Audyt finansowy - Kraków

Studia w Krakowie

audyt finansowy

Odkryj audyt finansowy w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Audyt finansowy studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku audyt finansowy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia na kierunku audyt finansowy w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku audyt finansowy w Krakowie rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | Audyt finansowy Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie audyt finansowy możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UEK).
 

Opis kierunku

Audyt finansowy to kierunek studiów, który związany jest przede wszystkim z ekonomią i finansami. Studenci mają szansę m.in. zdobyć wiedzę na temat prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Zdobyte kwalifikacje dotyczą np. rachunkowości i rewizji finansów przedsiębiorstwa. Absolwenci potrafią m.in. sporządzać sprawozdania finansowe oraz analizować sytuację finansową danej firmy.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Firmy audytorskie i biura rachunkowe – to przede wszystkim w takich miejscach swoją karierę zawodową mogą rozwijać osoby, które ukończą ten kierunek. Wiedza i umiejętności, zdobyte w trakcie kształcenia pozwolą jednak na pracę w różnych przedsiębiorstwach w działach związanych z księgowością i finansami.

czytaj dalej wszystko o Audyt finansowy - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek AUDYT FINANSOWY

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Audyt finansowy stopień: (II), czas trwania: 2,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek audyt finansowy w Krakowie?

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu kształcenia na kierunku audyt finansowy, powinieneś posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na studiach o pokrewnym charakterze, jak na przykład ekonomia czy finanse. Audyt finansowy w Krakowie można realizować jedynie studiach magisterskich drugiego stopnia. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji znajdziesz na stronie internetowej wybranej krakowskiej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Audyt finansowy w Krakowie

 • Audyt finansowy w Krakowie - terminy rekrutacji

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń


  Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

  I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 01.06.2023
  do 09.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 01.05.2023
  do 30.06.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 01.06.2023
  do 03.09.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 01.06.2023
  do 17.09.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej

  Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Jak wyglądają studia na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Audyt finansowy to kierunek interdyscyplinarny, którego siatka programowa oparta jest na takich dziedzinach, jak między innymi ekonomia, rachunkowość, a nawet podstawy nauk prawniczych. W związku z tym idealni kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie współczesnym rynkiem finansowym, znać najważniejsze zjawiska gospodarcze, a także posiadać zdolności analityczne oraz związane z rozwiązywaniem złożonych problemów logicznych. Jeśli odnajdujesz siebie w tym opisie, bez wahania aplikuj na kierunek audyt finansowy w Krakowie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku audyt finansowy możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Wyjątkowość studiów na kierunku audyt finansowy w Krakowie przejawia się między innymi w fakcie, że możesz je realizować jedynie na drugim stopniu. W praktyce oznacza to, że kandydaci musza posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, najlepiej na kierunkach pokrewnych, związanych z finansami, matematyką lub ekonomią. Szczegóły odnajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Obecnie kierunki, w programie których dominują zagadnienia z obszaru ekonomii, finansów oraz prawa, są bardzo chętnie wybierane przez przyszłych studentów. Popularność audytu finansowego nie powinna nikogo dziwić. Jeżeli wybierzesz studia na tym kierunku w Krakowie, zgłębisz tajniki rewizji finansowej, poznasz najważniejsze zagadnienia z obszaru rachunkowości oraz zyskasz wszechstronną wiedzę z obszaru ekonomii.

Przyszli absolwenci uczą się działań zarządczych w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw, poznają zagadnienia związane z księgowością oraz dowiadują się, w jaki sposób analizować i interpretować dane statystyczne, nieocenione z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Ile trwają studia na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Studia na kierunku audyt finansowy zazwyczaj trwają 2,5 roku (studia II stopnia).

Audyt finansowy w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2,5 roku magister

Jaka praca po studiach na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Jako absolwent studiów na kierunku audyt finansowy w Krakowie będziesz mógł podjąć zatrudnienie w bankach, urzędach skarbowych i innych placówkach finansowych, w których szeroka wiedza i umiejętności ekonomiczne oraz zarządcze będą odgrywać pierwsze skrzypce. Z otwartymi ramionami przyjmą cię zarządy spółek akcyjnych, działy audytu wewnętrznego oraz firmy audytorskie.  Audytorzy finansowi odnajdą się ponadto w roli wykładowcy akademickiego na uczelniach wyższych lub zadbają o założenie i rozwój własnej działalności gospodarczej, którą umiejętnie poprowadzą dzięki kompetencjom wyniesionym ze studiów.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku audyt finansowy:

 • Spółki akcyjne
 • Urzędy skarbowe
 • Instytucje finansowe
 • Firmy audytorskie
 • Działy audytu wewnętrznego
 • Działy operacyjne międzynarodowych przedsiębiorstw
 • Korporacje finansowe

 

Absolwenci studiów na kierunku audyt finansowy w Krakowie mogą ponadto pomyśleć o rozpoczęciu samodzielnej działalności na arenie międzynarodowej, jeżeli uprzednio zdobędą przynajmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe. Jak sam widzisz, możliwości są bardzo atrakcyjne. Tylko od ciebie zależy, jak je wykorzystasz.

Gdzie studiować na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Ekonomiczny w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować kierunek audyt finansowy:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek audyt finansowy:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Audyt finansowy Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Audyt finansowy Kraków studia stacjonarne

Audyt finansowy Kraków studia niestacjonarne

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie