Studia inżynierskie Poznań

Studia inżynierskie Poznań

Studia inżynierskie Poznań

Największy wybór studiów

inżynierskich w Poznaniu

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Poznań | woj. wielkopolskie

Studia inżynierskie w Poznaniu to bardzo dobry wybór dla osób, które są żywo zainteresowane pracą w wybranym zawodzie. Dlaczego? Bowiem Poznań to miasto rozwijających się technologii, międzynarodowych punktów logistycznych, magazynów i hal dużych firm produkcyjnych. Poznań to jedno z miast prężnie rozwijających się gospodarczo i kulturalnie. Tak więc nawet podczas ścisłych studiów i natłoku nauki, jako studenci będziecie mieli sporo możliwości wyjścia i zdobycia doświadczeń z życia kulturalnego, a pamiętajmy, że kultura kształtuje horyzonty i rozwija, dzięki czemu może inspirować do tworzenia nowego, poszukiwań, budowania nowych teorii i systemów!

Dlatego studia inżynierskie w Poznaniu cieszą się sporym zainteresowaniem. Oczywiście pionierską uczelnią w tym zakresie jest Politechnika Poznańska, która prowadzi studia inżynierskie na wielu wydziałach. Kierunki, jakie ta uczelnia oferuje są w pełni dostosowane do wymagań współczesnego świata, dają sporo możliwości rozwoju. Uczelnia ściśle współpracuje z innymi, zagranicznymi jednostkami naukowymi, dzięki czemu zapewnia swoim studentom liczne programy stypendialne i możliwość wyjazdu w ramach programu Erasmus czy innych programów projektowych, zawiązywanych na rzecz pogłębiania nauki i rozwoju nowych technologii.

Studia inżynierskie w Poznaniu to nie tylko wkuwanie teorii i czytanie kolejnych tomów wiedzy. To praktyka, która uczyni z Was mistrzów - zawodowców. Dzięki studiom w Poznaniu zdobędziecie wiedzę i doświadczenie. W Poznaniu działa wiele dużych firm oferujących praktyki i staże dla studentów, z których gorąco polecamy skorzystać, by Wasza droga zawodowa miała szansę szybko i sprawnie rozwinąć skrzydła. Sprawdźcie, jakie kierunki na jakich uczelniach możecie wybrać w Poznaniu!

KIERUNKI INŻYNIERSKIE W POZNANIU

energetyka
informatyka
urban management
Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Poznaniu

Jeśli naprawdę myślicie o zostaniu inżynierem i czujecie ku temu powołaniu, to nie brońcie się przed nauką! Dzięki bardzo dobrym wynikom z egzaminów dojrzałości zagwarantujecie sobie odpowiednie miejsce na studiach inżynierskich w Poznaniu. A bez nauki, Wasze wyniki nie będą wyglądały śpiewająco. Studia inżynierskie są jednymi z najbardziej obleganych - i choć jest sporo kierunków, na które możecie się dostać, to nie lekceważcie konkurencji!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach inżynierskich

Dziś przed zagładą zawodową uchroni Was przede wszystkim fach w ręku, czyli konkretne umiejętności, jakie będziecie mogli wykorzystać w swojej pracy. Na rynku wciąż brakuje specjalistów w swojej dziedzinie, hochsztaplerzy zwani fachowcami szybko kończą swoje zawodowe kariery. Aby zbudować trwałą ścieżkę rozwoju, która przyniesie Wam w życiu pieniądze i uznanie, należy przede wszystkim porządnie przyłożyć się do poznania Waszej dziedziny.

Im bardziej przyłożycie się do nauki, im lepiej się wyspecjalizujecie, tym pewniej będziecie czuć się na rynku i realnie, przez długi czas będziecie mogli świadczyć usługi dla innych - czy to związane z projektowaniem wnętrz, domów czy branżą IT. Bycie inżynierem równa się byciem wykształconym specjalistą. Po studiach inżynierskich w Poznaniu możecie zostać informatykami, mechatronikami, budowniczymi, jak i inżynierami biomedycyny.

To zawody przyszłości, dziedziny, które się stale rozwijają, dlatego wymagają całożyciowej nauki, nie można się w nich zatrzymać, by nie wypaść z rynku. Praca po studiach inżynierskich jest wymagająca, ale warta zachodu - przynosi wymierne korzyści, a także nie jest taka trudna do znalezienia. 

Studia inżynierskie niestacjonarne w Poznaniu

Studia inżynierskie w Poznaniu to bogata paleta dyscyplin. Nie dość, że kierunków kształcenia jest niemal niezliczona ilość, to większość z nich dostępna jest w formie niestacjonarnej. Na przyszłych studentów czeka Automatyka i robotyka, Elektrotechnika, Budownictwo, Energetyka przemysłowa i odnawialna oraz wiele innych, które charakteryzują się nowoczesnością i tym, że stanowią mocne podłoże kariery zawodowej. Pomimo tego, że studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne, to znacznie łatwiej odnaleźć oferty kształcenia w tej drugiej formie.

Studia zaoczne posiadają kilka cech charakterystycznych. Pierwszą z nich jest odpłatność. Za naukę należy zapłacić, choć jej cena uzależniona jest od wielu czynników: uczelni, wydziału i samego kierunku. Studia zaoczne można określić studiami weekendowymi, ponieważ zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, zazwyczaj co dwa tygodnie. Na tej podstawie można odnieść wrażenie, że studenci zaoczni mają stosunkowo mniej czasu na zdobywanie wiedzy, porównując to ze studiami dziennymi. To prawda, nauka wydaje się być bardziej intensywna, skondensowana, a znaczna jej część opiera się na samodzielnym poszerzaniu wiadomości i przygotowywaniu się do następnych zajęć. Ale nie ma się czego bać. Przyszły inżynier poradzi sobie w każdych warunkach i przygotowywanie się do zdobycia tytułu inżyniera na studiach niestacjonarnych nie jest dla niego żadnym wyzwaniem. 

STUDIA INŻYNIERSKIE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

A
C
E
I
K
N
O
P
R
S
Ś
T
Z
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA POZNAŃSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

W Poznaniu możecie realizować kierunki inżynierskie przede wszystkim na Politechnice Poznańskiej, na której to prowadzona jest nauka na kierunkach:

 • architektura - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • budownictwo - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • inżynieria środowiska - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • inżynieria biomedyczna - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • inżynieria materiałowa - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • mechatronika - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • mechanika i budowa maszyn - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • zarządzanie i inżynieria produkcji - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • elektronika i telekomunikacja - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • teleinformatyka - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • automatyka i robotyka - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • elektrotechnika - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • energetyka - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • informatyka - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • matematyka w technice - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • matematyka - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • fizyka techniczna - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • edukacja techniczno - informatyczna - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • automatyka i robotyka - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • bioinformatyka - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • logistyka - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • inżynieria zarządzania - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • inżynieria bezpieczeństwa - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • lotnictwo i kosmonautyka - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • inżynieria chemiczna i procesowa - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne
 • technologia chemiczna - studia I stopnia inżynierskie, studia II stopnia, stacjonarne
 • technologie ochrony środowiska - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne

Studia inżynierskie w Poznaniu możecie także realizować na uczelniach prywatnych, takich jak Wyższa Szkoła Logistyki, która prowadzi studia logistyczne w specjalnościach: e-commerce i technologie mobilne w logistyce, inżynieria systemów logistycznych, a także systemy informatyczne w logistyce.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)