RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI studia - kierunek studiów

 

 

Rachunkowość to studia, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i zyskać szansę na atrakcyjną i przyszłościową pracę w tej prężnie rozwijającej się branży.

Wiele uczelni decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych kierunków, bezpośrednio związanych z tą dyscypliną, jednocześnie będących odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata i współczesnego rynku pracy. Jednym z nich jest rachunkowość i podatki. Ich program skierowany jest do pasjonatów nauk ścisłych, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku oraz połączyć zainteresowania z pracą zawodową. Jeżeli więc sam należysz do tego typu osób, to studia na kierunku rachunkowość i podatki będą dla ciebie idealnym wyborem!

 

 

Czego nauczysz się na kierunku rachunkowość i podatki?

 

 

W trakcie studiów będziesz miał możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia i gruntownej wiedzy z obszaru rachunkowości i powiązanych z nią aspektów i dziedzin nauki. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające wykłady i warsztaty praktyczne, dzięki którym zyskasz nowe cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Dowiesz się więcej na temat prawa podatkowego i nauczysz się wykorzystywać jego regulacje w codziennej pracy zawodowej. Ponadto rozwiniesz swoje kompetencje praktyczne.

Zaznajomisz się ze specyfiką branży finansowej i obowiązkami pracowników tego sektora. Nauczysz się prowadzenia ksiąg rachunkowych i nadzorowania oraz zarządzania budżetem różnorodnych przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Rozwiniesz także swoją wiedzę dotyczącą międzynarodowych standardów rachunkowości, dzięki czemu będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy na arenie międzynarodowej. Co więcej, poznasz nowoczesne oprogramowania i narzędzia informatyczne, wykorzystywane w tej branży, które wpłyną na skuteczność i efektywność wykonywanej przez ciebie, pracy.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Po ukończeniu tego niezwykle prestiżowego i nowoczesnego kierunku, jakim jest rachunkowość i podatki będziesz miał kompleksową wiedzę z zakresu finansów, zarządzania rachunkami firm i instytucji oraz innych, powiązanych z tą branżą dyscyplin. Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia atrakcyjnej i interesującej pracy zgodnej z twoim wykształceniem.

Będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w działach finansowych małych firm i dużych korporacji. Ponadto, idealnie sprawdzisz się w zawodzie księgowego, analityka finansowego lub biznesowego. Równie ciekawym rozwiązaniem może być praca w banku i agencjach ubezpieczeniowych, a także innych instytucjach finansowych. Doświadczenie i uzyskane kompetencje sprawią, że możesz zostać dyrektorem finansowym lub zająć się prowadzeniem ksiąg rachunkowych w przedsiębiorstwach i instytucjach.

Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej lub związać się ze specjalistycznymi wydawnictwami.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku rachunkowość i podatki musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI:

   • znajomość prawa podatkowego i finansowego
   • umiejętność prowadzenia ksiąg rachunkowych
   • znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości
   • umiejętność zarządzania budżetem przedsiębiorstw i instytucji
   • znajomość nowoczesnego oprogramowania informatycznego
   • umiejętność analizowania i interpretacji sprawozdań finansowych

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI:

   • działy finansowe przedsiębiorstw i instytucji
   • audytor finansowy
   • dyrektor finansowy
   • analityk finansowy
   • specjalista do spraw controllingu
   • banki
   • firmy ubezpieczeniowe
   • kariera naukowa
   • wydawnictwa

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI

   Komentarze (0)