Dietetyka w Krakowie - terminy rekrutacji

Dietetyka w Krakowie - terminy rekrutacji

Dietetyka w Krakowie - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 15.05.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 15.05.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 15.05.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 15.05.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.04.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 08.04.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.04.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 08.04.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 04.06.2024
do 09.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 04.06.2024
do 17.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji:do 12.09.2024
Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 04.06.2024
do 09.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 04.06.2024
do 17.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Jeżeli zdrowa i smaczna kuchnia to dla ciebie coś więcej niż pasja i chcesz rozpocząć studia w Krakowie na kierunku dietetyka, powinieneś dokładnie zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Obowiązuje on na każdej uczelni wyższej w Polsce i ma charakter indywidualny – informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Znajdują się w nim terminy związane z rejestracją, rekrutacją, czy składaniem dokumentów.

Na studia możesz rejestrować się już na przełomie kwietnia i maja, liczy się jednak liczba punków maturalnych, a nie kolejność zgłoszeń. Studia dietetyczne mają profil medyczny, więc w praktyce oznacza to, że cieszą się dużą popularnością. O tym, czy dostałeś się na nie, dowiesz się mniej więcej w połowie lipca – wtedy kończy się pierwszy etap rekrutacji. To także czas składania dokumentów.

Nie każda osoba ma szansę dostać się na wymarzone studia podczas pierwszego etapu kwalifikacji. Na ogół uczelnie w Krakowie przygotowują dodatkowe etapy rekrutacji na te kierunki studiów, na które nie zostały wypełnione limity miejsc. Oznacza to, że maturzyści jeszcze w sierpniu, a nawet we wrześniu dostają szansę, by wziąć udział w dodatkowej rekrutacji na studia na kierunku dietetyka.

Dokumenty rekrutacyjne +

Czas składania dokumentów rekrutacyjnych jest bardzo ważny. Nie zaniedbaj terminów z nim związanych, bo w innym przypadku zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych. Twoje terminowe złożenie dokumentów stanowić będzie potwierdzenie, że wciąż dalej chcesz się kształcić na studiach dietetycznych w Krakowie. Każda uczelnia indywidualnie ustala, co konkretnie powinno znaleźć się w takim zestawie dokumentów, ich trzon jest jednak bardzo podobny. Pośród dostarczanych przez ciebie dokumentów powinny się zatem znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Pamiętaj, żeby szczegółowych informacji szukać na stronach internetowych konkretnych ośrodków akademickich.

Opłaty rekrutacyjne +

Wzięcie udziału w rekrutacji na studia dietetyczne wiąże się z uiszczeniem opłat rekrutacyjnych. Obowiązują one na wszystkich kierunkach w Polsce, mogą się jednak wahać od 85 do nawet 150 zł. Uczelnie w Krakowie same decydują, czy opłatą rekrutacyjną chcą objąć jeden, czy pulę kierunków. Ważne jest, abyś uiścił ją za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania. Potwierdzenie przelewu będziesz musiał dostarczyć także do dziekanatu uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

By dostać się na studia dietetyczne w Krakowie, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do rekrutacji. Pamiętaj, że studia na kierunku dietetyka mają profil medyczny. To przekłada się na liczbę kandydatów na studia. Szansę na kształcenie mają zatem wyłącznie najlepsi. Powinieneś doskonale przygotować się z przedmiotów ścisłych. Biologia, chemia, czy matematyka powinny pozostać w kręgu twoich najbliższych zainteresować intelektualnych. Dodatkowym atutem będzie bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych indywidualnie ustalany jest przez uczelnie w Krakowie. Informacje na jego temat znajdziesz zawsze w zakładkach rekrutacyjnych na stronach internetowych ośrodków akademickich. To, czy dany kandydat zakwalifikuje się na studia, zależy bowiem od tego, czy przedmioty, które zdawał na maturze są punktowane w procedurze rekrutacyjnej. Przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia także poziom, na jakim zdawany był dany przedmiot. Maturzyści zawsze mają do wybory dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony.

Olimpiady oraz konkursy +

Żywo interesujesz się zdrowym żywieniem? A może nauka przedmiotów ścisłych jest dla ciebie wyłącznie intelektualnym wyzwaniem? Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, weź pod uwagę udział w olimpiadzie przedmiotowej lub konkursie tematycznym. To propozycja dla ambitnych uczniów, których wiedza jest wyjątkowo rozległa. To propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych uczniów o bardzo rozległej wiedzy. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów dietetycznych rozważ olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Biologiczna;
  • Olimpiada Chemiczna;
  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu.

Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

Komentarze (0)