Automatyka i robotyka w Krakowie - terminy rekrutacji

Automatyka i robotyka w Krakowie - terminy rekrutacji

Automatyka i robotyka w Krakowie - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia:od 03.06.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 03.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 03.06.2024
do 17.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 24.06.2024
do 13.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 03.06.2024
do 17.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 24.06.2024
do 13.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Tym, jak wygląda harmonogram rekrutacji, musi zainteresować się każda osoba, która chce rozpocząć studia w Krakowie na kierunku automatyka i robotyka. Znajdują się w nim bowiem różnorodne terminy związane z czasem rejestracji, końcem rekrutacji oraz składaniem dokumentów do dziekanatu. Pominięcie jednego z tych terminów może sprawić, że twoja kandydatura zostanie pomięta, więc harmonogram rekrutacji warto skrupulatnie śledzić. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich.

Na ogół przyszli studenci mogą rejestrować się na wybrane kierunki już w maju. Znaczenie ma wyłącznie to, jakie wyniki otrzymają z egzaminów maturalnych – to one decydują o zakwalifikowaniu na studia. Na ogół pierwszy etap naboru kończy się drugiej połowie lipca. To także czas składania niezbędnych dokumentów i oczekiwania na rozpoczęcie roku akademickiego.

Uczelnie w Krakowie otwierają na ogół dodatkowe etapy rekrutacji na kierunki, na które nie został wypełniony limit miejsc. Może dotyczyć to także automatyki i robotyki. Dodatkowy nabór to unikatowa szansa dla osób, które z różnych przyczyn nie dostały się na studia lub nie wzięły udziału w pierwszym etapie rekrutacji. Kolejne kwalifikacje odbywają się w sierpniu, a także we wrześniu.

Dokumenty rekrutacyjne +

Pamiętaj o tym, by nie zbagatelizować czasu składania podstawowych dokumentów do dziekanatu. Powinieneś zrobić to terminowo, ponieważ tylko dzięki temu twoja kandydatura będzie dalej rozpatrywana. Na część uczelni dokumenty będziesz składać tuż po zakwalifikowaniu się na studia. Jeżeli tego nie zrobisz, zostaniesz skreślony z list osób przyjętych. Pamiętaj, by szczegółowe wytyczne na temat dokumentów znaleźć na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. Pamiętaj jednak, że wśród nich powinny się znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;
  • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);
  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy itd.

Opłaty rekrutacyjne +

Uczelnie w Krakowie ustalają swoje indywidualne opłaty rekrutacyjne. Informacje na ich temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie ośrodków akademickich. W zależności od wybranego kierunku studiów wahają się od 85 do 150 zł. Mogą obejmować jeden lub pulę kierunków. Pamiętaj, że opłatę rekrutacyjną możesz uiścić za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Potwierdzenie wykonania takiej opłaty będziesz musiał dostarczyć także do dziekanatu danej uczelni. Uiszczania opłaty rekrutacyjnej nie zostawiaj na ostatnią chwilę, ponieważ liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia w Krakowie na kierunku automatyka i robotyka mają profil inżynieryjny. To elitarne studia, na które dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. By stać się jednym z nich, musisz odpowiednio wcześnie zacząć swoje przygotowania do egzaminów maturalnych. Szczególną uwagę powinieneś poświęcić nauce przedmiotów ścisłych, takich jak: matematyka, fizyka oraz chemia. Nie zaniedbuj także nauki dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego, ponieważ jego znajomość przyniesie ci także dużo korzyści w przyszłości.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

To, jak zostaną przeliczone twoje punkty z egzaminów maturalnych, zależy już indywidualnie od uczelni w Krakowie. Każda z nich ustala bowiem swój indywidualny przelicznik punktów kwalifikacyjnych. Informacje na jego temat widnieją zawsze na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Pamiętaj jednak, że przeliczniki kwalifikacyjne uwzględniają na ogół, czy dany przedmiot znajduje się wśród wymogów rekrutacyjnych oraz na jakim poziomie był zdawany (podstawa lub rozszerzenie).

Olimpiady oraz konkursy +

Jeżeli w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nowinki technologiczne, kochasz wynalazki, a nauka przedmiotów ścisłych nie stanowi dla ciebie żadnego problemu, to weź udział w wybranej olimpiadzie przedmiotowej. To ambitna propozycja dla najlepszych uczniów. Warto ją jednak rozważyć, laureaci i finaliści olimpiad znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów na kierunku automatyka i warto rozważyć olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Matematyczna, Fizyczna lub Chemiczna;
  • Olimpiada Wiedzy Technicznej i Wynalazczości;
  • Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”;
  • czy Olimpiada Informatyczna.

Komentarze (0)