• FILOZOFIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Dzięki studiom filozoficznym w Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie, student potrafi identyfikować podstawowe rodzaje stosowanych metod i argumentacji oraz przeprowadzać ich wewnętrzną i zewnętrzną krytykę. Studia kształcą umiejętność racjonalnego i krytyczno-analitycznego myślenia. Pozwalają zrozumieć działanie różnych sektorów życia społecznego. Uczą precyzyjnego wyrażania myśli w mowie i piśmie, oraz prowadzenia konstruktywnej dyskusji.

  Absolwent filozofii może podejmować pracę w redakcjach i wydawnictwach, instytucjach kulturalnych, administracyjnych oraz edukacyjnych. W trakcie studiów nabywa szereg bardzo cenionych przez pracodawców tzw. kompetencji miękkich, jak np. praca w zespole, zdolności perswazyjne, rozwiązywanie konfliktów, motywowanie do pracy. Dzięki temu odnajdzie się w przedsiębiorstwach i biznesie, w działach HR i zarządzaniu.

  Specjalność „Etyka i coaching” przygotowuje do pracy w sferze publicznej, na styku polityki, gospodarki, mediów i kultury, szczególnie w zawodzie doradcy etycznego, trenera personalnego i szkoleniowca tzw. umiejętności miękkich.

  Kierunek FILOZOFIA, studia I stopnia, stacjonarne

  Ścieżki:

  • Filozofia, chrześcijaństwo i kultura współczesna
  • Etyka i coaching

  * dodatkowy, płatny moduł swobodnego wyboru na 2 lub 4 semestrze: „Przygotowanie nauczycielskie do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach podstawowych i średnich” (jeśli zbierze się minimum 10 chętnych studentów z I i II stopnia).

   

  Kierunek FILOZOFIA, studia II stopnia, stacjonarne

  Ścieżki:

  Student może wybrać po 1 semestrze dodatkowo płatny moduł swobodnego wyboru „Przygotowanie nauczycielskie do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach podstawowych i średnich”. (jeśli zbierze się minimum 10 chętnych studentów z I i II stopnia)

   

  dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Etyka i coaching
  • Filozofia, chrześcijaństwo i kultura współczesna
  • Przygotowanie nauczycielskie do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach podstawowych i średnich

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Przygotowanie nauczycielskie do prowadzenia zajęć z etyki w szkołach podstawowych i średnich

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ignatianum w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (1)

ANN Ocena odpowiedz

Hej, szukam osób, które wybierają się na kierunek FILOZOFIA I stopnia, stacjonarnie :)