Uniwersytet Opolski

Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej

ul. Katowicka 89, 

45-061 Opole

tel. +48 77 452 74 98

e-mail: politologia@uni.opole.pl

Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej

Uniwersytet Opolski

ul. Katowicka 89, 

45-061 Opole

tel. +48 77 452 74 98

e-mail: politologia@uni.opole.pl

Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego uczy z pasją i wspiera swoich studentów jak nikt inny! 

Największą chlubą Wydziału są studenci. Z Wydziałem Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej wejdziesz na wyższy poziom! 

Renomę uczelni mogą budować różne czynniki: jej historia, liczba wydziałów, nowoczesny kompleks dydaktyczny lub nagrody i osiągnięcia. Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem kandydatów. Zachęca ich rozwój zaplecza dydaktycznego, wysokiej jakości badania naukowe prowadzone przez pracowników Wydziału oraz liczne współprace z międzynarodowymi partnerami. Na przestrzeni lat Wydział zyskał jednak na popularności przede wszystkim dzięki partnerskiemu i indywidualnemu podejściu do studenta. To jest główny atut i wyróżnik Wydziału.  

Największa duma Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej

Największą dumą Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO są jej studenci. Pracownicy Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej dokładają wszelkich starań, aby na uczelni każdy czuł się jak u siebie, dzięki czemu niejeden student nazywa UO swoim drugim domem. Władze Wydziału pragną, aby licencjaci, magistranci i doktoranci oprócz wykształcenia i obszernej wiedzy, zostali obdarowani również poczuciem przynależności do wspólnoty akademickiej.   

Z Wydziałem Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO wejdziesz na wyższy poziom! Im możesz zaufać. Uczelnia dba o relacje, uczy z pasją i wspiera swoich studentów jak nikt inny. Na Wydziale pracuje ponad czterdziestu naukowców. Każdy z nich posiada wysokie kwalifikacje merytoryczne, angażuje się w naukę studentów i buduje z nimi partnerskie relacje.   

Kierunki studiów Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej

Na Wydziale Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego możesz podjąć studia na sześciu kierunkach: 

 • Jesteś miłośnikiem współczesnej polityki i pragniesz poznać odpowiedzi na kluczowe zagadnienia z nią związane? Wybierz Politologię. Podczas studiów dowiesz się, co jest istotą demokracji i w jaki sposób zdobywa się władzę. 
 • Globalizacja, konflikty zbrojne, rywalizacja gospodarcza leżą w kręgu twoich zainteresowań i chciałbyś zrozumieć złożone procesy zachodzące na arenie międzynarodowej? Wybierz Stosunki międzynarodowe. 
 • Planujesz swoją przyszłość związać ze światem mediów? Wybierz Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.  
 • Po studiach pragniesz podjąć pracę jako specjalista ds. promocji lub rzecznik prasowy? Wybierz Public Relations. 
 • Interesujesz się wyzwaniami geopolitycznymi, klimatycznymi i ekonomicznymi środowisk wielokulturowych we współczesnym świecie? Wybierz Global studies. Kierunek jest realizowany w całości w języku angielskim. 
 • Chciałbyś, aby twoja przyszłość malowała się w barwach stanowiska kierowniczego instytucji publicznych? Pragniesz zarządzać w skuteczny i efektywny sposób? Wybierz Zarządzanie Publiczne. 

Największa dumą Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO jest kierunek studiów magisterskich: Politologia – Europa Master. Cechuje się unikalnym programem realizowanym na trzech europejskich uczelniach: w Opolu, w Dijon (Francja) oraz w Moguncji (Niemcy).  

9 powodów, dla których powinieneś podjąć studia na Wydziale Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej

 1.  Z Wydziałem Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO wejdziesz na wyższy poziom! Za słowami idą czyny - studenci są włączani w liczne projekty, inicjatywy oraz badania naukowe.  
 1. Dyscyplina naukowa Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej otrzymała kategorie A, tym samym dołączając do elitarnego grona najlepszych ośrodków w Polsce. 

 1. Studenci doceniają Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej za zaangażowanie, życzliwość i partnerskie podejście. 

 1. Politologia - Global Studies z prestiżową europejską nagrodą Global Education Network Europe oraz Certyfikat „Studia z Przyszłością”. 

 1. EUROPA MASTER zaowocuje dyplomem z trzech uniwersytetów: Opolskiego, Dijon (Francja) oraz Moguncji (Niemcy). 

 1. Wykładowcy Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej mogą pochwalić się licznymi i regularnie zdobywanymi wyróżnieniami nagrody Quality, która przyznawana jest za osiągnięcia w dziedzinie podnoszenia jakości kształcenia. 

 1. Zdecydowana większość kadry naukowej Wydziału uzyskuje wysokie bądź bardzo wysokie wyniki za działalność dydaktyczną. 

 1. W skład kadry naukowej wchodzą ambitni, zaangażowani i pomysłowi naukowcy, którzy niejednokrotnie byli nagradzani grantami naukowymi. 

 1. Wykładowy tworzą zespół o charakterze międzynarodowym. Z Wydziałem Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO współpracują naukowcy z Ukrainy, Czech, Węgier, a nawet Kanady. 

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Opolski.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

Łukasz Ocena odpowiedz

Niesamowici wykładowcy i świetne zajęcia! Najlepszy Wydział.

Rafał Ocena odpowiedz

Bardzo fajny wydział. Prowadzący rewelacja. Sporo zajęć praktycznych.

Bartek Ocena odpowiedz

Politologia Global Studies mega kierunek! Naprawdę warto. Polecam

Weronika Ocena odpowiedz

Praktyczny kierunek. Ok!