tel.: (42) 254 75 50

ul. Wojska Polskiego 121,

91-726 Łódź

 

 

tel.: (42) 254 75 50

ul. Wojska Polskiego 121,

91-726 Łódź

 

 

 • ARCHITEKTURA WNĘTRZ Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku architektura wnętrz mają na celu wykształcenie projektantów posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności potrzebne do profesjonalnego projektowania wnętrz mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz specjalnego przeznaczenia.

  Program studiów obejmuje stopniowe wprowadzenie w trudne zagadnienia kompozycji architektonicznej, ergonomii, psychologii koloru, projektowania form przestrzennych, dekoratorstwa, wyposażenia wnętrz, komponowania zieleni we wnętrzach, designu i wreszcie pełnych projektów wnętrz opartych na analizie układów funkcjonalnych.

   

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia
   
  Podstawą kwalifikacji na studia pierwszego stopnia na kierunku Archiutektura wnętrz jest wynik egzaminu wstępnego.

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia
   

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia jest przegląd portfolio oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

  Dowiedz się więcej

 • BIŻUTERIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku biżuteria na Wydziale Sztuk Projektowych powstały w odpowiedzi na potrzeby osób chcących zdobyć wysokie kwalifikacje wzornicze i artystyczne w dziedzinie projektowania biżuterii. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło wypracować doskonałe zaplecze w postaci specjalistów i bazy warsztatowo-technicznej służące przygotowaniu studentów do wykonywania zawodu.

  Cel kształcenia

  Celem studiów na kierunku biżuteria jest kształcenie projektantów o wysokich kwalifikacjach, rozumiejących procesy i uwarunkowania dotyczące wzornictwa, zdolnych do podejmowania działań projektowych i indywidualnej działalności twórczej w obszarze, biżuterii artystycznej.
  Początki kierunku sięgają roku 1959/60 – jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy kształcić projektantów biżuterii w Pracowni Drobnych Form stworzonej w PWSSP w Łodzi przez prof. Lenę Kowalewicz-Wegner. Do czasów współczesnych pozostajemy jedynym tak rozbudowanym ośrodkiem kształcenia na tym kierunku na poziomie studiów wyższych w Polsce.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

 • PROJEKTOWANIE GRAFICZNE Stopień: I REKRUTACJA

  Studia na kierunku projektowanie graficzne realizowane są w Instytucie Projektowania Graficznego i Informacji Wizualnej. Celem Instytutu jest działalność dydaktyczna oraz naukowo-badawcza w zakresie projektowania graficznego oraz informacji wizualnej. Do najważniejszych celów dydaktycznych należy specjalistyczne wykształcenie studenta mogącego z powodzeniem po ukończeniu studiów podjąć pracę grafika projektanta.

  Ważnym aspektem w procesie dydaktycznym jest zachowanie równowagi pomiędzy współczesną technologią cyfrową a technikami klasycznymi, manualnymi. Ich świadome wykorzystanie w procesie dydaktycznym oraz twórczym połączone jest z wiedzą teoretyczną z zakresu historii designu. Instytut posiada sale ćwiczeniowe wyposażone w komputery Apple, oprogramowanie Adobe, Affinity, Maxon itp., multimedialne sale projekcyjne oraz nowoczesne studio fotograficzne.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

 • PROJEKTOWANIE UBIORU Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku projektowanie ubioru na Wydziale Sztuk Projektowych powstały w odpowiedzi na potrzeby osób chcących zdobyć wysokie kwalifikacje wzornicze i artystyczne w dziedzinie projektowania mody. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło wypracować doskonałe zaplecze w postaci specjalistów i bazy warsztatowo-technicznej służące przygotowaniu studentów do wykonywania zawodu.

  Środowisko Łodzi, miasta historycznie związanego z przemysłem włókienniczym wspiera Akademię w organizacji prestiżowego wydarzenia Łódź Young Fashion dedykowane młodym projektantom mody, w ramach którego odbywają się trzy konkursy: Łódź Young Fashion Award, Ogólnopolski Konkurs "Złota Nitka", który w przeszłości został powołany do życia w Katedrze Ubioru oraz konkurs na najlepsze dyplomy Instytutu Ubioru – Gala Dyplomowa.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

 • TKANINA I STYLIZACJA WNĘTRZ Stopień: I II REKRUTACJA

  W strukturze Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi kierunek tkanina i stylizacja wnętrz podlega Wydziałowi Sztuk Projektowych.

  Na kierunku tkanina i stylizacja wnętrz kształcimy projektantów biegle poruszających się w szeroko rozumianej problematyce kreowania tekstyliów, oferując studia stacjonarne na dwóch poziomach: licencjackim (3 lata) magisterskim (2 lata).

  Nasi studenci biorą czynny udział w prestiżowych konkursach i wystawach, systematycznie prezentując swój dorobek na forum międzynarodowym, m.in.: DMY Festiwal w Berlinie (od 2009-2013), Salone del Mobile w Mediolanie (2017), CAMPUS Heimtextil – International Trade Fair for Home and Contract Textiles we Frankfurcie nad Menem (od 2009-2018) czy The Young Polish Designers: Studies i Reality podczas Dutch Design Week w Eindhoven (2019) oraz na Targach Premiere Vision w Paryżu (Salon Indigo 2009- 2012). Zdobywają też liczne nagrody i wyróżnienia.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

 • WZORNICTWO Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku wzornictwo to edukacja w zakresie designu i projektowania komunikacji wizualnej oraz projektowania produktu i systemów wizualnych. Celem studiów jest kształcenie projektantów potrafiących w sposób nowatorski opracować formę produktu przy zachowaniu jego cech użytkowych. Na kierunku kształcą się projektanci, których zadaniem jest nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb funkcjonalnych, ale także pokonywanie istniejących barier społecznych. Absolwent zdobywa specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie wzornictwa przedmiotów użytkowych zgodnie z najnowszymi trendami stylistycznymi.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   
   

  Studia I stopnia
   
  Podstawą kwalifikacji na studia pierwszego stopnia na kierunku Wzorcnictwo jest wynik egzaminu wstępnego. 

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia jest przegląd portfolio oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

  Dowiedz się więcej

Opinie (0)