Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Studia w Poznaniu

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj Zarządzanie i inżynierię produkcji i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

 

W czasie studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji studenci nauczą się tworzenia nowoczesnych technologii oraz zarządzania nimi. Ponadto rozwiną zdolności z zakresu rozwiązywania problemów technicznych oraz projektowania procesów technologicznych, systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych. Dowiedzą się także, w jaki sposób zarządzać personelem, finansami, przedsiębiorstwem, kapitałem oraz inwestycjami i procesem produkcyjnym.

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jednostkach usługowych oraz instytucjach państwowych i administracyjnych. Absolwenci idealnie odnajdą się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, a także jako pracownicy centrów logistycznych.

 

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Żeby dostać się na studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu należy osiągnąć dobry wynik podczas rozszerzonego egzaminu maturalnego z wiodących dla tego kierunku przedmiotów. Na większości uczelni w Poznaniu brane są pod uwagę następujące dziedziny wiedzy: matematyka, fizyka, chemia, język obcy nowożytny, biologia.

Należy pamiętać, że pewne niuanse związane z procesem rekrutacyjnym będą się różnić w zależności od wybranej uczelni, dlatego warto zaczerpnąć potrzebnej wiedzy poprzez regularne odwiedzanie strony internetowej wybranego ośrodka akademickiego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Jedną ze stosunkowo nowych propozycji dla absolwentów szkół średnich, chcących kontynuować edukację na studiach wyższych, jest Zarządzanie i inżynieria produkcji. Od początku istnienia tego kierunku cieszył się on ogromną popularnością, a rok rocznie liczba kandydatów przewyższała liczbę dostępnych miejsc na większości uczelni.

Z pewnością ma to związek z interdyscyplinarnością opisywanego kierunku oraz jego technicznym charakterem. Sama nazwa wskazuje, że głównym przedmiotem zainteresowania tego kierunku będzie z jednej strony zarządzanie szeroko rozumianymi procesami, z drugiej natomiast kwestie techniczne związane z produkcją.

Jak wiadomo, żaden z absolwentów studiów technicznych nie powinien nastawiać się na zbyt długie bezrobocie, dlatego ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji będzie równoznaczne z otrzymaniem dobrze płatnego i stabilnego wykształcenia.

Wobec tego czym dokładnie zajmuje się Zarządzanie i inżynieria produkcji, skoro podbiło serca tylu młodych, głodnych wiedzy ludzi w całej Polsce? Najprościej rzecz biorąc – kierunek ten skupia się na wykształceniu w przyszłych absolwentach szerokich umiejętności i wiedzy z zakresu sterowania, projektowania, zarządzania oraz eksploatowania różnorakich procesów produkcyjnych.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Interdyscyplinarność i idąca za nią wszechstronność studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu czynią go skomplikowanym, ale jednocześnie gwarantującym możliwość znalezienia stabilnego zatrudnienia na współczesnym rynku pracy.

Przedmioty ściśle związane z omawianą dziedziną wiedzy będą tematycznie krążyły wokół nauk ekonomicznych, politycznych, społecznych, matematycznych i pogranicza wielu innych, dlatego zdobywanie wykształcenia w ramach tego kierunku może okazać się trudne.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, czy będziesz odpowiednim kandydatem na studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na jednej z uczelni w Poznaniu? W celu rozwiania wszelkich wątpliwości, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Jesteś dobrym liderem, zdolnym do poprowadzenia grupy przez trudy zadań, z którymi musicie się wspólnie zmierzyć? Osiągane przez ciebie wyniki z przedmiotów ścisłych zwykle były ponadprzeciętne? Uważasz, że jesteś wszechstronnie uzdolniony i przejawiasz szerokie zainteresowanie techniką? Chciałbyś w przyszłości objąć stanowiska menadżerskie?

Jeśli tak, to studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Nie wahaj się zbyt długo i jak najszybciej zacznij przygotowania do rozszerzonej matury z wiodących dla tego kierunku przedmiotów – konkurencja z pewnością będzie duża.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu zapewnia możliwość zdobycia interdyscyplinarnej, szerokiej wiedzy z zakresu kilku pozornie niezależnych od siebie dziedzin, możliwych do podjęcia także w ramach osobnych kierunków studiów.

Jako że kierunek ten znajduje mianownik dla różnych dziedzin i umożliwia jednoczesne ich zgłębianie, każdy z kandydatów będzie musiał przygotować się na przyswojenie dosyć obszernego i niełatwego materiału. Jedno jest pewne – jest to gra warta świeczki, gdyż zdobyte na studiach wykształcenie będzie gwarantem otrzymania dobrze płatnej i stabilnej pracy.

 

4. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej poznańskiej uczelni można podjąć w ramach studiów stacjonarnych, zwanych także dziennymi, które zapewniają studentom pewną ciągłość przyswajanej wiedzy, w związku z czym stanowią najbardziej pożądaną przez przyszłych studentów opcję.

Studia niestacjonarne powstały, aby zagwarantować przyszłym absolwentom możliwość zdobywania wyższego wykształcenia i równoległe wypełnianie obowiązków zawodowych lub innych, pochłaniających większość czasu w tygodniu.

Przedmioty, jakie z pewnością napotkasz na swojej drodze, jako student Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu, to:

 • Prawo gospodarcze
 • Grafika inżynierska
 • Technologie informacyjne
 • Nauka o materiałach
 • Makroekonomia
 • Statystyka

I wiele, wiele innych.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku lub 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia).

Pierwszy stopień Zarządzania i inżynieria produkcji w Poznaniu trwa siedem lub osiem semestrów, a więc trzy i pół roku lub cztery lata, a każdy z absolwentów zostanie nagrodzony dyplomem inżyniera.

Naukę na tym kierunku można kontynuować na magisterskich studiach drugiego stopnia, na ukończenie których będziesz potrzebował półtora roku lub dwa lata.

Podsumowując – aby zdobyć pełne wykształcenie, które może zaoferować Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, należy zagospodarować pięć lub sześć lat życia i poświęcić je na zdobywanie wiedzy. Następnie można rozważyć podjęcie studiów doktoranckich lub postarać się o wykonanie dodatkowych kursów dokształcających.

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji zostały przygotowane w taki sposób, aby każdy z absolwentów był jak najlepiej przygotowany do odpowiedzialnego pełnienia wybranej roli zawodowej w przyszłości. Zatem jeśli jeszcze rozważasz, czy aby na pewno uda ci się znaleźć satysfakcjonującą pracę po ukończeniu studiów, teraz możesz już mieć pewność.

Ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu zapewni każdemu absolwentowi uzyskanie szeregu niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie kompetencji, gdyż uczelnie w Poznaniu stawiają na wykształcenie wyspecjalizowanego grona pracowników współczesnego rynku pracy.

Jako absolwent Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, bowiem w każdej z nich rola wykształconego inżyniera, zdolnego do przejęcia obowiązków lidera, zarządzającego zespołami ludzkimi oraz przepływem różnorakich surowców i informacji, jest nieoceniona.

Jeśli cenisz sobie względną niezależność oraz możliwość rozwijania się w ustalonym przez siebie kierunku na własnych zasadach, a ponadto posiadasz w sobie zacięcie do przedsiębiorczości, będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą, opartą o dowolne odgałęzienie nauki, związane ze zgłębianym kierunkiem studiów.

Szerokie kompetencje związane z zarządzaniem, które wyniesiesz ze studiów na opisywanym kierunku, pozwolą ci na zasilenie grona pracowników firm projektowych, audytowych, czy doradczych, gdzie będziesz miał okazję do zaprezentowania swoich złożonych wiadomości

Możliwości zawodowe, oferowane przez ukończenie studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji posiadają bardzo szerokie spektrum, dzięki czemu każdy z absolwentów będzie miał możliwość zatrudnienia się na wybranym przez siebie, dopasowanym do zainteresowań i oczekiwań, stanowisku.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji?

Absolwenci kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji mają bardzo szerokie spektrum możliwości zawodowych. Jednak najczęściej obieranymi ścieżkami zawodowymi są m.in. inżynier jakości, specjalista ds. zarządzania jakością oraz pełnomocnik ds. zintegrowanych systemów zarządzania. Ile zarabiają i jakie obowiązki do nich należą?

 

Inżynier jakości

Praca inżyniera jakości opiera się głównie na kontroli jakości oraz wdrażaniu nowych systemów, które mają na celu tą jakość poprawić. Odpowiada także za nadzór nad parkiem maszynowym i przygotowywanie systemów do certyfikacji. Kontroluje produkty, które schodzą z linii produkcyjnej czy są zgodne z wszelkimi normami. Mediana zarobków inżyniera jakości wynosi około 6160 zł brutto.

 

Specjalista ds. zarządzania jakością

Może on podjąć pracę w firmach zajmujących się produkcją i jakością. Podobnie jak inżynier jakości odpowiada za kontrolę jakości i ulepszanie produkcji produktów. Odpowiada także za przygotowanie systemów do certyfikacji oraz sprawdza czy przebieg produkcji jest zgodny z wszelkimi obowiązującymi normami. Sprawuje piecze również nad parkami maszynowymi. Mediana zarobków to 5140 zł brutto miesięcznie.

 

Pełnomocnik ds. zintegrowanych systemów zarządzania

Pełnomocnik do spraw zintegrowanych systemów zarządzania zajmuje się przygotowaniem przedsiębiorstwa do uzyskania odpowiednich świadectw jakości, poprzez kontrolę pracy wszystkich działów, a zwłaszcza technicznego i jakości. Koordynuje nowe metody wdrażania nowych metod produkcji oraz zajmuje się przeprowadzaniem audytu. Mediana miesięcznego wynagrodzenia to około 6080 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl (sierpień 2021)

 

*Musisz pamiętać, że miesięczne wynagrodzenia mogą się różnić pomiędzy sobą, na co wpływa wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami mogą zależeć m.in. od wykształcenia, stażu pracy, ukończonych kursów, doświadczenia, wielkości firmy czy nawet miejsca pracy – stawki często różnią się w zależności od województwa, a nawet miasta.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Politechnika Poznańska

Kierunek studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji odbywa się na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 150 osób)
 • niestacjonarnym (studia płatne, cena za jeden rok 4800 zł).

 

Na kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji odnajdą się osoby zainteresowane przedmiotami ścisłymi oraz techniką i procesami wytwarzania, a także dla tych, którzy mają umiejętności analityczne i odnajdą się w roli lidera. Studiując na Politechnice Poznańskiej na studiach II stopnia, możesz wybrać jedną ze specjalności: systemy produkcyjne, informatyzacja produkcji oraz zarządzanie jakością.

Studiując na kierunku studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji zdobędziesz wiedzę techniczną, która jest niezbędna w wykonywaniu przyszłej pracy. Będziesz słuchaczem zajęć z zakresu ekonomii, podstaw zarządzania i prawa, które również jest istotne w tym sektorze. Podczas praktyk będziesz rozwijać swoje umiejętności, a także weryfikować np. te z menadżerskie.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Politechniki Poznańskiej to m.in. język obcy, nauka o materiałach z elementami chemii, obróbka plastyczna, przetwórstwo tworzyw sztucznych, technologie informacyjne, metalurgia i odlewnictwo, matematyka, makroekonomia, obróbka cieplna i spawalnictwo, wytrzymałość materiałów i konstrukcji oraz podstawy konstrukcji maszyn i rachunkowość.

Absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako kierownik produkcji, specjalista ds. planowania i przygotowania produkcji, specjalista ds. kontroli jakości, specjalista ds. logistyki oraz ekspert w zespołach projektowych.

Dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 90)
 • niestacjonarnym

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji jest kierunkiem studiów przeznaczonym dla osób, które zainteresowane są przedmiotami ścisłymi, nowinkami technologicznymi oraz potrafią myśleć analitycznie. Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na studiach II stopnia, możesz wybrać jedną ze specjalności, są to: zarządzanie i inżynieria produkcji żywności, zarządzanie jakością produktów, zarządzanie i inżynieria produkcji kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej.

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, przygotują cię do pracy w sektorze usługowych oraz instytucjach państwowych lub w administracji. W czasie studiów dowiesz się na czym polega inżynieria produkcji oraz będziesz słuchaczem wykładów z zakresu ekonomii. Dowiesz się jak projektować procesy technologiczne, a także jak je kontrolować. Nauczysz się pracy w zespole oraz jak nim zarządzać np. jako menedżer. Praktyki będziesz mógł odbyć m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako inżynier jakości, specjalista ds. zarządzania oraz pełnomocnik ds. zintegrowanych systemów zarządzania.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu realizowane są w systemie jednostopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym
 • niestacjonarnym

 

Kierunek studiów Zarządzanie i inżynieria produkcji przeznaczony jest dla osób zainteresowanych technologią i naukami ścisłymi. Studiując na Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu możesz wybrać jedną z podanych specjalności, są to: inżynier nowych uruchomień ruchu, specjalista optymalizacji produkcji, inżynier produkcji oraz ochrona środowiska w systemach produkcyjnych.

Studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji, zdobędziesz wiedzę o zarządzaniu, a także dowiesz się jak wyglądają procesy produkcyjne i na czym się opierają. W czasie zajęć nauczysz się analizować parametry urządzeń i określać serie produkcyjne. Jako adept dowiesz się jak zarządzać podległym ci zespołem oraz zdobędziesz wiele innych cennych umiejętności, które wykorzystywane są w przemyśle.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu to m.in. mikroekonomia, rachunkowość, matematyka w zastosowaniach inżynierskich, materiałoznawstwo, podstawy zarządzania, język obcy, filozofia, chemia, prawo gospodarcze, fizyka, rachunek kosztów dla inżynierów, socjologia, badania wad wyrobów i badania nieniszczące oraz informatyka i grafika inżynierska.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w takich obszarach jak m.in. zakłady przemysłowe, zarządzanie produkcją przedsiębiorstwa produkcyjnego lub usługowego, zarządzanie jakością oraz w działach logistycznych. Mogą pracować na takich stanowiskach jak: analityk BHP, menager ds. zarządzania oraz manager ds. sterowania produkcją i bezpieczeństwem pracy.

Dowiedz się więcej

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Aby dostać się na kierunki studiów w Poznaniuprzystępując do procesu rekrutacyjnego w pełni świadomie, należy uprzednio zapoznać się z procedurą rekrutacyjną, obowiązującą dany kierunek studiów. Pomimo faktu, że Zarządzanie i inżynieria produkcji należy do innowacyjnego grona kierunków interdyscyplinarnych, główne założenia opiera na fachowej wiedzy matematycznej.

Dlatego żeby dostać się na studia pierwszego stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, należy wykazać się dobrą znajomością założeń matematycznych i udowodnić je podczas egzaminu maturalnego. Warto do nauki przysiąść odpowiednio wcześnie, bowiem opisywany kierunek jest jednym z najchętniej wybieranych – konkurencja będzie spora.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby wstąpić w szeregi studentów kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej uczelni w Poznaniu, będzie elektroniczna rejestracja kandydatów. W tym procesie należy uzupełnić odpowiednie rubryki tabeli, zamieszczonej na stronie internetowej wybranego ośrodka akademickiego, wynikami uzyskanymi podczas egzaminu maturalnego lub pierwszego stopnia studiów.

Laureaci oraz finaliści wszelkiego rodzaju olimpiad o zasięgu ogólnopolskim będą mieli zdecydowanie ułatwiony wstęp na wymarzony kierunek, bowiem otrzymają maksymalny, stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy pozytywnie przejdziesz przez wszystkie etapy rekrutacji, pozostanie ci już tylko dostarczenie odpowiednich dokumentów, aby nie zostać skreślonym z listy przyjętych na studia. Postaraj się terminowo zgromadzić: fotografię o wymiarach 35X45mm, dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub świadectwo maturalne wraz z kserokopiami oraz ewentualnie rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej każdej uczelni.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

zarządzanie i inżynieria produkcji studia

studia inżynierskie i techniczne w Poznaniu

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu cieszą się niezachwianą renomą, o czym w najlepszy sposób świadczą opinie studentów.

Karolina, studentka pierwszego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu, mówi:
 

„Odkąd pamiętam wiedziałam, że chciałabym podjąć inżynierski kierunek studiów, bo właśnie takie są najbardziej przyszłościowe. Chęć zdobycia dobrze płatnej pracy zaprowadziła mnie prosto na Zarządzanie i inżynierię produkcji. Mimo, że czasem jest ciężko, to nie żałuję swojego wyboru. A dlaczego Poznań? Tutaj się urodziłam i nie chcę wyjeżdżać.”

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Komentarze (0)