matematyczną, Fizyczną, Chemiczną;
  • Olimpiadę Informatyczną;
  • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
  • czy nawet Olimpiadę Astronomiczną.

Komentarze (0)