Wyniki pierwszej tury rekrutacji 2023/2024 oraz terminy naboru dodatkowego — AMUZ w Łodzi

Wyniki pierwszej tury rekrutacji 2023/2024 oraz terminy naboru dodatkowego — AMUZ w Łodzi

Studia Łódź - Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

14.08.2023

Wyniki pierwszej tury rekrutacji 2023/2024 oraz terminy naboru dodatkowego — AMUZ w Łodzi

31 maja 2023 r. zakończyła się internetowa rejestracja na stacjonarne studia I stopnia w Akademii Muzycznej w Łodzi. Następnie w czerwcu kandydaci zmierzyli się z egzaminem wstępnym. W pierwszym naborze udział wzięło 637 osób. Najpopularniejszym kierunkiem okazały się sztuki sceniczne. Wraz z początkiem sierpnia ruszył nabór dodatkowy na kierunki studiów, na których nie został wyczerpany limit miejsc. 
 

Rekrutacja 2023/2024

Tegoroczny nabór na studia na Akademię Muzyczną w Łodzi rozpoczął się 1 maja 2023 r. Kandydaci mieli do wyboru 8 kierunków studiów. Mogli zdecydować się na realizację studiów w formie stacjonarnej bądź niestacjonarnej na 3 kierunkach: jazz i muzyka estradowa, muzykoterapia oraz sztuki sceniczne. AMUZ przygotowało łącznie 235 miejsc na wszystkich kierunkach na rok akademicki 2023/2024.
Absolwenci szkół średnich najliczniej aplikowali na kierunek sztuki sceniczne, tam w rekrutacji udział wzięło ponad 200 osób. Kandydaci chętnie wybierali również instrumentalistykę oraz produkcję muzyczną i realizację dźwięku, na które zgłosiło się ponad 100 osób. Do popularnych kierunków tegorocznej rekrutacji należą także: kompozycja i teoria muzyki oraz jazz i muzyka estradowa. 
 

Rekrutacja dodatkowa na AMUZ w Łodzi

Akademia Muzyczna w Łodzi ogłosiła dodatkowy nabór na wybrane kierunki studiów. Od 1 sierpnia kandydaci mogą ponownie rejestrować się na wybrane kierunki i specjalności. W przypadku stacjonarnych studiów I stopnia są to: altówka, obój, akordeon, organy, fortepian jazzowy, elektroniczne instrumenty klawiszowe, gitara basowa oraz kontrabas jazzowy. Kandydaci mogą również aplikować na studia w języku angielskim na wszystkie specjalności.
Licencjaci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia, mogą aplikować na specjalności w ramach studiów stacjonarnych: muzyka w mediach, obój, akordeon, organy, fortepian jazzowy, elektroniczne instrumenty klawiszowe, gitara basowa oraz kontrabas jazzowy. Ponadto, trwa rekrutacja na studia niestacjonarne i podyplomowe. Rekrutacja na studia na AMUZ w Łodzi zakończy się 10 września 2023 r.

Komentarze (0)