• MECHANIKA I BUDOWA MASZYN Stopień: I II REKRUTACJA

  Mechanika i budowa maszyn to kierunek, na którym studenci zdobywają wiedzę z zakresu technologii, konstrukcji oraz eksploatacji maszyn. Po jego ukończeniu absolwenci posiadają podstawy teoretyczne oraz wiedzę praktyczną dotyczącą nowoczesnych technik komputerowych stosowanych w projektowaniu i wytwarzaniu. W ramach oferowanych specjalności studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania związane z technologiami spawalniczymi, specjalnymi metodami wytwarzania stosowanymi w przemyśle ciężkim oraz komputerowym projektowaniem wytwarzania. 

  Co po studiach? 

  Stalowa Wola to rejon przemysłu maszynowego, dlatego też absolwenci kierunku mechanika i budowa maszyn są poszukiwanymi pracownikami na lokalnym rynku pracy. Przedsiębiorstwa o profilu mechanicznym i maszynowym ze Stalowej Woli i okolic zatrudniają obecnie ok. 20.000 osób, co przekłada się na niesłabnące zainteresowanie absolwentami tego kierunku. Wszystkie specjalności jakie można ukończyć na ww. kierunku zostały stworzone z myślą o takich przedsiębiorstwach, jak: Huta Stalowa Wola, Liugong Dressta Machinery Poland, Mista, Uniwheels, Thoni Alutec, Federal Mogul i wiele innych. Ścisła współpraca Wydziału z okolicznymi firmami gwarantuje studentom możliwość odbycia wielu wartościowych praktyk, a przede wszystkim na szybkim odnalezieniu się na rynku pracy po zakończeniu nauki.

  Forma studiów

  Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia

  Specjalności

  • inżynieria spawalnictwa
  • inżynieria technologii specjalnych
  • komputerowo wspomagane wytwarzanie
  • pojazdy specjalne i specjalizowane
  Wymagania rekrutacyjne


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Mechanika i budowa maszyn brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Język obcy nowożytny
  • Język polski
  • Matematyka
  • Fizyka

  Dowiedz się więcej

   


   

   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Mechanika i budowa maszyn jest ocena na dyplomie oraz wynik egzaminu kompetecyjnego. 

   

   

  Dowiedz się więcej

 • ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI Stopień: I REKRUTACJA

  Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek, na którym studenci zdobywają umiejętności inżynierskie i menedżerskie. Po jego ukończeniu absolwenci znają zagadnienia z dziedziny ekonomii, rachunkowości, zarządzania, prawa gospodarczego, logistyki i ekologii w kontekście funkcjonowania przedsiębiorstw produkcyjnych. Oferowane specjalności pozwalają rozwijać zainteresowania związane z technologiami informatycznymi stosowanymi w przedsiębiorstwach lub systemami zarządzania jakością produkcji.

  Co po studiach?

  Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji został stworzony z myślą o kształceniu specjalistów oraz kadry kierowniczej dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Plan studiów oraz specjalności zostały wprowadzone po szerokich konsultacjach z przemysłem. Na szczególną uwagę zasługuje specjalność zarządzanie procesami produkcyjnymi w odlewnictwie, która jest skierowana do osób chcących związać swoją przyszłość z branżą odlewniczą. Firmy z branży zatrudniają w Stalowej Woli i jej najbliższym otoczeniu ponad 6000 osób. W praktyce oznacza to ogromne potrzeby kadrowe i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Inną specjalnością, po której absolwenci nie muszą martwić się o swoja zawodową przyszłość jest informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem, w ramach zajęć studenci otrzymują szeroką wiedzę  zakresu systemów informatycznych, a zwłaszcza ich funkcjonowania w zakładach produkcyjnych. Studenci mają również do wyboru specjalność systemy zarządzania jakością produkcji, specjaliści z tej dziedziny są poszukiwani przez niemal każde przedsiębiorstwo. Kontrola jakości i zarządzanie produkcją są dzisiaj podstawą, bez której nie może się obejść żadna firma produkcyjna.

  Forma studiów

  Studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia

  Specjalności:

  • informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem
  • systemy zarządzania jakością produkcji
  • zarządzanie procesami produkcyjnymi w odlewnictwie
  Wymagania rekrutacyjne


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Język obcy nowożytny
  • Język polski
  • Matematyka
  • Fizyka

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (5)

Piotrek G Ocena

Studia jak studia.. trzeba się uczyć :D

Magda Ocena

Wydział w Stalowej Woli to idealny pomysł dla osób, które nie chcą przeprowadzać się do typowych miast akademickich. Poziom jest spoko, a koszta trochę niższe

Kuba Ocena

Niestety tytuł inżyniera otrzymałem nie to 3.5, a po 5 latach :D ale mimo wszystko jestem z siebie dumny bo to naprawdę niezły orzech do zgryzienia :D Polecam wytrwałym !

Janek Ocena

Mechanika i Budowa maszyn to ciekawy kierunek, ale niestety bardzo wymagający. Bardzo duża selekcja. Trzeba się starać żeby skończyć studia o czasie ;)

Marcin Ocena

Studiowałem MiBM na tym wydziale parę lat temu. fajne czasy...