• INTELIGENTNE SYSTEMY I TECHNOLOGIE PRODUKCJI

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3,5 roku
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3,5 roku
  tytuł zawodowy: inżynier inżynier

  ierunek inteligentne systemy i technologie produkcji o profilu praktycznym to dużo większy nacisk na zajęcia ćwiczeniowe, laboratoryjne i projektowe oraz praktyki przemysłowe. Zapotrzebowanie na absolwentów wynika ze specyfiki zachodzących zmian w przemyśle. Sterowanie produkcją coraz częściej obywa się poprzez inteligentne systemy, a pracę ręczną zastępują zrobotyzowane stanowiska, zautomatyzowane linie technologiczne i produkcyjne.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inteligentne systemy i technologie produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  matematyka, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, język obcy nowożytny

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

  Rekrutacja

  stopień: (II) czas trwania: 1,5 roku • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: II stopnia II stopnia
  czas trwania: 1,5 roku 2 lata
  tytuł zawodowy: magister inżynier magister inżynier

  Absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn posiada wiedzę pozwalającą zrozumieć zasady budowy, metody wytwarzania i problematykę eksploatacji maszyn. Zna zasady mechaniki, potrafi projektować maszyny i ich elementy wykorzystując nowoczesne metody i narzędzia.

  Absolwent umie dobrać odpowiednie materiały do produkcji elementów maszyn, wykonać projekt, opracować technologię wytwarzania oraz nadzorować eksploatację urządzeń. Posiada umiejętność pracy zespołowej, koordynowania prac i oceny ich wyników, sprawnie posługuje się technikami informatycznymi. Wiedza i umiejętności absolwenta są rozszerzone w zakresie wybranej przez studenta specjalności.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA II STOPNIA

  Podstawą kwalifikacji jest ocena na dyplomie ukończonych studiów wyższych; średnia ze studiów pierwszego stopnia.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3,5 roku • 4 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3,5 roku 4 lata
  tytuł zawodowy: inżynier inżynier

  Absolwent posiada wiedzę i umiejętności z zakresu inżynierii produkcji w przemyśle maszynowym oraz ekonomii i zarządzania. Jest przygotowany do projektowania i nadzorowania systemów produkcyjnych, opracowania technologii produkcji w przemyśle maszynowym, zarządzania procesami produkcyjnymi.

  Potrafi zarządzać transferem technologii i innowacjami. Posiada wiedzę i umiejętności menedżerskie z zakresu, zarządzania przedsiębiorstwem, inwestycjami, kosztami, finansami i kapitałem, zarządzania personelem. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach związanych z eksploatacją i produkcją maszyn bądź ich części, jednostkach doradczych i projektowych związanych z przemysłem maszynowym oraz innych, gdzie wymagana jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne. Jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia. Wiedza i umiejętności absolwenta są poszerzone w zakresie wybranej specjalności.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (9)

anonimowy kris Ocena odpowiedz

wspaniała uczelnia i równie wspaniali wykładowcy pozdrawiam

Aleksandra Ocena odpowiedz

zarządzanie i inżynieria produkcji to wymagający kierunek na którym ma się wiedzę szeroko rozwiniętą w różnych kierunkach. Trzeba się dużo uczyć ale warto ;}

Weronika Ocena odpowiedz

Profesorowie bardzo fajni i z dużą wiedzą, ciekawy kierunek, POLECAM! Zdałam studia z małymi problemami ale udało się, na pewno nie jest łatwo

Bartek Ocena odpowiedz

Poziom taki jak w Rzeszowie, właśnie próbuję skończyć kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji ale jest ciężko. Już ponad 4 lata to trwa bo są ciągle komplikacje

Piotrek G Ocena odpowiedz

Studia jak studia.. trzeba się uczyć :D

Magda Ocena odpowiedz

Wydział w Stalowej Woli to idealny pomysł dla osób, które nie chcą przeprowadzać się do typowych miast akademickich. Poziom jest spoko, a koszta trochę niższe

Kuba Ocena odpowiedz

Niestety tytuł inżyniera otrzymałem nie to 3.5, a po 5 latach :D ale mimo wszystko jestem z siebie dumny bo to naprawdę niezły orzech do zgryzienia :D Polecam wytrwałym !

Janek Ocena odpowiedz

Mechanika i Budowa maszyn to ciekawy kierunek, ale niestety bardzo wymagający. Bardzo duża selekcja. Trzeba się starać żeby skończyć studia o czasie ;)

Marcin Ocena odpowiedz

Studiowałem MiBM na tym wydziale parę lat temu. fajne czasy...