POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

WYDZIAŁ BIOLOGII UAM

Kierunki studiów: bioinformatyka, biologia, biotechnologia, ochrona środowiska, neurobiologia, biologia i zdrowie człowieka, biotechnology, environmental protection, nauczanie biologii i przyrody Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

WYDZIAŁ POLITECHNICZNY

Kierunki studiów: budownictwo, elektrotechnika, informatyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, inżynieria technologii medycznych Studia: niestacjonarne, stacjonarne
Sprawdź

wydział elektroniki i telekomunikacji politechnika poznańska

Po studiach

 

Możliwości pracy – czyli nieunikniona kariera po studiach

 

Absolwentów Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji najchętniej zatrudniają:

  • operatorzy sieci telekomunikacyjnych i komputerowych, dostawcy usług internetowych, portale elektroniczne, e-handel,
  • radio i telewizja, telewizja kablowa, media elektroniczne,
  • firmy tworzące oprogramowanie dla wszystkich sektorów gospodarki,
  • banki i firmy ubezpieczeniowe, działy sieci teleinformatycznych,
  • firmy elektroniczne i telekomunikacyjne,
  • producenci sprzętu elektronicznego, m.in. dla telekomunikacji,
  • przemysł samochodowy, produkujący części i podzespoły, elektronikę pojazdową,
  • przemysł pojazdów szynowych, firmy transportowe,
  • projektanci i wykonawcy systemów zabezpieczeń i nadzoru wizyjnego,
  • wojsko, policja, służby specjalne.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (3)

Mgr Inż Informatyk Ocena odpowiedz

Ukończyłem tu Informatykę, pierwszy stopień stacjonarnie, drugi zaocznie. Stacjonarnie było na prawdę dobrze. Większość przedmiotów była dobrze prowadzona, no może poza tym, że na jakichś pięciu opowiadano nam historię komputera. Niestety było kilku prowadzących, którzy odstawali od reguły, ale ogółem bardzo pozytywnie. Drugi stopień z kolei to kompletna zmiana na gorsze. Wcześniej wspomniani prowadzący "odstający" nagle zamiast pojedynczego przedmiotu, mają po dwa co semestr. Zajęcia zdalne (przez Covid) często się wcale nie odbywały, a dla niektórych prowadzących bariera technologiczna (o ironio) była prawie nie do przeskoczenia. Serdecznie polecam dziennie, zaocznie jednak nie mogę być tak pozytywny. Jednocześnie muszę powiedzieć, że mamy jeden z prawdopodobnie najlepiej działających dziekanatów na uczelni (ZCO od wprowadzenia też bardzo dobrze działa).

Realista Ocena odpowiedz

To co tu się odwala to jest komedia a nie studia. Wykładowcy mają wywalone albo mówią, " w Polsce to głąby przychodzą na studia a jak byłam w Japonii to tam mądrzy ludzie." W dobie koronawirusa ludzie wykształceni w działach informatyki i innych podobnych nie potrafili ogarnąć rzeczy związanych z e-lekcjami.... Jeżeli nie chcesz mieć wakacji to zapraszam na Polibude.. sesja rozwalona na czerwiec, lipiec i wrzesień a jeszcze nie wiadomo kiedy sesja poprawkowa. Lubisz siedzieć w zeszytach, proszę bardzo twoi koledzy z innej uczelni siedzą na plaży i piją piwko a ty 17 lipca piszesz kolokwium, bo tak.

polecający Ocena odpowiedz

polecam