Fizjoterapia w Poznaniu - terminy rekrutacji

Fizjoterapia w Poznaniu - terminy rekrutacji

Fizjoterapia w Poznaniu - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.05.2023
do 30.06.2023
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.08.2023
do 31.08.2023
Termin dodatkowej rekrutacji:od 21.08.2023
do 29.08.2023
Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia:od 01.08.2023
do 31.08.2023
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2023
do 30.09.2023
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2023
do 30.09.2023
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2023
do 30.09.2023
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2023
do 30.09.2023
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2023
do 17.07.2023
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.06.2023
do 11.09.2023
Termin dodatkowej rekrutacji:od 25.07.2023
do 11.09.2023
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Studia w Poznaniu na kierunku fizjoterapia co roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich. Te osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu kształcenia na tym renomowanym kierunku medycznym, powinny bardzo szczegółowo zapoznać się z harmonogramem rekrutacji, przygotowanym przez uczelnie. Szczegółowe terminarze znajdziesz zawsze na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Harmonogram rekrutacji obejmuje nie tylko ostateczny termin kwalifikacji kandydatów, lecz także czas rejestracji na studia oraz czas składania niezbędnych dokumentów do dziekanatu.

Wstępne aplikacje na wybrane kierunki studiów odbywają się już na przełomie kwietnia oraz maja. Liczą się jednak wyłącznie punkty otrzymane podczas egzaminów maturalnych, a nie kolejność zgłoszeń kandydatów. Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu zaliczają się do grona prestiżowych kierunków. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. Trzeba pamiętać, że na tego typu kierunki liczba kandydatów zawsze przekracza liczbę przygotowanych miejsc, więc nie każdy dostanie się na wymarzone studia podczas pierwszego etapu rekrutacji.

Uczelnie w Poznaniu otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli zatem twoja kandydatura została odrzucona początkowo nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Pamiętaj, by nie zaniedbać tego ważnego etapu rekrutacji, ponieważ sprawi to, że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Osoby zakwalifikowane na studia muszą bowiem dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Muszą się znaleźć wśród nich na pewno:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu wymagają wielu specyficznych predyspozycji, więc być może do dziekanatu będziesz musiał dostarczyć także zaświadczenie, które wystawi lekarz medycyny pracy i potwierdzi twoje wstępne zdolności zdrowotne do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu w przyszłości.

Opłaty rekrutacyjne +

W Polsce opłaty rekrutacyjne stanowią obligatoryjny punkt przyjmowania kwalifikacji na studia wyższe. Każda osoba, która chce wziąć udział w kwalifikacjach, musi zatem uiścić odpowiednią opłatę. W zależności od kierunku waha się ona od 85 do nawet 150 złotych. Wielkopolskie ośrodki akademickie ustalają je indywidualnie, więc informacji na ich temat szukaj na stronach internetowych uczelni. Opłaty rekrutacyjne możesz dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

By dostać się na studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do rekrutacji. Liczba kandydatów na studia o profilu medycznym zawsze przewyższa liczbę otwartych miejsc, więc szansę na naukę mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeżeli przygotowujesz się do egzaminów maturalnych, to szczególny nacisk powinieneś położyć na naukę przedmiotów ścisłych, czyli przede wszystykim biologii oraz chemii. Wśród nich mogą się znaleźć również fizyka oraz matematyka.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Każda uczelnia ustala swój indywidualny przelicznik punktów kwalifikacyjnych. Jest on jednak zależny od tego, czy przedmioty zdawane na maturze znajdowały się w wymogach rekrutacyjnych oraz na jakim były poziomie (podstawowy lub rozszerzony). W przypadku kierunków medycznych punktowane będą oczywiście wyłącznie przedmioty ścisłe. Odpowiednio wcześnie zorientuj się, czy wybrane przez ciebie przedmioty przyniosą ci korzyści podczas rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia w Poznaniu.

Olimpiady oraz konkursy +

Finaliści oraz laureaci olimpiad przedmiotowych znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Nie zwalnia ich to jednak z obowiązku przystąpienia do podstawowych egzaminów maturalnych. Opcję wzięcia udziału w olimpiadzie powinni rozważyć najzdolniejsi uczniowie szkół średnich, ponieważ to prestiżowe konkursy, które otwierają wszystkie drzwi do rozpoczęcia wymarzonych studiów. W przypadku fizjoterapii warto rozważyć olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Biologiczna;
  • Olimpiada Chemiczna;
  • czy Olimpiada Matematyczna.

Komentarze (0)