ul. Plac Polski 3/4

50-156 Wrocław

Tel.: 343 80 31 (wew. 214)

e-mail: dziekanatawiw@asp.wroc.pl

ul. Plac Polski 3/4

50-156 Wrocław

Tel.: 343 80 31 (wew. 214)

e-mail: dziekanatawiw@asp.wroc.pl

 • DYSCYPLINY PLASTYCZNE W ARCHITEKTURZE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych, zainteresowanych problematyką współczesnej plastyki i rozwojem własnych predyspozycji artystycznych. Studia trwają 2 lata (4 semestry).

  Program studiów

  • Podczas pierwszego i drugiego semestru słuchacze zapoznają się z programem 15 pracowni kierunkowych, biorąc udział w zajęciach z zakresu: ceramiki, szkła, grafiki, rzeźby, architektury wnętrz, wystawiennictwa, wzornictwa, tkaniny, animacji komputerowych, grafiki internetowej i in. Jednocześnie uczestniczą w zajęciach z zakresu rysunku i malarstwa oraz historii sztuki. W drugim semestrze prowadzone są ponadto spotkania konsultacyjne, wprowadzające w problematykę kompozycji płaskiej i przestrzennej, kształtowania form rzeźbiarskich i podstaw projektowania (związanych z architekturą wnętrz i wzornictwem).
  • W trzecim semestrze słuchacze wybierają pracownię kierunkową i w dalszym ciągu uczestniczą w zajęciach z rysunku i malarstwa.
  • W semestrze czwartym kontynuowane są zajęcia w wybranej pracowni kierunkowej oraz zajęcia z malarstwa i rysunku. Semestr zamyka przegląd prac podsumowujących, który ma formę otwartej prezentacji prac z pracowni kierunkowej oraz prac malarskich i rysunkowych. Prace są oceniane przez komisję, w której skład wchodzą wszyscy prowadzący zajęcia kierunkowe, kierownik pracowni malarstwa i rysunku, przedstawiciele kierownictwa ASP i kierownik Studium. Oceny ustala komisja w wyniku tajnego głosowania.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • SPECJALIZACJA KIERUNKOWA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Kierunek jest skierowany do artystów lub osób zaawansowanych w działaniach artystycznych, którzy planują rozszerzyć swój warsztat o nowe techniki artystyczne w pracowniach witrażu, malarstwa, rysunku, ceramiki, szkła, grafiki, sztuki mediów, archtektury wnętrz, wzornictwa i innych.

  Praca pod kierunkiem opiekunów wybranej pracowni ( metoda mistrz-uczeń), jest poszerzona o zajęcia ogólnoplastyczne (malarstwo, rysunek).

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Opinie (2)

beata Ocena odpowiedz

Pani Małgosia polecajac mi te studia mówiła, że poczucie wieku to bardzo subiektywna sprawa a tak poza tym kobieta ma zawsze 21 lat i powinna spełniać swoje marzenia. Moim marzeniem było ASP ale los rzucił mnie w objęcia innego kierunku. Powróciłam więc do realizacji marzeń, hobby, nie bardzo wierząc w swoje umiejetności. Te studia udowodniły mi, że warto uwierzyć w siebie. Pracownia witrażu pochłoneła mnie całkowicie. Studia i kierunek godny polecenia.

Sylwia Ocena odpowiedz

Fantastyczne studia! Zajęcia w pracowni rysunku i malarstwa prowadzone kreatywnie, zacieraja się różnice wiekowe i poziom umiejetności. Malowanie w takt muzyki:) Do tego poznawanie Akademii w różnych odsłonach, porzez jej pracownie na wszystkich wydziałach. na drugim roku trudny wybór bo chciałoby się wszystko dotknąć :) Do tego miła atmosfera plenery, wycieczki. Jestem słuchaczką mega zadowoloną