Audyt finansowy - Kraków

Audyt finansowy - Kraków

Audyt finansowy - Kraków

Studia w Krakowie

audyt finansowy

Odkryj audyt finansowy w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Audyt finansowy studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku audyt finansowy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Audyt finansowy - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek audyt finansowy

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jednostka prowadząca

Audyt finansowy stopień: (II), czas trwania: 2,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek audyt finansowy w Krakowie?

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu kształcenia na kierunku audyt finansowy, powinieneś posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na studiach o pokrewnym charakterze, jak na przykład ekonomia czy finanse. Audyt finansowy w Krakowie można realizować jedynie studiach magisterskich drugiego stopnia. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji znajdziesz na stronie internetowej wybranej krakowskiej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Audyt finansowy w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

AUDYT FINANSOWY KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AUDYT FINANSOWY KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

AUDYT FINANSOWY KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Audyt finansowy to kierunek interdyscyplinarny, którego siatka programowa oparta jest na takich dziedzinach, jak między innymi ekonomia, rachunkowość, a nawet podstawy nauk prawniczych. W związku z tym idealni kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie współczesnym rynkiem finansowym, znać najważniejsze zjawiska gospodarcze, a także posiadać zdolności analityczne oraz związane z rozwiązywaniem złożonych problemów logicznych. Jeśli odnajdujesz siebie w tym opisie, bez wahania aplikuj na kierunek audyt finansowy w Krakowie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku audyt finansowy możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Wyjątkowość studiów na kierunku audyt finansowy w Krakowie przejawia się między innymi w fakcie, że możesz je realizować jedynie na drugim stopniu. W praktyce oznacza to, że kandydaci musza posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, najlepiej na kierunkach pokrewnych, związanych z finansami, matematyką lub ekonomią. Szczegóły odnajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Obecnie kierunki, w programie których dominują zagadnienia z obszaru ekonomii, finansów oraz prawa, są bardzo chętnie wybierane przez przyszłych studentów. Popularność audytu finansowego nie powinna nikogo dziwić. Jeżeli wybierzesz studia na tym kierunku w Krakowie, zgłębisz tajniki rewizji finansowej, poznasz najważniejsze zagadnienia z obszaru rachunkowości oraz zyskasz wszechstronną wiedzę z obszaru ekonomii.

Przyszli absolwenci uczą się działań zarządczych w obszarze małych i średnich przedsiębiorstw, poznają zagadnienia związane z księgowością oraz dowiadują się, w jaki sposób analizować i interpretować dane statystyczne, nieocenione z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Ile trwają studia na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Studia na kierunku audyt finansowy zazwyczaj trwają 2,5 roku (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Uczelnia, na której można studiować kierunek audyt finansowy:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jaka praca po studiach na kierunku audyt finansowy w Krakowie?

Jako absolwent studiów na kierunku audyt finansowy w Krakowie będziesz mógł podjąć zatrudnienie w bankach, urzędach skarbowych i innych placówkach finansowych, w których szeroka wiedza i umiejętności ekonomiczne oraz zarządcze będą odgrywać pierwsze skrzypce. Z otwartymi ramionami przyjmą cię zarządy spółek akcyjnych, działy audytu wewnętrznego oraz firmy audytorskie.  Audytorzy finansowi odnajdą się ponadto w roli wykładowcy akademickiego na uczelniach wyższych lub zadbają o założenie i rozwój własnej działalności gospodarczej, którą umiejętnie poprowadzą dzięki kompetencjom wyniesionym ze studiów.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku audyt finansowy:

 • Spółki akcyjne
 • Urzędy skarbowe
 • Instytucje finansowe
 • Firmy audytorskie
 • Działy audytu wewnętrznego
 • Działy operacyjne międzynarodowych przedsiębiorstw
 • Korporacje finansowe

 

Absolwenci studiów na kierunku audyt finansowy w Krakowie mogą ponadto pomyśleć o rozpoczęciu samodzielnej działalności na arenie międzynarodowej, jeżeli uprzednio zdobędą przynajmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe. Jak sam widzisz, możliwości są bardzo atrakcyjne. Tylko od ciebie zależy, jak je wykorzystasz.

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)