JACY JESTEŚMY


Znamy się na ludziach - tym hasłem Wydział Socjologii wita odwiedzających stronę. Słusznie. W końcu oferowane kierunki studiów to socjologia (ze specjalnościami) oraz praca socjalna. Mają one bardzo praktyczny charakter. Absolwenci mają więc w swoim CV doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem.

Studenci mogą aplikować na studia I i II stopnia oraz studia doktoranckie. Studia prowadzone są także w języku angielskim. "Perspektywy" w rankingu z 2020 roku poznańską socjologię oceniły jako trzecią najlepszą w Polsce. O wysokiej lokacie decyduje między innymi ich praktyczny charakter. Zdobywanie doświadczenia zawodowego przez studentów jest możliwe dzięki współpracy Wydziału Socjologii z instytucjami publicznymi i prywatnymi. Obok wspólnych projektów naukowych realizują także wydarzenia popularnonaukowe.

Absolwenci socjologii i pracy socjalnej bez problemu znajdują zatrudnienie w wielu płaszczyznach zawodowych. Mogą pracować w mediach i segmencie wizerunkowym, ale też w usługach i sektorze prywatnym. Doskonale także sprawdzają się w samorządzie i administracji. Socjologowie po studiach na UAM pracują także w szkolnictwie.

Choć socjologia to jedna z pierwszych dyscyplin, które pojawiły się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, to Wydział Socjologii powstał dopiero w 2019 roku. Wcześniej nauki te skupione były w Instytucie Socjologii. Siedziba wydziału znajduje się w Kampusie Ogrody w budynku C przy ulicy Szamarzewskiego 89. Kampus Ogrody jest kameralny i bogaty w tereny zielone.

Chcesz lepiej poznać wydział? Zapraszamy na stronę: socjologia.amu.edu.pl.

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Maciek Ocena odpowiedz

świetny wydział

Kasia Ocena odpowiedz

Polecam socjologię