Uniwersytet Warszawski

Wydział Prawa i Administracji UW

Krakowskie Przedmieście 26/28,

00-927 Warszawa

tel. 22 55 24 601-605, 22 55 24 622-625

fax. 22 55 24 305

e-mail: dziekan(at)wpia.uw.edu.pl

http://www.wpia.uw.edu.pl

Wydział Prawa i Administracji UW

Uniwersytet Warszawski

Krakowskie Przedmieście 26/28,

00-927 Warszawa

tel. 22 55 24 601-605, 22 55 24 622-625

fax. 22 55 24 305

e-mail: dziekan(at)wpia.uw.edu.pl

http://www.wpia.uw.edu.pl

POZNAJ WYDZIAŁ

 

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego jest najstarszym wydziałem stołecznej uczelni, którego historia sięga początków XIX wieku. Współcześnie należy do największych wydziałów kształcących młodych prawników w naszym kraju.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce, w którym tradycja i bogata historia łączą się z nowoczesnością, a wszystko w oparciu o najwyższe, europejskie standardy. Potwierdzeniem jakości realizowanego kształcenia są wysokie pozycje w rozmaitych rankingach i notowaniach, ale przede wszystkim coroczne wyniki postępowania rekrutacyjnego na aplikacje, jak również fakt, że absolwenci WPiA należą do najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy.

O znaczeniu Wydziału świadczą konkretne liczby. Obecnie na Wydziale studiuje niemal 6500 studentów oraz 1830 słuchaczy studiów podyplomowych. Wykłada tu ponad 200 nauczycieli akademickich, w tym ponad 100 profesorów, prowadzących badania naukowe w ramach trzydziestu pięciu katedr i zakładów. 10000 specjalistycznych książek tworzy najbogatszą bibliotekę prawniczą w Polsce, a w gronie absolwentów i byłych studentów znajduje się 4 noblistów: Henryk Sienkiewicz, Czesław Miłosz, Leonid Hurwicz, Menachem Begin.

Grono wykładowców tworzą wybitni specjaliści z różnych dziedzin nauk prawnych. Zajęcia prowadzone są między innymi przez sędziów Sądu Najwyższego, sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czy sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ponadto, kadra składa się z osób zajmujących wysokie stanowiska, a także z laureatów prestiżowych nagród. Oznacza to, że studenci wydziału otrzymują możliwość zdobywania wiedzy od najlepszych, jak również szansę poznawania różnorodnych aspektów i problemów związanych z przyszłymi zawodami.

Więcej na temat Wydziału Prawa i Administracji oraz oferty edukacyjnej odnaleźć można na stronie internetowej: www.rekrutacja.wpia.uw.edu.pl

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (14)

Ola Ocena odpowiedz

Piękny wydział. Nawet stołówka ma swój klimat. UW to najlepsza uczelnia w kraju.

Filip Ocena odpowiedz

Elita.

Kamil Ocena odpowiedz

Jestem w trakcie podyplomówki z prawa cywilnego i gospodarczego na WSKZ-cie. Na studia wybrałem się razem z koleżanką z liceum, bo chcemy w przyszłości pracować w administracji sądowej i dodatkowa wiedza na pewno się przyda. Studiowanie na tej uczelni mogę polecić, bo całość nauki jest online i same decydujemy kiedy się uczyć.

michalina Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Warszawskim to nie tylko etap wytężonej nauki. To także etap, w którym rozwijamy swój charakter i wiele innych, niezbędnych do życia kompetencji.

karolina Ocena odpowiedz

Prawo na Uniwersytecie Warszawskim to chyba najbardziej prestiżowe studia w Polsce. Myśląc o studiowaniu, to było moje jedyne marzenie. Mierzyłam bardzo wysoko, ale nie chciałam inaczej do tego podchodzić. Albo wszystko albo nic.

marta Ocena odpowiedz

Pomoc humanitarna to kierunek, który pokazuje, że Uniwersytet Warszawski to nowoczesna uczelnia, dająca wiele możliwości i otwierająca wiele dróg. Każdy student może zdobyć różnorodne umiejętności i kompetencje. To uczelnia dla każdego, niezależnie od tego, jaka dziedzina go interesuje.

Ewelina Ocena odpowiedz

Studia to inwestycja. Myśląc o uczelni wyższej zawsze wiedziałam, że nie mogę podjąć przypadkowej decyzji. Postawiłam na Uniwersytet Warszawski. Tutaj zdobędę wykształcenie, dzięki któremu będę czuła się swobodnie na wymagającym rynku pracy. Uczę się, aby spełniać marzenia.

student Ocena odpowiedz

jestem zadowolony. polecam

Absolwent Ocena odpowiedz

Przeciętność.

anna Ocena odpowiedz

administracja na WPIA UW jest tylko niestacjonarna

CzarkovskiPL Ocena odpowiedz

Czy studia na kierunku administracja są stacjonarne?

Nurbanu Ocena odpowiedz

Dziękuję za odpowiedź i pocieszenie. Mam bez kilku ,,setnych" 70 ptk, w poprzednim roku próg wynosił 74, mam więc nadzieję, ale z drugiej strony myślę, że może mi się nie udać :-(.

Dominika Ocena odpowiedz

W tamtym roku byłam na Twoim miejscu. Matury też nie poszły naszemu rocznikowi rewelacyjnie, sama również nie byłam ,,maturalnym prymusem", ale udało się i teraz studiuje właśnie na UW. Biorąc pod uwagę pogarszający się poziom zdawalności myślę, że próg nieznacznie ale obniży się. Pamiętaj jednak, że to jest jeden z lepszych WPIA w Polsce, więc walka o miejsce będzie mimo wszystko bardzo zacięta.

pomocy!!! Ocena odpowiedz

Jestem kandydatem na prawo (dzienne). Jak Wam poszły matury? |Myślicie, że w tym roku będzie niższy próg?