Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Studia w Poznaniu na kierunku

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj Zarządzanie i inżynierię produkcji i sprawdź gdzie możesz studiować

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Poznań | woj. wielkopolskie

Jedną ze stosunkowo nowych propozycji dla absolwentów szkół średnich, chcących kontynuować edukację na studiach wyższych, jest Zarządzanie i inżynieria produkcji. Od początku istnienia tego kierunku cieszył się on ogromną popularnością, a rok rocznie liczba kandydatów przewyższała liczbę dostępnych miejsc na większości uczelni.

Z pewnością ma to związek z interdyscyplinarnością opisywanego kierunku oraz jego technicznym charakterem. Sama nazwa wskazuje, że głównym przedmiotem zainteresowania tego kierunku będzie z jednej strony zarządzanie szeroko rozumianymi procesami, z drugiej natomiast kwestie techniczne związane z produkcją.

Jak wiadomo, żaden z absolwentów studiów technicznych nie powinien nastawiać się na zbyt długie bezrobocie, dlatego ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji będzie równoznaczne z otrzymaniem dobrze płatnego i stabilnego wykształcenia.

Wobec tego czym dokładnie zajmuje się Zarządzanie i inżynieria produkcji, skoro podbiło serca tylu młodych, głodnych wiedzy ludzi w całej Polsce? Najprościej rzecz biorąc – kierunek ten skupia się na wykształceniu w przyszłych absolwentach szerokich umiejętności i wiedzy z zakresu sterowania, projektowania, zarządzania oraz eksploatowania różnorakich procesów produkcyjnych.

 

Czego się nauczysz na studiach

Interdyscyplinarność i idąca za nią wszechstronność studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu czynią go skomplikowanym, ale jednocześnie gwarantującym możliwość znalezienia stabilnego zatrudnienia na współczesnym rynku pracy.

Przedmioty ściśle związane z omawianą dziedziną wiedzy będą tematycznie krążyły wokół nauk ekonomicznych, politycznych, społecznych, matematycznych i pogranicza wielu innych, dlatego zdobywanie wykształcenia w ramach tego kierunku może okazać się trudne.

 

Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, czy będziesz odpowiednim kandydatem na studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na jednej z uczelni w Poznaniu? W celu rozwiania wszelkich wątpliwości, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Jesteś dobrym liderem, zdolnym do poprowadzenia grupy przez trudy zadań, z którymi musicie się wspólnie zmierzyć? Osiągane przez ciebie wyniki z przedmiotów ścisłych zwykle były ponadprzeciętne? Uważasz, że jesteś wszechstronnie uzdolniony i przejawiasz szerokie zainteresowanie techniką? Chciałbyś w przyszłości objąć stanowiska menadżerskie?

Jeśli tak, to studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Nie wahaj się zbyt długo i jak najszybciej zacznij przygotowania do rozszerzonej matury z wiodących dla tego kierunku przedmiotów – konkurencja z pewnością będzie duża.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Żeby dostać się na studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu należy osiągnąć dobry wynik podczas rozszerzonego egzaminu maturalnego z wiodących dla tego kierunku przedmiotów. Na większości uczelni w Poznaniu brane są pod uwagę następujące dziedziny wiedzy: matematyka, fizyka, chemia, język obcy nowożytny.

Należy pamiętać, że pewne niuanse związane z procesem rekrutacyjnym będą się różnić w zależności od wybranej uczelni, dlatego warto zaczerpnąć potrzebnej wiedzy poprzez regularne odwiedzanie strony internetowej wybranego ośrodka akademickiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI W POZNANIU

Harmonogram rekrutacji +

Osoby, które planują rozpocząć studia wyższe, muszą bardzo dokładnie zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Obowiązuje on na każdej uczelni, więc przestrzeganie najważniejszych terminów sprawi, że nic nie będzie dla ciebie zaskoczeniem. Warto pamiętać, że wszystkie terminy są do siebie zbliżone. Swoją przygodę z rekrutacją rozpoczniesz już na przełomie kwietnia oraz maja, ponieważ wtedy już możesz rejestrować się na wybrane przez siebie kierunki studiów.

Musisz pamiętać o tym, że nie liczy się jednak kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów uzyskanych przez maturzystów. To, czy dostali się oni na wymarzone studia, okaże się już w lipcu, tuż po ogłoszeniu wyników maturalnych. Dla przyszłych studentów będzie to czas także składania podstawowych dokumentów do dziekanatu. Studia w Poznaniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji cieszą się dużą popularnością, więc o kwestie formalne warto zadbać odpowiednio wcześniej.

Jeżeli na wybrane przez siebie studia nie dostałeś się w pierwszym terminie, to nic straconego, ponieważ uczelnie w Poznaniu otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji. Odbywają się one na ogół w sierpniu i we wrześniu, więc nie załamuj rąk – studia wciąż czekają na ciebie.

Dokumenty rekrutacyjne +

Jeżeli chcesz rozpocząć studia w Poznaniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, powinieneś odpowiednio wcześnie zadbać o złożenie do dziekanatu zestawu podstawowych dokumentów. Pamiętaj, że jeżeli spóźnisz się z tym krokiem rekrutacyjnym, zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych na studia. Szczegółowe informacje na temat tego, jakie dokumenty dostarczyć najpierw, znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Pamiętaj jednak, że wśród nich powinny się znaleźć obowiązkowo:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • jeżeli do szkoły średniej uczęszczałeś poza granicami polski – świadectwo lub inny dokument wydane poza polskim systemem oświaty;
 • aktualne fotografie do legitymacji studenckiej;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • różnego rodzaju umowy.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne obowiązują na wszystkich uczelniach w Polsce. W praktyce oznacza to, że jeżeli chcesz wziąć udział w rekrutacji, to będziesz musiał ją uiścić. W zależności od uczelni mogą się one wahać od 85 do 100 zł. Pamiętaj, żeby uiścić ją odpowiednio wcześnie, ponieważ liczy się czas księgowania przelewu. Opłaty rekrutacyjne wykonasz za pośrednictwem poczty polskiej, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj także, że część uczelni prywatnych oprócz takiej opłaty, wprowadza także wpisowe – czyli dodatkowe uiszczenie kosztów za zapisanie się na studia.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji mają charakter interdyscyplinarny i odnoszą się do wielu dziedzin zarówno ekonomicznych, jak i ścisłych. Wśród przedmiotów, które będą przez ciebie zdawane na maturze, powinny się znaleźć przede wszystkim matematyka oraz wybrany język obcy nowożytni.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Informacje o przeliczniku punktów kwalifikacyjnych znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie uczelni. Każdy ośrodek akademicki ustala go bowiem indywidualnie. Ważne, żeby przedmioty, które wybierzesz na maturze, były zgodne z wymogami rekrutacyjnymi. Znaczenie ma również poziom, na jakim zdawać będziesz te przedmioty. Masz do wyboru dwa poziomy: podstawowy oraz rozszerzony.

Olimpiady oraz konkursy +

Twoja wiedza znacznie wyróżnia się na tle wiadomości innych uczniów szkół średnich? Jeżeli tak, to śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To bardzo ambitna propozycja, jest jednak o co walczyć – na laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego, czekają miejsca na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Jeżeli marzysz o tym, by rozpocząć studia w Poznaniu na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, pomyśl o olimpiadach takich jak:

 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
 • Olimpiada Chemiczna itd.

Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli będziesz laureatem lub finalistą olimpiady, to i tak musisz podejść do obowiązkowych egzaminów maturalnych.

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W POZNANIU

informatyka
urban management
Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE NIESTACJONARNE W POZNANIU

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu zapewnia możliwość zdobycia interdyscyplinarnej, szerokiej wiedzy z zakresu kilku pozornie niezależnych od siebie dziedzin, możliwych do podjęcia także w ramach osobnych kierunków studiów.

Jako że kierunek ten znajduje mianownik dla różnych dziedzin i umożliwia jednoczesne ich zgłębianie, każdy z kandydatów będzie musiał przygotować się na przyswojenie dosyć obszernego i niełatwego materiału. Jedno jest pewne – jest to gra warta świeczki, gdyż zdobyte na studiach wykształcenie będzie gwarantem otrzymania dobrze płatnej i stabilnej pracy.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej poznańskiej uczelni można podjąć w ramach studiów stacjonarnych, zwanych także dziennymi, które zapewniają studentom pewną ciągłość przyswajanej wiedzy, w związku z czym stanowią najbardziej pożądaną przez przyszłych studentów opcję.

Studia niestacjonarne powstały, aby zagwarantować przyszłym absolwentom możliwość zdobywania wyższego wykształcenia i równoległe wypełnianie obowiązków zawodowych lub innych, pochłaniających większość czasu w tygodniu.

Przedmioty, jakie z pewnością napotkasz na swojej drodze, jako student Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu, to:

 • Prawo gospodarcze
 • Grafika inżynierska
 • Technologie informacyjne
 • Nauka o materiałach
 • Makroekonomia
 • Statystyka

I wiele, wiele innych.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Pierwszy stopień Zarządzania i inżynieria produkcji w Poznaniu trwa siedem semestrów, a więc trzy i pół roku, a każdy z absolwentów zostanie nagrodzony tytułem inżyniera oraz uprawnieniami do wykonywania pracy w zawodzie.

Naukę na tym kierunku można kontynuować na magisterskich studiach drugiego stopnia, na ukończenie których będziesz potrzebował półtora roku.

Podsumowując – aby zdobyć pełne wykształcenie, które może zaoferować Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, należy zagospodarować pięć lat życia i poświęcić je na zdobywanie wiedzy. Następnie można rozważyć podjęcie studiów doktoranckich lub postarać się o wykonanie dodatkowych kursów dokształcających.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Aby dostać się na kierunki studiów w Poznaniuprzystępując do procesu rekrutacyjnego w pełni świadomie, należy uprzednio zapoznać się z procedurą rekrutacyjną, obowiązującą dany kierunek studiów. Pomimo faktu, że Zarządzanie i inżynieria produkcji należy do innowacyjnego grona kierunków interdyscyplinarnych, główne założenia opiera na fachowej wiedzy matematycznej.

Dlatego żeby dostać się na studia pierwszego stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, należy wykazać się dobrą znajomością założeń matematycznych i udowodnić je podczas egzaminu maturalnego. Warto do nauki przysiąść odpowiednio wcześnie, bowiem opisywany kierunek jest jednym z najchętniej wybieranych – konkurencja będzie spora.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby wstąpić w szeregi studentów kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej uczelni w Poznaniu, będzie elektroniczna rejestracja kandydatów. W tym procesie należy uzupełnić odpowiednie rubryki tabeli, zamieszczonej na stronie internetowej wybranego ośrodka akademickiego, wynikami uzyskanymi podczas egzaminu maturalnego lub pierwszego stopnia studiów.

Laureaci oraz finaliści wszelkiego rodzaju olimpiad o zasięgu ogólnopolskim będą mieli zdecydowanie ułatwiony wstęp na wymarzony kierunek, bowiem otrzymają maksymalny, stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy pozytywnie przejdziesz przez wszystkie etapy rekrutacji, pozostanie ci już tylko dostarczenie odpowiednich dokumentów, aby nie zostać skreślonym z listy przyjętych na studia. Postaraj się terminowo zgromadzić: fotografię o wymiarach 35X45mm, dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub świadectwo maturalne wraz z kserokopiami oraz ewentualnie rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej każdej uczelni.

 

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji zostały przygotowane w taki sposób, aby każdy z absolwentów był jak najlepiej przygotowany do odpowiedzialnego pełnienia wybranej roli zawodowej w przyszłości. Zatem jeśli jeszcze rozważasz, czy aby na pewno uda ci się znaleźć satysfakcjonującą pracę po ukończeniu studiów, teraz możesz już mieć pewność.

Ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu zapewni każdemu absolwentowi uzyskanie szeregu niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie kompetencji, gdyż uczelnie w Poznaniu stawiają na wykształcenie wyspecjalizowanego grona pracowników współczesnego rynku pracy.

Jako abiturient Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, bowiem w każdej z nich rola wykształconego inżyniera, zdolnego do przejęcia obowiązków lidera, zarządzającego zespołami ludzkimi oraz przepływem różnorakich surowców i informacji, jest nieoceniona.

Jeśli cenisz sobie względną niezależność oraz możliwość rozwijania się w ustalonym przez siebie kierunku na własnych zasadach, a ponadto posiadasz w sobie zacięcie do przedsiębiorczości, będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą, opartą o dowolne odgałęzienie nauki, związane ze zgłębianym kierunkiem studiów.

Szerokie kompetencje związane z zarządzaniem, które wyniesiesz ze studiów na opisywanym kierunku, pozwolą ci na zasilenie grona pracowników firm projektowych, audytowych, czy doradczych, gdzie będziesz miał okazję do zaprezentowania swoich złożonych wiadomości

Możliwości zawodowe, oferowane przez ukończenie studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji posiadają bardzo szerokie spektrum, dzięki czemu każdy z abiturientów będzie miał możliwość zatrudnienia się na wybranym przez siebie, dopasowanym do zainteresowań i oczekiwań, stanowisku.

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu cieszą się niezachwianą renomą, o czym w najlepszy sposób świadczą opinie studentów.

Karolina, studentka pierwszego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu, mówi:
 

„Odkąd pamiętam wiedziałam, że chciałabym podjąć inżynierski kierunek studiów, bo właśnie takie są najbardziej przyszłościowe. Chęć zdobycia dobrze płatnej pracy zaprowadziła mnie prosto na Zarządzanie i inżynierię produkcji. Mimo, że czasem jest ciężko, to nie żałuję swojego wyboru. A dlaczego Poznań? Tutaj się urodziłam i nie chcę wyjeżdżać.”

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Komentarze (0)