Informatyka - Poznań
Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Informatyka studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku informatyka w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra/magistra inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w Poznaniu rozpocznie się 16 stycznia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Informatyka Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Poznaniu informatykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (UEP), Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Matematyki i Informatyki UAM), Politechnice Poznańskiej (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Studenci kierunku informatyka nauczą się administrowania sieciami informatycznymi oraz programowania. Ponadto rozwiną zdolności z zakresu tworzenia grafiki komputerowej i baz danych, prowadzenia sklepów internetowych, czy projektowania stron internetowych, gier komputerowych i aplikacji mobilnych.
Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia wybrana była przez ponad 36 tys. kandydatów. W Poznaniu najwięcej kandydatów (ponad 750 osób) chciało studiować informatykę w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 40 tys. kandydatów (o 4616 więcej niż rok wcześniej).
Wśród poznańskich uczelni publicznych informatyka znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ponad 500 zgłoszeń) oraz na Politechnice Poznańskiej (ponad 1,8 tys. zgłoszeń) 
 
Specjalności
Współczesne studia z informatyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku informatyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: informatyka, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku informatykę w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 5000 zł do 9300 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku informatyka w Poznaniu >
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w zawodzie programisty, analityka komputerowego, projektanta stron internetowych i aplikacji mobilnych, czy grafika komputerowego. Ponadto mogą podjąć pracę w firmach informatycznych, wydawnictwach, bankowości oraz w zawodzie nauczyciela informatyki.

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Informatyka i ekonometria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka i ekonometria

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku informatyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka

 

Proces kwalifikacyjny zakłada konkurs świadectw, w którym należy pochwalić się jak najlepszą oceną z matematyki. Warto także przyłożyć się do nauki języka angielskiego, gdyż traktowany jest niemal jako język ojczysty każdego informatyka. Dla pewności, należy jeszcze sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni.
Wymagania na kierunek Informatyka w Poznaniu są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: podstawy techniki cyfrowej, programowanie obiektowe, optymalizacja kombinatoryczna, inżynieria oprogramowania, systemy wbudowane, sztuczna inteligencja.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w Poznaniu

Aktualności rekrutacyjne

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować informatykę w Poznaniu

W Poznaniu informatykę można studiować na 3 uczelniach: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Colledium Da Vinci w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Gdzie studiować informatykę bezpłatnie w Poznaniu

Informatykę w Poznaniu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na 3 uczelniach publicznych oraz 2 prywatnych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Podstawą rekrutacji na uczelnie publiczne jest konkurs świadectw. 

Gdzie studiować informatykę niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku informatyka w Poznaniu można podjąć na 3 uczelniach Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Colledium Da Vinci w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na informatyce w Poznaniu

Studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku informatyka w Poznaniu wahają się od 4200 zł do 8640 zł za pierwszy rok studiów.  

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku Informatyka w Poznaniu

Informatyka to jeden z najważniejszych i najpotrzebniejszych kierunków studiów ostatnich lat. Świat nieustannie się rozwija, przez co dąży do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Studenci tego typu kierunku zdobywają rzetelne wykształcenie, które obejmuje nauki matematyczne, fizyczne, informatyczne.

Zdobywają podstawy programowania, poznają systemy operacyjne oraz architekturę komputerów. Uczą się projektować aplikacje mobilne, budować aplikacje bazodanowe, zajmują się grafiką trójwymiarową i animacją. Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego pracowniach komputerowych i badawczych oraz w nowoczesnych salach wykładowych. Kierunek informatyka w Poznaniu da Ci wiele możliwości rozwoju, oferuje także unikatowe specjalizacje, które mają znaczenie dla dalszej ścieżki kariery.

 

Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku informatyka w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia uzależniony jest od wybranej uczelni. Przewidywane efekty edukacji w zakresie informatyki są zbliżone, ale siatki zajęć i propozycje specjalizacyjne mogą się różnić. Studenci uczęszczają na przedmioty obowiązkowe i fakultatywne, a także specjalnościowe, a wybór ścieżki kształcenia ma realny wpływ na dalszą drogę zawodową.

Studenci mają okazję opanować zagadnienia dotyczące sieci komputerowych, architektury systemów komputerowych, bazy danych, inżynierii oprogramowania. Studia informatyczne w Poznaniu umożliwiają zdobycie umiejętności programowania, pozwalają rozwijać zdolności graficznych, a także dają szansę, by nauczyć się projektowania stron WWW.

 

W programie studiów na kierunku Informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Kierunek informatyka w Poznaniu jest idealny dla osób, które chcą zdobyć potrzebne umiejętności i wiedzę, istotną w trakcie wykonywania zawodów informatycznych. Jeśli chcesz nauczyć się projektować oprogramowania, administrować serwerami internetowymi, systemami operacyjnymi, sieciami informatycznymi, a także wykorzystywać techniki właściwe dla współczesnych mediów, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Kandydaci na studia informatyczne powinni wykazywać zainteresowanie najnowszymi technologiami i oprogramowaniem komputerowym. Jest to kierunek dla osób, przed którymi wirtualny świat nie ma tajemnic. Warto także rozwijać analityczne, logiczne myślenie, ale i myślenie abstrakcyjne, twórcze.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Wiedza

Studia informatyczne w Poznaniu pozwolą Ci zdobyć wszechstronne wykształcenie, które obejmuje między innymi wiedzę matematyczną, związaną stricte z analizą matematyczną, algebrą, matematyką dyskretną, logiką, teorią mnogości, metodami probabilistycznymi, statystyką, metodami numerycznymi. Studenci zgłębiają także zagadnienia fizyczne odnoszące się do mechaniki, termodynamiki, optyki i akustyki, elektryczności i magnetyzmu, fizyki kwantowej.

Mają wiedzę w zakresie telekomunikacji, która umożliwi zrozumienie zasad działania w zakresie sieci teleinformatycznych. Zapoznają się z zasadami budowy współczesnych komputerów i urządzeń, które z nimi współpracują, chociażby systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych. Poznają metody projektowania, analizowania, wytwarzania programowania, także implementacji algorytmów. Poznają podstawowe konstrukcje programistyczne i struktury danych oraz zasady inżynierii oprogramowania.

 

Umiejętności

Kierunek informatyka w Poznaniu umożliwi Ci zdobycie rzetelnego wykształcenia i potrzebnych w zawodzie umiejętności. Studenci potrafią planować oraz realizować informatyczne projekty w zgodzie z opracowywanym harmonogramem, a posługują się przy tym językiem nie tylko branżowym, ale i zrozumiałym dla osób spoza dziedziny IT.

Nauczysz się opracowywać dokumentację techniczną zadania inżynierskiego oraz tekst omawiający wyniki realizacji zadania. Studenci zapoznają się z zasadami i procedurami bezpieczeństwa informacji, także bezpieczeństwa systemów komputerowych, jak również zasady ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie IT. Jednocześnie stosują się do zaleceń.

Będziesz w stanie instalować oraz konfigurować wybrane systemy operacyjne i nimi administrować. Nauczysz się instalować różnego rodzaju oprogramowania narzędziowe i użytkowe. Zaprojektujesz oraz skonfigurujesz prostą sieć oraz będziesz mógł nią administrować. Będziesz mógł/mogła konfigurować, zabezpieczać i udostępniać usługi sieciowe oraz wykrywać i diagnozować problemy, które pojawiają się w sieci. Nauczysz się tego typu problemy rozwiązywać.

 

Kompetencje społeczne

Studenci informatyki zdobywają szereg kompetencji społecznych, które są niezwykle istotne, jeśli chcesz we właściwy sposób funkcjonować w świecie informatyki. Przede wszystkim mają oni świadomość, że informatyka to kierunek niezwykle rozwojowy, co oznacza, że wymaga nieustannych aktualizacji i dokształcania się w zakresie najnowszych technologii i oprogramowania komputerowego.

Studenci potrafią działać w profesjonalny sposób i przestrzegają zasad etyki zawodowej, zwłaszcza w zakresie poszanowania praw autorskich oraz różnorodności poglądów. Nauczysz się działać w przedsiębiorczy sposób, a także formułować i przekazywać informacje odnoszące się do osiągnięć informatyki.

Będziesz we właściwy sposób komunikował/a się z inwestorami z różnych środowisk, a także nabędziesz umiejętność pracy w zespole. Studenci wykazują także pozatechniczne aspekty i skutki działalności inżyniera-informatyka, również jego wpływu na środowisko.

Ile trwają studia na kierunku Informatyka w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Informatyka w Poznaniu

Studia na kierunku Informatyka w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Poznaniu charakteryzują się różnym czasem trwania, dlatego zanim aplikujesz na jakikolwiek z nich, powinieneś zapoznać się z regulaminem danej placówki edukacyjnej.

Studia na kierunku Informatyka w Poznaniu można podjąć w ramach studiów pierwszego stopnia, które będą zwieńczone uzyskaniem dyplomu licencjata lub inżyniera.

Studia magisterskie drugiego stopnia będą trwały od 1,5 roku do 2 lat, aby w znacznym stopniu wzbogacić repertuar posiadanej wiedzy i umiejętności.

Informatyka w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister / magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Poznaniu?

Informatyka jest jednym z najbardziej dochodowych kierunków studiów. Absolwenci tego typu studiów są przygotowywani do rozwiązywania prostych i złożonych problemów informatycznych. Potrafią oni wydawać opinię na bazie niekompletnych lub ograniczonych informacji przy zachowaniu zasad prawnych i etycznych. Rozwijają umiejętności kierownicze, potrafią także pracować w zespole.

Zatrudniani są w firmach informatycznych, administracji państwowej, mogą prowadzić własną działalność gospodarczą. Absolwenci realizują i weryfikują projekty informatyczne, umiejętnie posługują się narzędziami informatycznymi, biegle posługują się językami programowania.

W zależności od realizowanej specjalizacji znajdują zatrudnienie jako projektanci i twórcy oprogramowania, administratorzy złożonych systemów informatycznych, projektanci i twórcy sieci teleinformatycznych i komputerowych i tym podobne.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Informatyka:

 • organizacje pozarządowe
 • instytucje państwowe
 • banki
 • firmy zajmujące się bezpieczeństwem systemów i sieci komputerowych
 • firmy zajmujące się doradztwem i konsultingiem
 • instytucje badawcze
 • agencje reklamowe
 • administracja biurowa
 • administracja publiczna

 

Absolwenci informatyki mają bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o rozwój zawodowy. Stanowiska pracy, które obejmują, uzależnione są bardzo często od realizowanej specjalizacji.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Informatyka:

 • administrator baz danych
 • informatyk
 • grafik
 • webmaster
 • programista
 • inżynier systemów informatycznych
 • administrator systemów komputerowych
 • administrator bezpieczeństwa informacji
 • tester oprogramowania
 • projektanci oprogramowania

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Informatyka?

Absolwenci kierunku studiów Informatyka mają przed sobą wiele zawodów ściśle związanych z informatyką, co nie jest dziwne, ponieważ stale rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jednymi z najczęściej wybieranych profesji są: konsultant techniczny, specjalista helpdesk, programista oraz administrator. Jakie są ich obowiązki i ile zarabiają miesięcznie?

 

Konsultant techniczny

Konsultant techniczny może podjąć pracę w firmach, przedsiębiorstwach lub korporacjach w dziale IT. Do głównych jego obowiązków należy nadzór nad systemami informatycznymi, rozbudowywanie ich, aktualizacja oraz naprawianie błędów, które mogą się pojawiać. Konsultant techniczny śledzi również ruch na stronach internetowych, dzięki czemu razem z innymi działami w firmie może przygotować nowe intersujące oferty, które będą dostosowane do potrzeb klientów. Mediana zarobków konsultanta technicznego wynosi około 8960 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista helpdesk

Specjalista helpdesk może pracować w firmach, które prowadzą swoją stronę internetową. Pracownik działu helpdesk głównie odpowiada za przyjmowanie zgłoszeń o problemach lub błędach pojawiających się na stronie, a następnie je sprawdza i naprawia. Dodatkowo musi prowadzić dokumentację zgłoszeń. Mediana zarobków specjalisty helpdesku wynosi 5940 zł brutto.

 

Programista

Firmy, przedsiębiorstwa, korporacje, własna działalność, szkoły czy start-upy to właśnie tutaj programista może znaleźć zatrudnienie. Odpowiada on za tworzenie określonych aplikacji lub oprogramowań na najpopularniejsze systemy operacyjne. Do jego obowiązków należy testowanie aplikacji przed wprowadzeniem na rynek, a następnie aktualizowanie i udzielanie wsparcia technicznego użytkownikom. Przy ich tworzeniu współpracuje z różnymi działami w firmie. Mediana zarobków programisty wynosi 9310 zł brutto.

 

Administrator

Stanowiska pracy na administratora czekają w wielu firmach, niezależnie od ich wielkości. Administrator zajmuje się monitorowaniem systemów informatycznych i usuwaniem pojawiających się w nich błędów. Udziela także wsparcia technicznego osobom, które korzystają z danego oprogramowania lub strony. Mediana zarobków wynosi 7830 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl (luty 2023)

 

*Wynagrodzenia mogą się różnić między sobą, na co wpływa wiele zmiennych czynników. Wahania w stawkach mogą zależeć od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenie może się różnić w zależności od województwa czy miasta.

Gdzie studiować na kierunku informatyka w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej, jako specjalność na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Colledium Da Vinci w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2022/2023, Politechnika Poznańska oferuje 210 miejsc, a Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 100 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUT, UAM oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 5000 zł do9300 zł za pierwszy rok studiów.

 

Informatyka studia w Poznaniu - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Informatyka studia stacjonarne - uczelnie w Poznaniu
 
Informatyka studia niestacjonarne - uczelnie w Poznaniu

 

Informatyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu
 
Informatyka studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Poznaniu

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunku studiów odbywa się w ramach postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci przyjmowani są na studia na podstawie listy rankingowej i w oparciu o określony limit miejsc.

Limity miejsc na kierunku informatyka w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska: 210
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: 100

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Za studia stacjonarne w uczelniach publicznych nie trzeba płacić. Niestety studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia w prywatnych szkołach wyższych są zazwyczaj płatne.

 • Collegium Da Vinci w Poznaniu – od 8800 zł
 • Politechnika Poznańska – 5000 zł
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – 8000 zł
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – 7800 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Terminy poszczególnych etapów rekrutacji są indywidualne dla poszczególnych szkół wyższych. Informacje na temat wyników rekrutacji są publikowane w prywatnym profilu kandydata w systemie IRK lub ERK – kandydaci zostają poinformowani o tym, czy zakwalifikowali się na wybrane studia oraz ile punktów uzyskali w procesie rekrutacyjnym.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska – 11.07.2022
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – 18.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci na studia, którzy zostali przyjęci na wybrany kierunek, mogą złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych zazwyczaj bezpośrednio w siedzibie uczelni. Niektóre szkoły wyższe preferują jednak pośrednie formy przekazania niezbędnych dokumentów – np. za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zakwalifikowani kandydaci zazwyczaj mają kilka dni na dostarczenie wymaganych dokumentów do wybranej uczelni – najczęściej mogą to robić tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci powinni zatem się pospieszyć! Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może zakończyć się skreśleniem z listy osób, które zostały przyjęte na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska – od 11.07.2022 do 15.07.2022
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – od 18.07.2022 do 22.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Da Vinci w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne, online studia I stopnia więcej
Politechnika Poznańska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Informatyka i ekonometria) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Matematyki i Informatyki UAM) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w Poznaniu

Proces rekrutacji

Jeśli rozważasz studiowanie informatyki, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto wcześniej zainteresować się wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają je indywidualnie. Proces rekrutacji jest zmienny w stosunku do trybu i poziomu kształcenia.

Jakie przedmioty brane są pod uwagę?

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym.

Wymagane dokumenty

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu potrzebnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

INFORMATYKA - ważne informacje

informatyka studia

informatyka studia online

studia informatyczne w Poznaniu

studia informatyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Poznaniu?

Podejmowanie decyzji odnośnie własnej przyszłości bywa niełatwe. Nawet jeśli wybrało się już kierunek kształcenia, to pozostaje pytanie, w którym mieście podjąć studia? Jeśli w orbicie Waszych zainteresowań znajduję się stolica Wielkopolski, warto zagaić pytanie: Jakie ma kierunek Informatyka w Poznaniu opinie?

 

Bartłomiej, student pierwszego roku Informatyki w Poznaniu, mówi:

„Studia w Poznaniu to świetna zabawa. Chociaż nie brzmi to poważnie, to naprawdę tak jest. Uczę się rzeczy, które mnie pasjonują. Poznaję rozwiązania, o których niejednokrotnie myślałem. Studiuję najfajniejszy kierunek na świecie w najfajniejszym mieście. Czy to nie brzmi jak dobra zabawa? Polecam każdemu takie studia. Polecam każdemu studiować w Poznaniu.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Poznań studia i stopnia

Informatyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Poznań studia stacjonarne

Informatyka Poznań studia niestacjonarne

Kierunki informatyczne w Poznaniu

grafika
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski