• RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI Stopień: I REKRUTACJA

  Nowoczesny, praktyczny kierunek studiów Rachunkowość i podatki zorientowany jest na specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu rachunkowości oraz podatków. W ramach kierunku uzyskuje się wiedzę z zakresu prowadzenia księgowości, sporządzania sprawozdań finansowych, procedur opodatkowania, rozliczania wynagrodzeń oraz ubezpieczeń społecznych. Studenci nabywają umiejętności prowadzenia ewidencji działalności gospodarczej, sporządzania sprawozdań finansowych oraz dokonywania rozliczeń podatkowych i ubezpieczeniowych.

  Kierunek Rachunkowość i podatki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach wyróżnia praktyczne podejście do przedmiotu, które pozwala kandydatom na zaznajomienie się już na tym etapie edukacji z wymaganiami stawianymi absolwentom rachunkowości i podatków na rynku pracy.

  Rachunkowość i podatki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to innowacyjny kierunek łączący tradycyjne podejście do dziedziny z nowoczesnymi metodami pozyskiwania danych. Warsztaty i zajęcia praktyczne, a także piąty semestr poświęcony praktycznie wyłącznie na zdobywanie doświadczenia pozwolą studentom na sprawne przejście z etapu nauk bezpośrednio na ścieżkę perspektywicznej kariery.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Rachunkowość i podatki brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, geografia, historia, informatyka, fizyka, wiedza o społeczeństwie

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia: