POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

WYDZIAŁ BIOLOGII UAM

Kierunki studiów: bioinformatyka, biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, neurobiologia, biologia i zdrowie człowieka, biotechnology, environmental protection, nauczanie biologii i przyrody Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

WYDZIAŁ POLITECHNICZNY

Kierunki studiów: budownictwo, elektrotechnika, informatyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, inżynieria technologii medycznych Studia: niestacjonarne, stacjonarne
Sprawdź

wydział elektroniki i telekomunikacji pp

O wydziale

 

Wydział Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej rozpoczął działalność 1 października 2006 roku, korzystając z zasobów materialnych i doświadczenia pracowników Instytutu Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Instytut Elektroniki i Telekomunikacji, utworzony w 1974 roku, w okresie 30 lat stał się jedną z najwyżej cenionych instytucji badawczych i edukacyjnych w zakresie elektroniki i telekomunikacji w Polsce.

Wydział zapewnia znakomite, wszechstronne wykształcenie w dziedzinie elektroniki, telekomunikacji i technologii informacyjnych na poziomie inżynierskim i magisterskim. Studia obydwu typów prowadzone są zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Wydział prowadzi też studia doktoranckie i posiada prawo doktoryzowania i habilitowania w dyscyplinie telekomunikacji. Oferowane są studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Wszystkie dostępne formy kształcenia mają jeden cel: przekazanie studentom niezbędnej, nowoczesnej wiedzy i przygotowanie ich do sprostania coraz poważniejszym wyzwaniom społeczeństwa informacyjnego.

Wydział Elektroniki i Telekomunikacji PP realizuje misję zgodną z misją Politechniki Poznańskiej zdefiniowaną w Uchwale Nr 114 Senatu PP z dnia 15 grudnia 2010 r. pt. Strategia rozwoju Politechniki Poznańskiej do roku 2020. Jest ona wyrażona następującymi słowami:

Misją Politechniki Poznańskiej jest „kształcenie na wszystkich kierunkach studiów wyższych oraz w trybie kształcenia ustawicznego w ścisłym związku z prowadzonymi na Uczelni pracami naukowymi i badawczo-rozwojowymi oraz we współpracy z przyszłymi pracodawcami absolwentów Uczelni i w kontakcie ze społeczeństwem”.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Mgr Inż Informatyk Ocena odpowiedz

Ukończyłem tu Informatykę, pierwszy stopień stacjonarnie, drugi zaocznie. Stacjonarnie było na prawdę dobrze. Większość przedmiotów była dobrze prowadzona, no może poza tym, że na jakichś pięciu opowiadano nam historię komputera. Niestety było kilku prowadzących, którzy odstawali od reguły, ale ogółem bardzo pozytywnie. Drugi stopień z kolei to kompletna zmiana na gorsze. Wcześniej wspomniani prowadzący "odstający" nagle zamiast pojedynczego przedmiotu, mają po dwa co semestr. Zajęcia zdalne (przez Covid) często się wcale nie odbywały, a dla niektórych prowadzących bariera technologiczna (o ironio) była prawie nie do przeskoczenia. Serdecznie polecam dziennie, zaocznie jednak nie mogę być tak pozytywny. Jednocześnie muszę powiedzieć, że mamy jeden z prawdopodobnie najlepiej działających dziekanatów na uczelni (ZCO od wprowadzenia też bardzo dobrze działa).

Realista Ocena odpowiedz

To co tu się odwala to jest komedia a nie studia. Wykładowcy mają wywalone albo mówią, " w Polsce to głąby przychodzą na studia a jak byłam w Japonii to tam mądrzy ludzie." W dobie koronawirusa ludzie wykształceni w działach informatyki i innych podobnych nie potrafili ogarnąć rzeczy związanych z e-lekcjami.... Jeżeli nie chcesz mieć wakacji to zapraszam na Polibude.. sesja rozwalona na czerwiec, lipiec i wrzesień a jeszcze nie wiadomo kiedy sesja poprawkowa. Lubisz siedzieć w zeszytach, proszę bardzo twoi koledzy z innej uczelni siedzą na plaży i piją piwko a ty 17 lipca piszesz kolokwium, bo tak.

polecający Ocena odpowiedz

polecam