Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań
Dodaj do ulubionych

25.09.2023

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu to 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 7 różnych specjalności. Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na zarządzaniu i inżynierii produkcji w Poznaniu w 2023 r. zaczynają się od 6580 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu rozpocznie się 20 maja 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Zarządzanie i inżynieria produkcji Poznań - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek studiów, który łączy w sobie nauki techniczne, logistyczne i zarządzanie. W programie studiów znajdziemy zajęcia o charakterze, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym, które mają nauczyć efektownej pracy w grupie i zarządzania pracownikami. Studenci zgłębiają wiedzę na temat materiałoznawstwa, grafiki i projektowania inżynierskiego na przedmiotach takich jak np.: zarządzanie projektami, sterowanie przepływem produkcji, ochrona własności intelektualnej, organizacja przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Absolwent tego kierunku może szukać zatrudnienia w działach technologicznych i jakościowych międzynarodowych firm na stanowisku m.in.: planisty produkcji, konstruktora analityka, menadżera produktu czy kierownika utrzymania ruchu. Studia na kierunku zarządzanie i inżynieriia produkcji uczą podstaw projektowania stron i programowania, co pozwala na zatrudnienie w firmach związanych z branżą IT. Absolwenci mają też kompetencje do tego, by podjąć pracę w centrach logistycznych albo rozpocząć własną działalność.

 

Uczelnie

W Poznaniu zarządzenie i inżynierię produkcji możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania.
 
Specjalności
Współczesne studia z zarządzania i inżynierii produkcji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, język obcy, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji wahają się od 6580 zł do 6800 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu >
 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie zarządzanie i inżynieria produkcji jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Żeby dostać się na studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu należy osiągnąć dobry wynik podczas rozszerzonego egzaminu maturalnego z wiodących dla tego kierunku przedmiotów. Na większości uczelni w Poznaniu brane są pod uwagę następujące dziedziny wiedzy: matematyka, fizyka, chemia, język obcy nowożytny, biologia.

Należy pamiętać, że pewne niuanse związane z procesem rekrutacyjnym będą się różnić w zależności od wybranej uczelni, dlatego warto zaczerpnąć potrzebnej wiedzy poprzez regularne odwiedzanie strony internetowej wybranego ośrodka akademickiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Jedną ze stosunkowo nowych propozycji dla absolwentów szkół średnich, chcących kontynuować edukację na studiach wyższych, jest Zarządzanie i inżynieria produkcji. Od początku istnienia tego kierunku cieszył się on ogromną popularnością, a rok rocznie liczba kandydatów przewyższała liczbę dostępnych miejsc na większości uczelni.

Z pewnością ma to związek z interdyscyplinarnością opisywanego kierunku oraz jego technicznym charakterem. Sama nazwa wskazuje, że głównym przedmiotem zainteresowania tego kierunku będzie z jednej strony zarządzanie szeroko rozumianymi procesami, z drugiej natomiast kwestie techniczne związane z produkcją.

Jak wiadomo, żaden z absolwentów studiów technicznych nie powinien nastawiać się na zbyt długie bezrobocie, dlatego ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji będzie równoznaczne z otrzymaniem dobrze płatnego i stabilnego wykształcenia.

Wobec tego czym dokładnie zajmuje się Zarządzanie i inżynieria produkcji, skoro podbiło serca tylu młodych, głodnych wiedzy ludzi w całej Polsce? Najprościej rzecz biorąc – kierunek ten skupia się na wykształceniu w przyszłych absolwentach szerokich umiejętności i wiedzy z zakresu sterowania, projektowania, zarządzania oraz eksploatowania różnorakich procesów produkcyjnych.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Interdyscyplinarność i idąca za nią wszechstronność studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu czynią go skomplikowanym, ale jednocześnie gwarantującym możliwość znalezienia stabilnego zatrudnienia na współczesnym rynku pracy.

Przedmioty ściśle związane z omawianą dziedziną wiedzy będą tematycznie krążyły wokół nauk ekonomicznych, politycznych, społecznych, matematycznych i pogranicza wielu innych, dlatego zdobywanie wykształcenia w ramach tego kierunku może okazać się trudne.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, czy będziesz odpowiednim kandydatem na studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na jednej z uczelni w Poznaniu? W celu rozwiania wszelkich wątpliwości, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Jesteś dobrym liderem, zdolnym do poprowadzenia grupy przez trudy zadań, z którymi musicie się wspólnie zmierzyć? Osiągane przez ciebie wyniki z przedmiotów ścisłych zwykle były ponadprzeciętne? Uważasz, że jesteś wszechstronnie uzdolniony i przejawiasz szerokie zainteresowanie techniką? Chciałbyś w przyszłości objąć stanowiska menadżerskie?

Jeśli tak, to studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Nie wahaj się zbyt długo i jak najszybciej zacznij przygotowania do rozszerzonej matury z wiodących dla tego kierunku przedmiotów – konkurencja z pewnością będzie duża.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu zapewnia możliwość zdobycia interdyscyplinarnej, szerokiej wiedzy z zakresu kilku pozornie niezależnych od siebie dziedzin, możliwych do podjęcia także w ramach osobnych kierunków studiów.

Jako że kierunek ten znajduje mianownik dla różnych dziedzin i umożliwia jednoczesne ich zgłębianie, każdy z kandydatów będzie musiał przygotować się na przyswojenie dosyć obszernego i niełatwego materiału. Jedno jest pewne – jest to gra warta świeczki, gdyż zdobyte na studiach wykształcenie będzie gwarantem otrzymania dobrze płatnej i stabilnej pracy.

 

4. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej poznańskiej uczelni można podjąć w ramach studiów stacjonarnych, zwanych także dziennymi, które zapewniają studentom pewną ciągłość przyswajanej wiedzy, w związku z czym stanowią najbardziej pożądaną przez przyszłych studentów opcję.

Studia niestacjonarne powstały, aby zagwarantować przyszłym absolwentom możliwość zdobywania wyższego wykształcenia i równoległe wypełnianie obowiązków zawodowych lub innych, pochłaniających większość czasu w tygodniu.

Przedmioty, jakie z pewnością napotkasz na swojej drodze, jako student Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu, to:

 • Prawo gospodarcze
 • Grafika inżynierska
 • Technologie informacyjne
 • Nauka o materiałach
 • Makroekonomia
 • Statystyka

I wiele, wiele innych.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia).

Pierwszy stopień Zarządzania i inżynieria produkcji w Poznaniu trwa siedem lub osiem semestrów, a więc trzy i pół roku lub cztery lata, a każdy z absolwentów zostanie nagrodzony dyplomem inżyniera.

Naukę na tym kierunku można kontynuować na magisterskich studiach drugiego stopnia, na ukończenie których będziesz potrzebował półtora roku lub dwa lata.

Podsumowując – aby zdobyć pełne wykształcenie, które może zaoferować Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, należy zagospodarować pięć lub sześć lat życia i poświęcić je na zdobywanie wiedzy. Następnie można rozważyć podjęcie studiów doktoranckich lub postarać się o wykonanie dodatkowych kursów dokształcających.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji zostały przygotowane w taki sposób, aby każdy z absolwentów był jak najlepiej przygotowany do odpowiedzialnego pełnienia wybranej roli zawodowej w przyszłości. Zatem jeśli jeszcze rozważasz, czy aby na pewno uda ci się znaleźć satysfakcjonującą pracę po ukończeniu studiów, teraz możesz już mieć pewność.

Ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu zapewni każdemu absolwentowi uzyskanie szeregu niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie kompetencji, gdyż uczelnie w Poznaniu stawiają na wykształcenie wyspecjalizowanego grona pracowników współczesnego rynku pracy.

Jako absolwent Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, bowiem w każdej z nich rola wykształconego inżyniera, zdolnego do przejęcia obowiązków lidera, zarządzającego zespołami ludzkimi oraz przepływem różnorakich surowców i informacji, jest nieoceniona.

Jeśli cenisz sobie względną niezależność oraz możliwość rozwijania się w ustalonym przez siebie kierunku na własnych zasadach, a ponadto posiadasz w sobie zacięcie do przedsiębiorczości, będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą, opartą o dowolne odgałęzienie nauki, związane ze zgłębianym kierunkiem studiów.

Szerokie kompetencje związane z zarządzaniem, które wyniesiesz ze studiów na opisywanym kierunku, pozwolą ci na zasilenie grona pracowników firm projektowych, audytowych, czy doradczych, gdzie będziesz miał okazję do zaprezentowania swoich złożonych wiadomości

Możliwości zawodowe, oferowane przez ukończenie studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji posiadają bardzo szerokie spektrum, dzięki czemu każdy z absolwentów będzie miał możliwość zatrudnienia się na wybranym przez siebie, dopasowanym do zainteresowań i oczekiwań, stanowisku.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji?

Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji mają bardzo szerokie spektrum możliwości zawodowych. Jednak najczęściej obieranymi ścieżkami zawodowymi są m.in. inżynier jakości, specjalista ds. zarządzania jakością oraz pełnomocnik ds. zintegrowanych systemów zarządzania. Ile zarabiają i jakie obowiązki do nich należą?

 

Inżynier jakości

Praca inżyniera jakości opiera się głównie na kontroli jakości oraz wdrażaniu nowych systemów, które mają na celu tą jakość poprawić. Odpowiada także za nadzór nad parkiem maszynowym i przygotowywanie systemów do certyfikacji. Kontroluje produkty, które schodzą z linii produkcyjnej czy są zgodne z wszelkimi normami. Mediana zarobków inżyniera jakości wynosi około 7200 zł brutto.

 

Specjalista ds. zarządzania jakością

Może on podjąć pracę w firmach zajmujących się produkcją i jakością. Podobnie jak inżynier jakości odpowiada za kontrolę jakości i ulepszanie produkcji produktów. Odpowiada także za przygotowanie systemów do certyfikacji oraz sprawdza czy przebieg produkcji jest zgodny z wszelkimi obowiązującymi normami. Sprawuje piecze również nad parkami maszynowymi. Mediana zarobków to 5840 zł brutto miesięcznie.

 

Pełnomocnik ds. zintegrowanych systemów zarządzania

Pełnomocnik do spraw zintegrowanych systemów zarządzania zajmuje się przygotowaniem przedsiębiorstwa do uzyskania odpowiednich świadectw jakości, poprzez kontrolę pracy wszystkich działów, a zwłaszcza technicznego i jakości. Koordynuje nowe metody wdrażania nowych metod produkcji oraz zajmuje się przeprowadzaniem audytu. Mediana miesięcznego wynagrodzenia to około 6860 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl (luty 2023)

 

*Musisz pamiętać, że miesięczne wynagrodzenia mogą się różnić pomiędzy sobą, na co wpływa wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami mogą zależeć m.in. od wykształcenia, stażu pracy, ukończonych kursów, doświadczenia, wielkości firmy czy nawet miejsca pracy – stawki często różnią się w zależności od województwa, a nawet miasta.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkołe Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu.

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji - uczelnie w Poznaniu:

 

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia stacjonarne - uczelnie w Poznaniu
 
Zarządzanie i inżynieria produkcji studia niestacjonarne - uczelnie w Poznaniu
 
Zarządzanie i inżynieria produkcji studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu
 

Limity miejsc

Dokumenty rekrutacyjne zazwyczaj można składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to najczęściej zaledwie kilka dni – należy dopełnić formalności w określonym przez uczelnię terminie, w przeciwnym wypadku kandydat może zostać skreślony z listy osób, które zostały przyjęte na studia.

Limity miejsc na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska: 170

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Uczelnie publiczne oferują możliwość podjęcia bezpłatnych studiów stacjonarnych lub płatnych studiów niestacjonarnych. Z kolei nauka w prywatnych szkołach wyższych wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi opłatami.

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia w Poznaniu - ceny 2023

 • Politechnika Poznańska – 6800 zł
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - 6580 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach. Kandydaci otrzymują indywidualne powiadomienia w prywatnym profilu w systemie IRK lub ERK, dzięki czemu mogą oni poznać swój wynik, a także dowiedzieć się, które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska – 12.07.2023
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – 21.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można dostarczać najczęściej osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Niektóre szkoły wyższe dopuszczają jednak przyjmowanie kompletnych zestawów doręczanych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin na dostarczenie dokumentów rekrutacyjnych ustalany jest samodzielnie przez uczelnie – zazwyczaj etap ten rozpoczyna się zaraz po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego oraz trwa kilka dni. Kandydaci powinni unikać spóźnień, ponieważ niedostarczenie kompletnego zestawu dokumentów na czas może zakończyć się dla nich skreśleniem z listy osób, które zakwalifikowały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska – od 12.07.2023 do 17.07.2023
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – 01.08.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej PP) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Zarządzanie i inżynieria produkcji) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Aby dostać się na kierunki studiów w Poznaniuprzystępując do procesu rekrutacyjnego w pełni świadomie, należy uprzednio zapoznać się z procedurą rekrutacyjną, obowiązującą dany kierunek studiów. Pomimo faktu, że Zarządzanie i inżynieria produkcji należy do innowacyjnego grona kierunków interdyscyplinarnych, główne założenia opiera na fachowej wiedzy matematycznej.

Dlatego żeby dostać się na studia pierwszego stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, należy wykazać się dobrą znajomością założeń matematycznych i udowodnić je podczas egzaminu maturalnego. Warto do nauki przysiąść odpowiednio wcześnie, bowiem opisywany kierunek jest jednym z najchętniej wybieranych – konkurencja będzie spora.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby wstąpić w szeregi studentów kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej uczelni w Poznaniu, będzie elektroniczna rejestracja kandydatów. W tym procesie należy uzupełnić odpowiednie rubryki tabeli, zamieszczonej na stronie internetowej wybranego ośrodka akademickiego, wynikami uzyskanymi podczas egzaminu maturalnego lub pierwszego stopnia studiów.

Laureaci oraz finaliści wszelkiego rodzaju olimpiad o zasięgu ogólnopolskim będą mieli zdecydowanie ułatwiony wstęp na wymarzony kierunek, bowiem otrzymają maksymalny, stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy pozytywnie przejdziesz przez wszystkie etapy rekrutacji, pozostanie ci już tylko dostarczenie odpowiednich dokumentów, aby nie zostać skreślonym z listy przyjętych na studia. Postaraj się terminowo zgromadzić: fotografię o wymiarach 35X45mm, dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub świadectwo maturalne wraz z kserokopiami oraz ewentualnie rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej każdej uczelni.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

zarządzanie i inżynieria produkcji studia

studia inżynierskie i techniczne w Poznaniu

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu cieszą się niezachwianą renomą, o czym w najlepszy sposób świadczą opinie studentów.

Karolina, studentka pierwszego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu, mówi:
 

„Odkąd pamiętam wiedziałam, że chciałabym podjąć inżynierski kierunek studiów, bo właśnie takie są najbardziej przyszłościowe. Chęć zdobycia dobrze płatnej pracy zaprowadziła mnie prosto na Zarządzanie i inżynierię produkcji. Mimo, że czasem jest ciężko, to nie żałuję swojego wyboru. A dlaczego Poznań? Tutaj się urodziłam i nie chcę wyjeżdżać.”

Poziom i tryb studiów


Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia