PRAWO⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Studia na kierunku Prawo (studia jednolite magisterskie, stacjonarne) zaliczane są do dziedziny nauk społecznych i dyscypliny nauki prawne.
Student w ramach stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo zdobywa szeroką wiedzę z zakresu podstawowych gałęzi prawa oraz związanych z nimi instytucji prawnych i konstrukcji dogmatyki prawniczej (Prawo administracyjne, Prawo cywilne, Prawo karne, Prawo międzynarodowe publiczne, Prawo Unii Europejskiej), poszerzoną m.in. o fundamentalne zagadnienia dotyczące zasad funkcjonowania państwa, jego ustroju, praw człowieka i obywatela (Prawo konstytucyjne, Prawa człowieka i obywatela).
Studia magisterskie na kierunku Prawo pozwalają ponadto na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu szeroko rozumianych procedur prawnych, w oparciu o które działają organy rządowej i samorządowej administracji publicznej, sądy, trybunały i inne organy państwa (Postępowanie administracyjne i sądowo-administracyjne, Postępowanie cywilne, Postępowanie karne).
ZWIŃ
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
PRAWO FINANSOWE I SKARBOWOŚĆ⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (II) czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne
Pokaż więcej
ZWIŃ
STUDIA II STOPNIA
Na studia na podstawie postępowania kwalifikacyjnego przyjmowane będą w ramach limitu miejsc osoby, które posiadają tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równoważny, uzyskany na dowolnym kierunku. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie listy rankingowej sporządzonej przez komisję rekrutacyjną w oparciu o średnią ocen z toku studiów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
ADMINISTRACJA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku administracja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Na studia na podstawie postępowania kwalifikacyjnego przyjmowane będą w ramach limitu miejsc osoby, które posiadają tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równoważny, uzyskany na dowolnym kierunku. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie listy rankingowej sporządzonej przez komisję rekrutacyjną w oparciu o średnią ocen z toku studiów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
HUMANITARIAN ACTION⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (II) czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
Studia oferują studentom szeroki zakres wiedzy i umiejętności w zakresie międzynarodowej pomocy humanitarnej, w ramach których szczególny nacisk położono na krytyczne myślenie oraz umiejętności badawcze. W ramach programu studiów studenci realizować będą dwa semestry mobilności (druga mobilność dostępna od roku akademickiego 2019/2020), z których drugi stanowi wstęp do prowadzenia własnych badań naukowych w wybranym regionie świata (Europa Wschodnia, Ameryka Łacińska, Azja Południowo-Wschodnia, Afryka Południowa, Ameryka Północna), kontynuowanych w trakcie przygotowania pracy magisterskiej.
Celem studiów jest zatem interdyscyplinarne wykształcenie zaangażowanego pracownika, który z pełną świadomością uwarunkowań społecznych, politycznych, prawnych, kulturowych i bezpieczeństwa oraz z pełnym profesjonalizmem będzie w stanie nieść pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych czy klęsk żywiołowych. Studia mają zatem zarówno wymiar specjalistyczny, jak i interdyscyplinarny, oferując kształcenie w zakresie przedmiotów z nauk politycznych i nauk prawnych, ale też zarządzania, antropologii czy pogranicza nauk społecznych i medycznych. Ponadto kierunek studiów oferuje szereg elementów praktycznych (np. symulacje, obowiązkowe praktyki), które mają na celu właściwe przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy.
ZWIŃ
STUDIA II STOPNIA
Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia muszą posiadać dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub inny równoważny dokument zagraniczny i przedstawić dowód biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim na poziomie minimum C1 (zgodnie z klasyfikacją Rady Europy). Kryteria przyjęcia na studia obejmują motywację, kwalifikacje akademickie, umiejętności językowe, doświadczenie zawodowe i naukowe. Doświadczenie praktyczne w zakresie pomocy humanitarnej w organizacjach i instytucjach rządowych, pozarządowych i międzynarodowych nie jest wymagane, ale jest atutem. Studia są częścią wspólnych studiów magisterskich NOHA. Tryb rekrutacji jest jednakowy dla kandydatów z dyplomem polskim i zagranicznym.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
SAMORZĄD TERYTORIALNY I POLITYKA REGIONALNA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Studia I stopnia:
Celem kształcenia na studiach I stopnia jest pozyskanie wiedzy i umiejętności uwzględniających najnowsze osiągnięcia nauk administracyjno-prawnych i politologicznych, w tym zagadnienia e-Government, good governance oraz podstawy ekonomicznej analizy prawa. Absolwent uzyskuje szeroką wiedzę z zakresu nauk prawnych i społecznych, zwłaszcza nauk z zakresu administracji i politologii, oraz podstawową wiedzę ekonomiczną.
Celem studiów jest ponadto nabycie umiejętności dotyczących warsztatu badawczego, który musi być stosowany podczas pisania pracy licencjackiej (w tym: gromadzenia, pod opieką promotora, literatury przedmiotu, źródeł i aktów prawnych oraz ich analizy). Studentowi przekazywane są także zasady etyczne i prawne związane z respektowaniem własności intelektualnej. Podczas studiów I stopnia student opanowuje język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz uczy się posługiwania językiem specjalistycznym z zakresu administracji, prawa i ekonomii, w stopniu koniecznym do wykonywania zawodu. Zajęcia w formie ćwiczeń lub warsztatów prowadzone są z podziałem na grupy obejmujące nie więcej niż kilkanaście osób. Zajęcia prowadzone są w budynkach zlokalizowanych w Kampusie Głównym UW.
Studia II stopnia:
Absolwent powinien wykazać się znajomością mechanizmów funkcjonowania administracji publicznej, także w kontekście integracji europejskiej, umiejętnością analizowania i wyciągania wniosków z obserwacji przebiegu procesów zachodzących w strukturach administracyjnych państwa, posługiwać się przepisami prawnymi, posiadać podstawową wiedzę na temat tworzenia i wykładni prawa.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku samorząd terytorialny i polityka regionalna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia sztuki, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Na studia na podstawie postępowania kwalifikacyjnego przyjmowane będą w ramach limitu miejsc osoby, które posiadają tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równoważny, uzyskany na dowolnym kierunku. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie listy rankingowej sporządzonej w oparciu o średnią ocen z toku studiów.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski
Studia na Uniwersytecie Warszawskim to nie tylko etap wytężonej nauki. To także etap, w którym rozwijamy swój charakter i wiele innych, niezbędnych do życia kompetencji.
Prawo na Uniwersytecie Warszawskim to chyba najbardziej prestiżowe studia w Polsce. Myśląc o studiowaniu, to było moje jedyne marzenie. Mierzyłam bardzo wysoko, ale nie chciałam inaczej do tego podchodzić. Albo wszystko albo nic.
Pomoc humanitarna to kierunek, który pokazuje, że Uniwersytet Warszawski to nowoczesna uczelnia, dająca wiele możliwości i otwierająca wiele dróg. Każdy student może zdobyć różnorodne umiejętności i kompetencje. To uczelnia dla każdego, niezależnie od tego, jaka dziedzina go interesuje.
Studia to inwestycja. Myśląc o uczelni wyższej zawsze wiedziałam, że nie mogę podjąć przypadkowej decyzji. Postawiłam na Uniwersytet Warszawski. Tutaj zdobędę wykształcenie, dzięki któremu będę czuła się swobodnie na wymagającym rynku pracy. Uczę się, aby spełniać marzenia.
jestem zadowolony. polecam
Przeciętność.
administracja na WPIA UW jest tylko niestacjonarna
Czy studia na kierunku administracja są stacjonarne?
Dziękuję za odpowiedź i pocieszenie. Mam bez kilku ,,setnych" 70 ptk, w poprzednim roku próg wynosił 74, mam więc nadzieję, ale z drugiej strony myślę, że może mi się nie udać :-(.
W tamtym roku byłam na Twoim miejscu. Matury też nie poszły naszemu rocznikowi rewelacyjnie, sama również nie byłam ,,maturalnym prymusem", ale udało się i teraz studiuje właśnie na UW. Biorąc pod uwagę pogarszający się poziom zdawalności myślę, że próg nieznacznie ale obniży się. Pamiętaj jednak, że to jest jeden z lepszych WPIA w Polsce, więc walka o miejsce będzie mimo wszystko bardzo zacięta.
Jestem kandydatem na prawo (dzienne). Jak Wam poszły matury? |Myślicie, że w tym roku będzie niższy próg?
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite: