Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

ul. Bursaki 12

20-150 Lublin

tel. 81 452 94 73

e-mail: rekrutacja@wspa.pl

 • SOCJOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, online
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne online
  poziom studiów: I stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat magister

  Celem kształcenia jest uzyskanie wszechstronnej wiedzy, będącej efektem połączenia kilku niezbędnych dyscyplin, wśród których znajdują się: socjologia, nauki o polityce, nauki o mediach, komunikacja społeczna i zarządzanie. Socjologia w WSPA w Lublinie to poznanie społecznych reguł i zrozumienie konkretnych sposobów postępowania ludzi.

  Studia na kierunku Socjologia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji dzielą się na wiele specjalności. Na pierwszym stopniu są to: Kryminologia, Psychosocjologia biznesu, Marketing w handlu i usługach, Kreowanie wizerunku osób i organizacji. Drugi stopień oferuje specjalności: Marketing w biznesie, Psychosocjologia rozwoju osobistego i coaching menedżerski, Informatyczna analiza danych badawczych, Projektowanie i trendy, Innowacyjne zarządzanie firmą. Każda realizowana specjalność ma na celu rozwinięcie konkretnych umiejętności, a także nakierować na konkretne ścieżki kariery zawodowej.

  • Specjalność Kryminologia zakłada zaznajomienie z dziedzinami problematyki przestępczości, metod jej kontrolowania i zapobiegania jej. Studenci uczą się profilować sylwetki sprawców i ofiar, wyjaśniać przyczyny, sprowadzające ludzi na drogę przestępstwa, czy też analizować różne formy przestępczości.
  • Specjalność Psychosocjologia biznesu zakłada uzyskanie wiedzy z obszaru psychospołecznych uwarunkowań zachowań konsumenckich, nowoczesnego zarządzania, sposobów oddziaływania, marketingu, uwarunkowań sukcesu własnej działalności. Studenci uczą się zarządzać ludźmi pochodzących z różnych kręgów kulturowych i poznają sztukę negocjacji.
  • Specjalność Marketing w handlu i usługach to poznanie zasad budowania skutecznych strategii marketingowych. Studenci uczą się najważniejszych dziedzin, jakimi są: efektywne komunikowanie z otoczeniem oraz nowoczesna komunikacja marketingowa.
  • Specjalność Kreowanie wizerunku osób i organizacji to nauka w zakresie kreowania wizerunku osób i organizacji. Studenci poznają techniki nowoczesnego zarządzania wizerunkiem, kreatywnego marketingu, czy też analizowania potrzeb indywidualnych i społecznych.
  • Specjalność Marketing w biznesie to nauka podejmowania trafniejszych decyzji rynkowych, na fundamencie znajomości wyjaśniania ludzkich zachowań na rynkach dóbr i usług. Studenci poznają trendy i techniki marketingowe, wykorzystywane między innymi w marketingu kryzysowym i politycznym.
  • Specjalność Psychosocjologia rozwoju osobistego i coaching menedżerski największy nacisk kładzie na rozwinięcie kompetencji i umiejętności w zakresie rozwoju potencjału ludzkiego. Na zajęciach studenci poznają psychospołeczne aspekty funkcjonowania jednostek i zbiorowości społecznych, metody motywacji i formy wspomagania rozwoju osobistego.
  • Specjalność Informatyczna analiza danych badawczych zakłada zdobycie umiejętności projektowania oraz wykorzystania zagadnień społeczno-biznesowych w rozwiązaniach informatycznych. Studenci uczą się analizować dane, testować oprogramowanie, projektować nowe funkcjonalności, zarządzać systemami informatycznymi oraz wdrażać nowe rozwiązania.
  • Specjalność Projektowanie i trendy zakłada zdobycie dogłębnej wiedzy z obszaru rozpoznawania, badania i analizy potrzeb różnorodnych grup społecznych. Specjalność prowadzi do wykształcenia specjalistów z zakresu projektowania i określania przyszłych trendów.
  • Specjalność Innowacyjne zarządzanie firmą to specjalność dla tych, którzy chcieliby pełnić rolę menedżerów w różnego rodzaju organizacjach. Specjalność zakłada poznanie nowoczesnych zasad kierowania zespołami i pełnienia roli lidera.

  dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne Specjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Socjokryminologia
  • Socjologia zdrowego stylu życia
  • Socjologia migracji z wykorzystaniem narzędzi socjoinformatycznych

  Studia I stopnia online

  • Socjokryminologia
  • Socjologia zdrowego stylu życia
  • Socjologia migracji z wykorzystaniem narzędzi socjoinformatycznych

  Studia II stopnia online

  • Socjoterapia i coaching
  • Innowacja i projektowanie społeczne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Olaaa Ocena odpowiedz

Jestem na specjalności kryminologia, te studia to spełnienie moim marzeń i bardzo się cieszę że mogę być częścią studnetów wspa !!!!

Milena Ocena odpowiedz

Fajny kierunek, dobrze mi się studiowało na licencjacie i idę na 2 stopień w tym roku. Zobaczę czy trzymają poziom ;)

szwejk Ocena odpowiedz

Socjologia to bardzo złożona i obszerna dziedzina. Dlatego jest taka ciekawa. W studiach w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie podoba mi się to, że każdy student ma możliwość organizacji konferencji naukowych oraz realizacji własnych badań naukowych. Już od samego początku nauki możemy wejść w ten ciekawy świat i być jego istotną częścią