POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

WYDZIAŁ BIOLOGII UAM

Kierunki studiów: bioinformatyka, biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, neurobiologia, biologia i zdrowie człowieka, biotechnology, environmental protection, nauczanie biologii i przyrody Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

WYDZIAŁ POLITECHNICZNY

Kierunki studiów: budownictwo, elektrotechnika, informatyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, inżynieria technologii medycznych Studia: niestacjonarne, stacjonarne
Sprawdź

Współpraca wydziału

Przy Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej działają dwie akademie sieci komputerowych. Podczas regularnych zajęć studenci zapoznają się z urządzeniami sieciowymi firm Cisco Systems i Huawei. Dodatkowo zainteresowani studenci mają możliwość odbycia szkoleń, które przygotowują do egzaminów zawodowych tj. CCNA, CCNA-Security, CCNP, HCNA, czy HCNP.

Chcąc ułatwić studentom dostęp do egzaminów certyfikujących, przy Wydziale powstał także ośrodek egzaminacyjny, autoryzowany przez firmę Pearson VUE.

Pearson VUE jest częścią firmy Pearson plc, która z dochodami na poziomie 8 miliardów dolarów, jest największą komercyjną organizacją dostarczającą testy do centrów egzaminacyjnych na świecie. Główne jednostki organizacyjne firmy znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Indiach, a także w Chinach i Japonii.

Tytuł Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Pearson VUE uprawnia Politechnikę Poznańską do przeprowadzania on-line certyfikowanych egzaminów z zakresu teoretycznej i praktycznej znajomości produktów i technologii następujących firm: ACSM, Adobe, AFP, Alfresco, American College, APBM, AppSense, Aruba Networks Inc., BBPSD, BCS The Chartered Institute for IT, BICSI, BOMI International, Brocade Communications, Chainshine Financial Training, Chartered Institute of Management Accountants, Check Point Software Technologies, Cisco Systems, Inc., Citrix Systems, Inc., CIW, Cloudera, CompTIA Testing, CPA Australia, CWNP, Dassault Systemes, EC-Council, EMC, EUBAT, Excelsior College, EXIN, Fortinet, G. Council For Islamic Banks & Fin. Institutions, Global Association of Risk Professionals, ICAEW, IFTA, Isilon Systems, iSQI, Linux Professional Institute Testing, National Instruments, Nokia Qt, Novell Testing, Object Management Group, Pegasystems Inc, PEOPLECERT, PRMIA, PTI, QlikView 11 Partner Certification Program, Riverbed Technology, RSA Security Testing, Siemens Enterprise Communications, SpringSource, SPSS, Syncsort, VMware, Inc., VUE Testing, WorldatWork, Zend Technologies, Ltd.

Obecnie Wydział Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej jest jedynym ośrodkiem akademickim w Polsce, w którym działa sieciowa Akademia Huawei. Studenci Wydziału mają możliwość przygotowania się i zdobycia jednych z najbardziej cenionych certyfikatów sieciowych firm Cisco Systems i Huawei na poziomach podstawowym (associate) i zaawansowanym (professional).

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Mgr Inż Informatyk Ocena odpowiedz

Ukończyłem tu Informatykę, pierwszy stopień stacjonarnie, drugi zaocznie. Stacjonarnie było na prawdę dobrze. Większość przedmiotów była dobrze prowadzona, no może poza tym, że na jakichś pięciu opowiadano nam historię komputera. Niestety było kilku prowadzących, którzy odstawali od reguły, ale ogółem bardzo pozytywnie. Drugi stopień z kolei to kompletna zmiana na gorsze. Wcześniej wspomniani prowadzący "odstający" nagle zamiast pojedynczego przedmiotu, mają po dwa co semestr. Zajęcia zdalne (przez Covid) często się wcale nie odbywały, a dla niektórych prowadzących bariera technologiczna (o ironio) była prawie nie do przeskoczenia. Serdecznie polecam dziennie, zaocznie jednak nie mogę być tak pozytywny. Jednocześnie muszę powiedzieć, że mamy jeden z prawdopodobnie najlepiej działających dziekanatów na uczelni (ZCO od wprowadzenia też bardzo dobrze działa).

Realista Ocena odpowiedz

To co tu się odwala to jest komedia a nie studia. Wykładowcy mają wywalone albo mówią, " w Polsce to głąby przychodzą na studia a jak byłam w Japonii to tam mądrzy ludzie." W dobie koronawirusa ludzie wykształceni w działach informatyki i innych podobnych nie potrafili ogarnąć rzeczy związanych z e-lekcjami.... Jeżeli nie chcesz mieć wakacji to zapraszam na Polibude.. sesja rozwalona na czerwiec, lipiec i wrzesień a jeszcze nie wiadomo kiedy sesja poprawkowa. Lubisz siedzieć w zeszytach, proszę bardzo twoi koledzy z innej uczelni siedzą na plaży i piją piwko a ty 17 lipca piszesz kolokwium, bo tak.

polecający Ocena odpowiedz

polecam