• FILOLOGIA GERMAŃSKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Germanistyka - Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie

  Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie to uczelnia językowa oferująca jeden kierunek kształcenia, czyli Filologię. Jedną z jej specjalności jest Germanistyka.

  Celem kształcenia jest uzyskanie kwalifikacji zawodowych, nabycie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie językoznawstwa, a także rozwinięcie istotnych kompetencji społecznych. Germanistyka w Lingwistycznej Szkole Wyższej to rozwinięcie umiejętności translatorskich, nauka komunikacji, a także pracy w zespole.

  Studia na kierunku Filologia o specjalności Germanistyka dzielą się na następujące specjalizacje: Nauczycielska, Tłumaczeniowa, Nauczycielsko- Tłumaczeniowa, Komunikacja w biznesie i administracji. Program nauczania podzielony jest na poszczególne moduły: Moduł kształcenia ogólnego, Moduł przedmiotów podstawowych, Moduł przedmiotów kierunkowych, Moduł przedmiotów specjalizacyjnych. W bogatej siatce zajęć widnieją, między innymi, takie przedmioty jak: gramatyka z elementami pisania, technologia informacyjna, elementy historii języka specjalności, gramatyka kontrastywna.

  Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Filologii o specjalności Germanistyka mogą wykorzystać w zawodzie nauczyciela, tłumacza oraz w pracy w międzynarodowych korporacjach, w firmach posiadających kontakty międzynarodowe, w kancelariach prawniczych, w instytucjach administracji publicznej, w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, biurach tłumaczeń, mediach.

  Opinie

  Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie opinie? Konrad, student Germanistyki mówi:

  „Studiuję Germanistykę z kilku powodów: aby poznać język i kulturę, zrozumieć historię, móc lepiej zagłębić się w obyczaje i mentalność. Poza tym, w dalekich planach mam wyprawę po wszystkich stadionach niemieckiej Bundesligi, zatem wypadałoby wiedzieć jak najwięcej. Dlatego właśnie studiuję w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie- aby wiedzieć jak najwięcej.”

   

  Wiedza, którą zdobędziesz studiując Germanistykę w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie:

  Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • - znajomości języka niemieckiego na poziomie C1,
  • - przeprowadzania analizy tekstu,
  • - formułowania trafnych opinii,
  • - tłumaczenia pisemnego oraz ustnego,
  • - pracy w zespole, przyjmując w niej różne role.

  Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia, specjalność Germanistyka:

  Absolwent kierunku Filologia o specjalności Germanistyka w Lingwistycznej Szkole Wyższej znajdzie zatrudnienie:

  • - jako nauczyciel,
  • - jako tłumacz,
  • - w międzynarodowych korporacjach,
  • - w kancelariach prawniczych,
  • - w instytucjach administracji publicznej,
  • - w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych,
  • - w mediach.
  wymagania rekrutacyjne

   

  Proces rekrutacji na studia na kierunku Germanistyka w Lingwistycznej Szkole Wyższej odbywa się na podstawie testu kwalifikacyjnego

  dowiedz się więcej

Opinie (0)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: