Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Poznań

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Poznań | woj. wielkopolskie

Jedną ze stosunkowo nowych propozycji dla absolwentów szkół średnich, chcących kontynuować edukację na studiach wyższych, jest Zarządzanie i inżynieria produkcji. Od początku istnienia tego kierunku cieszył się on ogromną popularnością, a rok rocznie liczba kandydatów przewyższała liczbę dostępnych miejsc na większości uczelni.

Z pewnością ma to związek z interdyscyplinarnością opisywanego kierunku oraz jego technicznym charakterem. Sama nazwa wskazuje, że głównym przedmiotem zainteresowania tego kierunku będzie z jednej strony zarządzanie szeroko rozumianymi procesami, z drugiej natomiast kwestie techniczne związane z produkcją.

Jak wiadomo, żaden z absolwentów studiów technicznych nie powinien nastawiać się na zbyt długie bezrobocie, dlatego ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji będzie równoznaczne z otrzymaniem dobrze płatnego i stabilnego wykształcenia.

Wobec tego czym dokładnie zajmuje się Zarządzanie i inżynieria produkcji, skoro podbiło serca tylu młodych, głodnych wiedzy ludzi w całej Polsce? Najprościej rzecz biorąc – kierunek ten skupia się na wykształceniu w przyszłych absolwentach szerokich umiejętności i wiedzy z zakresu sterowania, projektowania, zarządzania oraz eksploatowania różnorakich procesów produkcyjnych.

 

Czego się nauczysz na studiach

Interdyscyplinarność i idąca za nią wszechstronność studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu czynią go skomplikowanym, ale jednocześnie gwarantującym możliwość znalezienia stabilnego zatrudnienia na współczesnym rynku pracy.

Przedmioty ściśle związane z omawianą dziedziną wiedzy będą tematycznie krążyły wokół nauk ekonomicznych, politycznych, społecznych, matematycznych i pogranicza wielu innych, dlatego zdobywanie wykształcenia w ramach tego kierunku może okazać się trudne.

 

Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, czy będziesz odpowiednim kandydatem na studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na jednej z uczelni w Poznaniu? W celu rozwiania wszelkich wątpliwości, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Jesteś dobrym liderem, zdolnym do poprowadzenia grupy przez trudy zadań, z którymi musicie się wspólnie zmierzyć? Osiągane przez ciebie wyniki z przedmiotów ścisłych zwykle były ponadprzeciętne? Uważasz, że jesteś wszechstronnie uzdolniony i przejawiasz szerokie zainteresowanie techniką? Chciałbyś w przyszłości objąć stanowiska menadżerskie?

Jeśli tak, to studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Nie wahaj się zbyt długo i jak najszybciej zacznij przygotowania do rozszerzonej matury z wiodących dla tego kierunku przedmiotów – konkurencja z pewnością będzie duża.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji możesz studiować na:

Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania PP

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Żeby dostać się na studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu należy osiągnąć dobry wynik podczas rozszerzonego egzaminu maturalnego z wiodących dla tego kierunku przedmiotów. Na większości uczelni w Poznaniu brane są pod uwagę następujące dziedziny wiedzy: matematyka, fizyka, chemia, język obcy nowożytny.

Należy pamiętać, że pewne niuanse związane z procesem rekrutacyjnym będą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz odgórnych ustaleń Ministerstwa, dlatego warto zaczerpnąć potrzebnej wiedzy poprzez regularne odwiedzanie strony internetowej wybranego wydziału.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu zapewnia możliwość zdobycia interdyscyplinarnej, szerokiej wiedzy z zakresu kilku pozornie niezależnych od siebie dziedzin, możliwych do podjęcia także w ramach osobnych kierunków studiów.

Jako że kierunek ten znajduje mianownik dla różnych dziedzin i umożliwia jednoczesne ich zgłębianie, każdy z kandydatów będzie musiał przygotować się na konieczność przyswojenia dosyć obszernego i niełatwego materiału. Jedno jest pewne – jest to gra warta świeczki, gdyż zdobyte na studiach wykształcenie będzie gwarantem otrzymania dobrze płatnej i stabilnej pracy.

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej poznańskiej uczelni można podjąć w ramach studiów stacjonarnych, zwanych także dziennymi, które zapewniają studentom pewną ciągłość przyswajanej wiedzy, w związku z czym stanowią najbardziej pożądaną przez przyszłych studentów opcję.

Studia niestacjonarne powstały, aby zagwarantować przyszłym absolwentom możliwość zdobywania wyższego wykształcenia i równoległe wypełnianie obowiązków zawodowych lub innych, pochłaniających większość czasu w tygodniu.

Przedmioty, jakie z pewnością napotkasz na swojej drodze, jako student Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu, to:

  • Prawo gospodarcze
  • Grafika inżynierska
  • Technologie informacyjne
  • Nauka o materiałach
  • Makroekonomia
  • Statystyka

I wiele, wiele innych.

 

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Pierwszy stopień Zarządzania i inżynieria produkcji w Poznaniu trwa siedem semestrów, a więc trzy i pół roku, a każdy z absolwentów zostanie nagrodzony tytułem inżyniera oraz uprawnieniami do wykonywania pracy w zawodzie.

Naukę na tym kierunku można kontynuować na magisterskich studiach drugiego stopnia, na ukończenie których będziesz potrzebował półtora roku.

Podsumowując – aby zdobyć pełne wykształcenie, które może zaoferować Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, należy zagospodarować pięć lat życia i poświęcić je na zdobywanie wiedzy.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu

Aby dostać się na kierunki studiów w Poznaniu, przystępując do procesu rekrutacyjnego w pełni świadomie, należy uprzednio zapoznać się z procedurą rekrutacyjną, obowiązującą dany kierunek studiów. Pomimo faktu, że Zarządzanie i inżynieria produkcji należy do innowacyjnego grona kierunków interdyscyplinarnych, główne założenia opiera na fachowej wiedzy matematycznej.

Dlatego żeby dostać się na studia pierwszego stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu, należy wykazać się dobrą znajomością założeń matematycznych i udowodnić je podczas egzaminu maturalnego. Warto do nauki przysiąść odpowiednio wcześnie, bowiem opisywany kierunek jest jednym z najchętniej wybieranych – konkurencja będzie spora.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby wstąpić w szeregi studentów kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wybranej uczelni w Poznaniu, będzie elektroniczna rejestracja kandydatów. W tym procesie należy uzupełnić odpowiednie rubryki tabeli, zamieszczonej na stronie internetowej wybranego wydziału, wynikami uzyskanymi podczas egzaminu maturalnego lub pierwszego stopnia studiów.

Laureaci oraz finaliści wszelkiego rodzaju olimpiad o zasięgu ogólnopolskim będą mieli zdecydowanie ułatwiony wstęp na wymarzony kierunek, bowiem otrzymają maksymalny, stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego bez konieczności podchodzenia do niego.

 

Potrzebne dokumenty

Kiedy pozytywnie przejdziesz przez wszystkie etapy rekrutacji, pozostanie ci już tylko dostarczenie odpowiednich dokumentów, aby nie zostać skreślonym z listy przyjętych na studia. Na biurko komisji rekrutacyjnej dostarczysz: fotografię o wymiarach 35X45mm, dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub świadectwo maturalne wraz z kserokopiami oraz ewentualnie rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej każdej uczelni.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji zostały przygotowane w taki sposób, aby każdy z absolwentów był jak najlepiej przygotowany do odpowiedzialnego pełnienia wybranej roli zawodowej w przyszłości. Zatem jeśli jeszcze rozważasz, czy aby na pewno uda ci się znaleźć satysfakcjonującą pracę po ukończeniu studiów, teraz możesz już mieć pewność.

Ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu zapewni każdemu absolwentowi uzyskanie szeregu niezbędnych do wykonywania pracy w zawodzie kompetencji, gdyż uczelnie w Poznaniu stawiają na wykształcenie wyspecjalizowanego grona pracowników współczesnego rynku pracy.

Jako abiturient Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, bowiem w każdej z nich rola wykształconego inżyniera, zdolnego do przejęcia obowiązków lidera, zarządzającego zespołami ludzkimi oraz przepływem różnorakich surowców i informacji, jest nieoceniona.

Jeśli cenisz sobie względną niezależność oraz możliwość rozwijania się w ustalonym przez siebie kierunku na własnych zasadach, a ponadto posiadasz w sobie zacięcie do przedsiębiorczości, będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą, opartą o dowolne odgałęzienie nauki, związane ze zgłębianym kierunkiem studiów.

Szerokie kompetencje związane z zarządzaniem, które wyniesiesz ze studiów na opisywanym kierunku, pozwolą ci na zasilenie grona pracowników firm projektowych, audytowych, czy doradczych, gdzie będziesz miał okazję do zaprezentowania swoich złożonych wiadomości

Możliwości zawodowe, oferowane przez ukończenie studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji posiadają bardzo szerokie spektrum, dzięki czemu każdy z abiturientów będzie miał możliwość zatrudnienia się na wybranym przez siebie, dopasowanym do zainteresowań i oczekiwań, stanowisku.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu?

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Poznaniu cieszą się niezachwianą renomą, o czym w najlepszy sposób świadczą opinie studentów.

Karolina, studentka pierwszego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Poznaniu, mówi:
 

„Odkąd pamiętam wiedziałam, że chciałabym podjąć inżynierski kierunek studiów, bo właśnie takie są najbardziej przyszłościowe. Chęć zdobycia dobrze płatnej pracy zaprowadziła mnie prosto na Zarządzanie i inżynierię produkcji. Mimo, że czasem jest ciężko, to nie żałuję swojego wyboru. A dlaczego Poznań? Tutaj się urodziłam i nie chcę wyjeżdżać.”

KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W POZNANIU

energetyka
Rozwiń


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)