POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

WYDZIAŁ BIOLOGII UAM

Kierunki studiów: bioinformatyka, biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, neurobiologia, biologia i zdrowie człowieka, biotechnology, environmental protection, nauczanie biologii i przyrody Studia: stacjonarne, niestacjonarne
SPRAWDŹ >

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

WYDZIAŁ MATEMATYKI I INFORMATYKI UAM

Kierunki studiów: informatyka, matematyka, nauczanie matematyki i informatyki, analiza i przetwarzanie danych Studia: stacjonarne, niestacjonarne
SPRAWDŹ >

Współpraca wydziału

Przy Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej działają dwie akademie sieci komputerowych. Podczas regularnych zajęć studenci zapoznają się z urządzeniami sieciowymi firm Cisco Systems i Huawei. Dodatkowo zainteresowani studenci mają możliwość odbycia szkoleń, które przygotowują do egzaminów zawodowych tj. CCNA, CCNA-Security, CCNP, HCNA, czy HCNP.

Chcąc ułatwić studentom dostęp do egzaminów certyfikujących, przy Wydziale powstał także ośrodek egzaminacyjny, autoryzowany przez firmę Pearson VUE.

Pearson VUE jest częścią firmy Pearson plc, która z dochodami na poziomie 8 miliardów dolarów, jest największą komercyjną organizacją dostarczającą testy do centrów egzaminacyjnych na świecie. Główne jednostki organizacyjne firmy znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Indiach, a także w Chinach i Japonii.

Tytuł Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Pearson VUE uprawnia Politechnikę Poznańską do przeprowadzania on-line certyfikowanych egzaminów z zakresu teoretycznej i praktycznej znajomości produktów i technologii następujących firm: ACSM, Adobe, AFP, Alfresco, American College, APBM, AppSense, Aruba Networks Inc., BBPSD, BCS The Chartered Institute for IT, BICSI, BOMI International, Brocade Communications, Chainshine Financial Training, Chartered Institute of Management Accountants, Check Point Software Technologies, Cisco Systems, Inc., Citrix Systems, Inc., CIW, Cloudera, CompTIA Testing, CPA Australia, CWNP, Dassault Systemes, EC-Council, EMC, EUBAT, Excelsior College, EXIN, Fortinet, G. Council For Islamic Banks & Fin. Institutions, Global Association of Risk Professionals, ICAEW, IFTA, Isilon Systems, iSQI, Linux Professional Institute Testing, National Instruments, Nokia Qt, Novell Testing, Object Management Group, Pegasystems Inc, PEOPLECERT, PRMIA, PTI, QlikView 11 Partner Certification Program, Riverbed Technology, RSA Security Testing, Siemens Enterprise Communications, SpringSource, SPSS, Syncsort, VMware, Inc., VUE Testing, WorldatWork, Zend Technologies, Ltd.

Obecnie Wydział Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej jest jedynym ośrodkiem akademickim w Polsce, w którym działa sieciowa Akademia Huawei. Studenci Wydziału mają możliwość przygotowania się i zdobycia jednych z najbardziej cenionych certyfikatów sieciowych firm Cisco Systems i Huawei na poziomach podstawowym (associate) i zaawansowanym (professional).

 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska

Opinie (2)

Realista Ocena odpowiedz

To co tu się odwala to jest komedia a nie studia. Wykładowcy mają wywalone albo mówią, " w Polsce to głąby przychodzą na studia a jak byłam w Japonii to tam mądrzy ludzie." W dobie koronawirusa ludzie wykształceni w działach informatyki i innych podobnych nie potrafili ogarnąć rzeczy związanych z e-lekcjami.... Jeżeli nie chcesz mieć wakacji to zapraszam na Polibude.. sesja rozwalona na czerwiec, lipiec i wrzesień a jeszcze nie wiadomo kiedy sesja poprawkowa. Lubisz siedzieć w zeszytach, proszę bardzo twoi koledzy z innej uczelni siedzą na plaży i piją piwko a ty 17 lipca piszesz kolokwium, bo tak.

polecający Ocena odpowiedz

polecam