• MECHANIKA I BUDOWA MASZYN Stopień: I II REKRUTACJA

  Absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn posiada wiedzę pozwalającą zrozumieć zasady budowy, metody wytwarzania i problematykę eksploatacji maszyn. Zna zasady mechaniki, potrafi projektować maszyny i ich elementy wykorzystując nowoczesne metody i narzędzia.

  Absolwent umie dobrać odpowiednie materiały do produkcji elementów maszyn, wykonać projekt, opracować technologię wytwarzania oraz nadzorować eksploatację urządzeń. Posiada umiejętność pracy zespołowej, koordynowania prac i oceny ich wyników, sprawnie posługuje się technikami informatycznymi. Wiedza i umiejętności absolwenta są rozszerzone w zakresie wybranej przez studenta specjalności.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Mechanika i budowa maszyn brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Matematyka
  • Fizyka i astronomia/fizyka

  Dowiedz się więcej

   


   

   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Mechanika i budowa maszyn jest ocena na dyplomie oraz wynik egzaminu kompetecyjnego. 

   

   

  Dowiedz się więcej

 • ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI Stopień: I REKRUTACJA

  Absolwent posiada wiedzę i umiejętności z zakresu inżynierii produkcji w przemyśle maszynowym oraz ekonomii i zarządzania. Jest przygotowany do projektowania i nadzorowania systemów produkcyjnych, opracowania technologii produkcji w przemyśle maszynowym, zarządzania procesami produkcyjnymi. Potrafi zarządzać transferem technologii i innowacjami.

  Posiada wiedzę i umiejętności menedżerskie z zakresu, zarządzania przedsiębiorstwem, inwestycjami, kosztami, finansami i kapitałem, zarządzania personelem. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach związanych z eksploatacją i produkcją maszyn bądź ich części, jednostkach doradczych i projektowych związanych z przemysłem maszynowym oraz innych, gdzie wymagana jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne. Jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia. Wiedza i umiejętności absolwenta są poszerzone w zakresie wybranej specjalności.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Matematyka
  • Fizyka i astronomia/fizyka

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (5)

Piotrek G Ocena

Studia jak studia.. trzeba się uczyć :D

Magda Ocena

Wydział w Stalowej Woli to idealny pomysł dla osób, które nie chcą przeprowadzać się do typowych miast akademickich. Poziom jest spoko, a koszta trochę niższe

Kuba Ocena

Niestety tytuł inżyniera otrzymałem nie to 3.5, a po 5 latach :D ale mimo wszystko jestem z siebie dumny bo to naprawdę niezły orzech do zgryzienia :D Polecam wytrwałym !

Janek Ocena

Mechanika i Budowa maszyn to ciekawy kierunek, ale niestety bardzo wymagający. Bardzo duża selekcja. Trzeba się starać żeby skończyć studia o czasie ;)

Marcin Ocena

Studiowałem MiBM na tym wydziale parę lat temu. fajne czasy...